Remicade(infliksymab)

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: podblond » 25 cze 2006, 15:30

Doris pisze:mam strasznie sucha skore bardzo bardzo!!!! cos okropnego nigdy takiej nie mialam a stosuje bardzo dobra pielegnacje.
ciagle bole glowy, nie ma dnia zeby mnie skora nie bolala.
ogolne oslabienie, ciagle ejstem zmeczona, spac mi sie chce.
no i najgorsze buzia. jest zawsze czerwona i ciagle mam jakas pokrzywke.wygladam jakbym miala ciagle wypieki.
jesli cos mi sie jeszcze przypomni to napisze
A to dziwne, bo ja właśnie teraz cały czas walczę z nadmierną pracą moich gruczołów łojowych!!! Po 10 minutach świecę się jak księżyc o północy :evil: Żadnej pokrzywki czy czegoś takiego też nie mam...
Co do osłabienia i bólów głowy, to mam je od samego początku CU jeszcze przed podaniem Remicade, więc nie mogę powiedzieć czy to jakoś wpłynęło...
Generalnie wydaje mi się, że ja nie doświadczam skutków ubocznych tego leku...
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 28 cze 2006, 10:22

ja niestety nie mam juz probl;emow ze swieceniem skory (do tej pory mialam cere tlusta). teraz mam twarz jak stara babcia, ciable mi skora zlazi, jestem czerwona, mam podskorna (nie dajaca sie czasem wyczuc) pokrzywke :evil:
Crohn

Milka :D
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Milka :D » 14 sie 2006, 21:34

Ja takze mam podawany remicade... Narazie mialam 4 dawki i zero skutkow ubocznych :) Jak narazie jest tylko ogromna poprawa :) Czuje sie kazdego dnia coraz lepiej :) Czekam teraz na 5 dawke tylko cos tam nieciekawie z refundacja.... Narzie czekam...
"...faluje w słońcu ziemia..."

Melpomene
Debiutant ✽

Infliximab podskórnie

Post autor: Melpomene » 16 sie 2006, 16:59

Czy wszyscy tu obecni dostawali Infliximab dożylnie w kroplówkach czy może jest ktoś kto dostał w podskórnych zastrzykach? Ja jadę w piątek do lekarza który ma mnie wprowadzić w "tajniki tego zabiegu" i umówić na pierwszą dawkę. Poczytałam troszkę z tego co jest na forum o tym leku, ale gdzie nie trafiłam wszyscy mówią o kroplówkach. Dajcie znać jeśli wiecie coś na ten temat bardzo proszę :dontgetit:

Milka :D
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Milka :D » 16 sie 2006, 17:02

hmmm... o podskornych zastrzykach nic nie wiem... ja mialam 4 dawki i zawsze w postaci kroplowki...
Pozdrawiam
"...faluje w słońcu ziemia..."

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 17 sie 2006, 08:35

Ja również słyszałam że to ma byc pod postacią kroplówki.Jadę jutro do Warszawy na I dawkę.Ale wiem że zrobia mi prześwietlenie płuc czy nie mam gruźlicy.

Trzymajcie kciuki!!:]

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 17 sie 2006, 20:16

No to jutro trzymamy za ciebie palce dziewczyno !
Ślede uwaznie ta dyskusję i zastanawiam sie nad jednym : czy remicade można podawac chorym ze zwężeniami jelita cienkiego?
ghastoenterolodzy mają co do tego różne zdania. Sa tacy, którzy twierdzą, że może to spowodować dalsze zwężenie ( hm, dlaczego ?) natomiast świetny jest w leczeniu ropni i przetok.

Melpomene
Debiutant ✽

Post autor: Melpomene » 17 sie 2006, 22:16

Ja mam zwężenie w końcowym odcinku jelita cienkiego, obejmuje długość ok 8 cm, światło jelita oceniono na 4-6 mm. a mimo to jestem zakwalifikowana do leczenia Infliximabem. Lekarka prowadząca powiedziała ponadto, że jest szansa, iż to leczenie pozwoli uniknąć operacji.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Piotr » 17 sie 2006, 22:16

Popieram w całej rozciągłości Zenobiusa. Trzeba mówić o tym leku wszystko...a jest bardzo dziwna tendencja do mówienia tylko o jego dobrych stronach.
Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 sie 2006, 22:25

Infliximab to nie jest panaceum,ale daje szansę na osiągnięcie długiej remisji. Więcej na stronach J-elity http://nzj.iimcb.gov.pl/leki_biologiczne.html
Niestety strony dawno nie są aktualizowane, bo nie moę doprosić się pomocy.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Post autor: Misia » 17 sie 2006, 22:27

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Piotr » 17 sie 2006, 22:33

A nie wyłącznie chęcią przetestowania leku na jak największej liczbie chorych.Piotr

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sie 2006, 12:52

Pisałam wielokrotnie, że trzeba umieścić wszystkie nawet bardzo żadkie działania uboczne. Infliximab jest stosowany od 10 lat.
Akurat w tym tygodniu ukazał się cykl wykładów poświęconych temu tematowi http://www.medscape.com/viewprogram/5611_pnt polecam dostępne zarówno w formie audio jak i pisanej. Dogłębna anliza skuteczności i zagrożeń.
Decyzja należy do ciebie i lekarza, ale nam ministerstwo nie chce dać szansy6 wyboru
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 21 sie 2006, 08:48

Witam przyjechałam po pierwszej dawce.No cóż..chciałam od razu cudownego uzdrowienia :] żartuję...wiem potrzeba czasu.Podczas przetaczania wydawało mi się że mnie troszkę boli głowa więc profilakrycznie poszłam spać i nic sie nie działo.Leciało w sumie dwie godzinki i co godzinkę mierzyli mi ciśnienie.Po tym przetoczeniu straciłam całkowicie apetyt,nie czułam głodu i to mnie niepokoiło bo jestem chudzielcem a tu jeszcze masz babo placek nie jem nic.Wciskałam na siłę żarełko,ale naszczęście na drugi dzień"przyszedł" do mnie apetyt i jako tako coś nie coś zjadłam bo czułam głód.Pani dotkor która była na dyżurze i sprawdzała jak się czuję to jej opowiedziałam o tym zniknięciu apetytu,ale odparła że to może być taki wpływ tego leku na mnie akurat.

P.S okazało się że dalej mam dietę bezglutową-ale powiedzieli że do roku lub pół może będzie mozna prowokacje przeprowadzić :)

Serdecznie pozdrawiam !! :*

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 09:58

Od dwóch tygodni mnie brzusio wogóle nie boli,w piątek wyjechałam na podanie drugiej dawki.Jest wspaniale brzuch nie boli,jem prawie wszytko,stolce sie unormowały.Lek przetoczono bez żadnych problemów,nastepna dawke mam 6 pażdziernika,później po dwóch miesiącach będe miec kontrolna kolonoskopie i endoskopię czy ten lek pomógł i w zalezności czy jak pomógł to kontynuować dalsze dawki,a jak nie to anulują i..operacja.Ale raczej nic nie wskazuję na operację,przytyłam 3 kilogramy (sukces),ale jeszcze nie urosłam,lekarz odpowiedział że by sie zdziwił gdybym w ciągu dwóch tygodni urosła :mrgreen: Więc chyba jednak doczekałam sie remisji po 6 latach walki z choroba :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”