adalimumab = humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: eni80 » 02 maja 2012, 19:15

Alutka to super :) Tak trzymać :roll: Ja biore humire od 15 marca. Czuję się dobrze . przytyłam 2,5 kg . Ale coś się dzieje ze skórą . Mam tzw pokrzywkę na zewnetrznych stronach dłoni , stopach, uszach i troszeczke na policzkach . Czasami swędzi , czasami szczypie, Po zetchnięciu z woda - podczas kąpieli zaczerwienia się to i bardziej swędzi ... :mad: Dostałam od lekarza polecenie wykonania badań CmV/ gM Cmv/gG . Boję się że mogę być zdjęta z programu :smutny:
eni :serce: :serce: :serce:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 02 maja 2012, 20:41

kasia38 niestety nie na wsztstkich działa humira.. próbowałaś Remicade?

Miska Ryżu, :* :* Super :D
eni80, mi wyskoczyło bielactwo w momencie kiedy nastąpiła remisja. Po którejś z kolejnych dawek znikły wszystkie plamki. Jedyne co to mam jeszcze takie różowe plami na policzkach, których niczym nie da się zakryć. Stosowałam wiele maści, ale nie schodziły. Mam nadzieję, że zniknął.
Nie sądzę, żeby tak prosto Cię wywalili z programu. :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 02 maja 2012, 21:01

Alutka ale ja nie mam bielactwo . w moim przypadku wygląda to jakbyś w pokrzywy wpadła . Mam nadzieję , że mnie nie wywalą :) :wink: Dodam jeszcze ,że mam zakaz wystawiania sie , jak narazie , na słońce :(

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 02 maja 2012, 21:19

eni80 pisze:Alutka ale ja nie mam bielactwo . w moim przypadku wygląda to jakbyś w pokrzywy wpadła .
Wiem wiem, ale chce Ci uświadomić, że tak łatwo nie wywalają :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 02 maja 2012, 21:55

jak ci eni nie zacznie samo przechodzic idz do dermatologa niech kombinuje z lekami przeciwalergicznymi, Twoje swedzenie to akurat ja bardzo dobrze znam, po 8 m-cach brania humiry mi to zaczelo wyskaiwac, az do samego zakonczenia leczenia byłam na leku przeciwalergicznym.Eh pamietam to swędzenie, to było takie jak jeszcze w całym moim życiorysie nie miałam :D Dodam jeszcze ze od ost dawki himiry minelo juz 3 m-ce i nadal mam alergie na słonce (przed humira nie mialam i lezałam plackiem na słoncu) po kontakcie z promieniowaniem wyskakuje mi przepiękna swędząca miejscami pokrzywka ;-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 02 maja 2012, 22:06

kurde bo to Zabusia mnie nakręciła :D oh jak ja to pamiętam dobrze, po naszej imprezie natchniona dwiema paniami z tego forum poleciałam o 2-3 rano do apteki nocnej po jodyne i działałam po nocy w łazience w poszukiwaniu niebieskich kresek LOL nieziemski :D Myślę, ze jakby mnie ktoś wtedy zobaczył to zaczął by mi kółka na czole rysować :lol:

sorry za ot :D

a zeby nie był taki całkiem ot to dodam Eni że mi na to uczulenie pomógł lek przeciwalergiczny o nazwie Aerius. Wczesniej brałam różne inne i nie pomogły. Maści z hydrokortyzonem i antybiotykami równiez nie działały. ALe myśle że to może być indywidualne, jak nie zacznie schodzić to skonsultuj się z dermatologiem :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 03 maja 2012, 11:41

Dzieki dziewczyny :) Lekarz , jak narazie nie pozwolił niczym mazać :) Zalecił badania z krwi , a potem będziemy coś działać :wink:
martita pisze:tak Miseczko- wstępna Twoja diagnoza to był "świerzb" :lol:
A ja myślałam , że gdzieś tzw kurzajki załapałam , potem że jakiś grzyb mnie dopadł :lol:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 03 maja 2012, 22:33

Alutka86
Tak brałam Remicade przez 5 lat - 33 kroplówki i chyba też mi nie pomogło. Wtedy nie miałam pojęcia o Crohnie, leczyli mnie na RZS.... i urósł mi wielki guz w jelicie:( mimo brania Remicade.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 04 maja 2012, 18:08

O jejku... To faktycznie ciężko.. Ale nie martw się.. Dużo się uśmiechaj :D To najlepsze lekarstwo na wszystko :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 04 maja 2012, 19:59

kasia38 pisze:Tak brałam Remicade przez 5 lat - 33 kroplówki i chyba też mi nie pomogło. Wtedy nie miałam pojęcia o Crohnie, leczyli mnie na RZS.... i urósł mi wielki guz w jelicie:( mimo brania Remicade.
A to dużo osób tam ma po remicade, że im guz ogromne wyrastają.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 04 maja 2012, 22:59

no to się uśmiecham :) :) :)
biorąc przykład z twojego uśmiechniętego zdjęcia :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

anna-maria
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie

Post autor: anna-maria » 09 wrz 2012, 17:47

Odnowie temat leczenia biologicznego ... cztery lata leczenia humira w dawkach ,co dwa tygodnie wykazały brak remisji endoskopowej :cry:

Poszukuję osoby leczonej adalimumabem w ramach programu klinicznego , czy jest tu ktoś taki ? ,czy znacie kogoś z programu ? czy ktokolwiek po leczeniu humira uzyskał remisje endoskopowa ? Bardzo proszę o wszelkie informację .
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 09 wrz 2012, 18:50

ja brałam ją tylko rok, nie było remisji endoskopowej i została odstawiona
czemu dawali Ci ją przez kolejne lata skoro nie było remisji po roku?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 wrz 2012, 21:45

Wygojenie śluzówki to ideał do którego dążymy, natomiast wskazaniem do dalszego leczenia jest odpowiedź kliniczna, co nie zawsze oznacza remisję. I na odwrót wygojenie śluzówki nie oznacza ustąpienia objawów. I bądź mądry i pisz wiersze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 10 wrz 2012, 10:07

Ja mialam remisję po poltora roku humiry , potem mi odstawili bo sie program skonczyl , i dupnęło koniec remisji , rzut i teraz od nowa mam humire , jutro jade na trzecie podanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”