Imuran

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie

Re: Imuran

Post autor: Artur rodzic » 14 maja 2014, 18:51

Ja także ostatnio miałem problem z zakupem 50. W Aptece internetowej kupiłem 25, oczywiście musiałem mieć wypisaną nową receptę.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 maja 2014, 11:09

Są kłopoty z Imuranem i następna dostawa będzie dopiero w lipcu. Natomiast w sprzedaży jest Azatiopryna w dawce 50 mg w opakowaniach po 30 i 50 tabl. Możecie więc brać receptę na Aza i kupować co będzie, bo możliwe, że gdzieś jakieś resztki Imuranu po 25 mg się ostały. Tabletek 50 nie ma od dawna, a problem leży po stronie niemieckiego producenta.
Tyle info udało mi się uzyskać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Tomaba
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Tomaba » 16 maja 2014, 14:32

Hej,
Mam pytanie odnośnie terapii Imuranem. Crohn został u mnie zdiagnozowany 2 lata temu. W zasadzie jedyne dolegliwości z jakimi się zmagam to krwawienie i lekkie bóle brzucha (dwa - trzy razy dziennie). Leczę się w poradni gastrologicznej, przy szpitalu na Śniadecki w Krakowie. Do tej pory stosowałem Mesalazynę 2x2 tabletki i czopki robione. Brałem teraz przez 40 dni czopki.Dzisiaj byłem u swojej lekarki, bo niestety znowu pojawiło się krwawienie (nie jest tego dużo i nie za każdym razem jak idę do toalety). Za tydzień w poniedziałek mam przyjść na sigmoidoskopię, bo lekarz chce zobaczyć jak to wygląda i planuje włączyć mi Imuran. Prawdę powiedziawszy jak zacząłem czytać o efektach ubocznych stosowaniu tego leku to odechciewa mi się tej terapii. Biegunek nie mam, do toalety chodzę 2, maks 3 razy dziennie i zastanawiam się nad koniecznością zastosowana takiego "mocnego" leczenia. Lekarka twierdzi, że lepiej zastosować teraz coś tak mocnego, żeby to wyleczyć niż zmagać się z tym krwawieniem cały czas. Jest tu ktoś kto mimo stosunkowo małych dolegliwości stosował terapię immunosupresantami?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2014, 18:04 przez Tomaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 16 maja 2014, 15:55

Tomaba, rozumiem, że nie przeglądnąłeś dokładnie Forum....? Bo jakbyś spojrzał kilka tematów w dół, to byś znalazł odpowiedź na swoje pytanie.

http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=66

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=14619

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=3790

To tylko parę tematów.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Tomaba
Debiutant ✽

Post autor: Tomaba » 16 maja 2014, 16:05

Tak się składa, że przeczytałem większość wątków w tej sekcji forum.
Co do Twoich linków:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=14619
Tak, dzięki za wątek w którym część postów została pokasowano i przez to nie wiadomo w zasadzie na jakie pytania odpowiada autor.

Za ten wątek również dziękuję:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=3790
znakomicie odnosi się on do mojego pytania na temat sensu stosowania tej terapii w przypadku małej ilości symptomów chorobowych.

W większości tematów Aze ludzie zaczynali przyjmować po terapii sterydami, ja sterydów nigdy nie brałem. Poza mesalazyną i czopkami nie stosowałem niczego innego, stąd moje wątpliwości. Z całym szacunkiem, ale posty takie jak Twoje (z linkami do wątków, które nic nie wnoszą do tematu) zupełnie nie są tutaj potrzebne. Szukałem, nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, dlatego zapytałem.

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 16 maja 2014, 18:15

Tomaba, a może skorzystasz z okazji konsultacji ze specjalistami które to będą miały miejsce już w najbliższą Niedzielę w czasie obchodów Światowego Dnia NZJ w Krakowie w godzinach od 15 do 18 w Dworku Białoprądnickim przy ulicy Papierniczej 2. Szczegóły na stronie J-elity. Oprócz wykładów i możliwości konsultacji ze specjalistami na pewno nie braknie okazji do porozmawiania na miejscu z innymi chorującymi.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 maja 2014, 21:11

Tomaba pisze:Hej,
Mam pytanie odnośnie terapii Imuranem. Crohn został u mnie zdiagnozowany 2 lata temu. W zasadzie jedyne dolegliwości z jakimi się zmagam to krwawienie i lekkie bóle brzucha (dwa - trzy razy dziennie). Leczę się w poradni gastrologicznej, przy szpitalu na Śniadecki w Krakowie (u doktor Cibor). Do tej pory stosowałem Mesalazynę 2x2 tabletki i czopki robione. Brałem teraz przez 40 dni czopki (skład tych czopków to 0,1g sulfalazyny, 0,1g metronidazolu oraz 0,1g Anaesthesini). Dzisiaj byłem u swojej lekarki, bo niestety znowu pojawiło się krwawienie (nie jest tego dużo i nie za każdym razem jak idę do toalety