leczenie biologiczne czy jest skuteczne?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
darecki
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

leczenie biologiczne czy jest skuteczne?

Post autor: darecki » 13 sty 2009, 23:34

Witam wszystkich
Chciał bym się dowiedzieć czy jest wśród Was osoba w podobnej sytuacji do mojej której pomogło leczenie biologiczne. Cu wykryte 10 lat temu obecnie leczenie sterydowe nie przynosi już efektów 20-30 g encortonu leczenie immunologiczne również 2x 50g aza od roku ponad roku oczywiscie salofalk 8x 500g ( wcześniej sulfa en, pentasa, asamax) miałem rok remisji i teraz też pewnie przejdzie tylko okres zaostrzenia się coraz bardziej wydłuża. Moje pytanie kieruję do osób które przeszły leczenie podobne do mojego i i spróbowały leczenia biologicznego, czy jest ono skuteczne czy nastąpiła poprawa a jeżeli tak to po jakim czasie i może coś o skutkach ubocznych. Mam dostać lek z całkowicie ludzkiego białka nie pamietam nazwy.
dzięki za ewentualne odpowiedzi pozdrawiam i zdrówka życzę

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: leczenie biologiczne czy jest skuteczne?

Post autor: Cinimini » 14 sty 2009, 00:03

Hej.
Ja od lipca jestem w programie biologicznym,a moja mama od hmm... już ponad 4 lat. Ja mówiąc najkrócej - zapomniałam o chorobie...wcześniej średnio raz w roku lądowałam w szpitalu z zaostrzeniem. Sterydy, azatho, duspatalin, asamax - standardy, brałam, ale bez większych efektów. Natomiast program biologiczny sprawił, że autentycznie śmiało mogę powiedzieć, że crohna mam tylko na papierze ;). Co do mojej mamy, to aż tak różowo nie jest, u niej biegunki nadal są, jednak z moja mamusią była zupełnie inna i o wiele bardziej skomplikowana historia..i to jak ona się teraz czuje to i tak szczyt marzeń w stosunku do tego co przeszła.
Także jeśli masz okazje załapać się do takiego programu to ja polecam szczerze.
Co do skutków ubocznych, to też ich się bałam i dlatego nie weszłam z mama do programu 4 lata temu, i teraz żałuje , bo straciłam 4 lata. Na szczęście udało mi się załapać teraz i już na pewno nie zrezygnuje. Jedyny 'problem' z programem jest taki, że nie można zajść w ciąże w trakcie jego trwania i przez jakiś czas po zakończeniu leczenia...to mnie trochę martwi, bo jako młoda kobieta oczywistym jest, że o tym myślę...a nie wiadomo jak długo potrwa program. W każdym bądź razie mamusia moja przyjmuje ten lek, już dość długi i żadnych skutków ubocznych nie zauważyła, ja póki co też nie.
Ja dostaje certolizumab , podawany jest raz w miesiącu w postaci dwóch zastrzyków w brzuch viewtopic.php?t=5528 .
Mama moja dostaje natomiast adalimumab podawany j/w. viewtopic.php?t=5196

Pozdrawiam :)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: greeg » 14 sty 2009, 00:19

Ja mam mam obecnie piątą rocznicę leczenia i zdiagnozowania CD,ale te pięć lat przed to była bomba zegarowa która eksplodowała a przecież mogłem jakoś bardziej się za to zabrać i może nawet ją rozbroić.Mieszkam od 3lat za granicą i ciągle gryzę się wewnętrznie ale lepiej się czuję fizycznie po 3 dawkach remika,biorę też azę i pentasę max dawki,Jak byłem ostatnio w kraju spotkałem się z Gastrologiem który mnie prowadził na początku choroby,on stwierdził że w Polsce w tamtym czasie nie miałbym szans w takim stanie zdrowia na ten lek,a jakie są skutki tego leku albo jakie będą kto to wie?ja np nie wiem czy to aza czy remik wpływa tak że łysieję i staję się jakiś taki otępiały, śpię beznadziejnie ale to może takie życie?.Mi się nie pali do jakich kolwiek leków,a witaminizuję się jak głupi,a gdzie logika i proporcje?

darecki
Debiutant ✽

Post autor: darecki » 28 sty 2009, 21:02

Dzieki za odpowiedzi chyba sie zdecyduje na takie leczenie
pozdrawiam

Renusia
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Renusia » 28 sty 2009, 21:42

Ja obecnie jestem już po 3 dawkach Remicade (3 dawka tydzień temu), ale jest jeszcze za wcześnie żebym mogła się wypowiedzieć na temat skutków ubocznych.
Jutro mam kolonoskopię i będę wiedziała więcej o efektach leczenia i o dalszej terapii.
Obecnie czuję się bardzo dobrze. Myślę, że gdybym leczyła się w Polsce, nie miałabym szans na leczenie biologiczne.
Pozdrawiam.
Renusia

darecki
Debiutant ✽

Post autor: darecki » 30 sty 2009, 08:16

Czyli z tego co piszecie poprawa może już nastąpić po kilku dawkach? Napiszcie jeszcze proszę ile trwa takie leczeie bo z tego co czytalem nawet do 52 tygodni, czy może jest tak, że zależy to od stanu poprawy i można zakończyć leczenie wcześniej? ( nie wiem dokładnie jaka jest nazwa tego leku ale z tego co pamietam tylko z białka ludzkiego)
pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 sty 2009, 09:41

Zależy od leku, a czasem poprawa pojawia się od razu. Tak było ze Smerfetką i naszą Panną. Na innych nie działa wcale.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 30 sty 2009, 12:28

darecki pisze:Czyli z tego co piszecie poprawa może już nastąpić po kilku dawkach? Napiszcie jeszcze proszę ile trwa takie leczeie bo z tego co czytalem nawet do 52 tygodni, czy może jest tak, że zależy to od stanu poprawy i można zakończyć leczenie wcześniej? ( nie wiem dokładnie jaka jest nazwa tego leku ale z tego co pamietam tylko z białka ludzkiego)
pozdrawiam
tylko z bialka ludzkiego to pewnie chodzi o Humirę

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 sty 2009, 14:09

Lek biologiczny na CU musi być w ramach badania klinicznego i na informacji dla pacjenta jest napisane ile w tym programie trwa leczenie. Trzeba czytać formularz świadomej zgody i informacje dla pacjenta.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Renusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Renusia » 31 sty 2009, 02:13

Zabusia napisała :
"dlaczego? Wiele osób w Polsce już przeszło to leczenie. Moja córa została przeleczona trzema dawkami w zeszłym roku."

Ponieważ lekarze nie potrafili dokładnie stwierdzić dokładnie czy choruję na CU czy CD, gdyż przebiegała nietypowo dla CU.
Histopatologicznie CU, objawowo CD. A jak stwierdził lekarz prowadzący - nie ma to dużego znaczenia, ponieważ leczenie jest takie samo.
Leżałam w klinice 3 krotnie, a ostatnio 3 lata temu w zaostrzeniu i nawet nie zostałam poinformowana że istnieje taka forma leczenia.
A z tego co przeczytałam na forum leczy się biologicznie tylko "szczególne" przypadki, a ja takim na pewno nie byłam.
11 lutego mam wizytę w szpitalu i wtedy dowiem się co dalej z moim leczeniem.
Renusia

Renusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Renusia » 01 lut 2009, 01:01

No tak, zapewne masz racje. Trudno powiedzieć co by było gdyby było. Ja od ponad 2 lat nie mieszkam w Polsce i korzystam z leczenia w NHS . Tak się akurat złożyło ze zaostrzenie dopadło mnie w listopadzie zeszłego roku i nie mogłam jechać do Wrocławia, do lekarza u którego się wcześniej leczyłam. Słyszałam tylko że jeden z lekarzy zaproponował takie leczenie osobie chorej po poniesieniu wszystkich kosztów tego leczenia.
Dla mnie to abstrakcja.
Pozdrawiam serdecznie.
Renusia

Zablokowany

Wróć do „Leki Biologiczne”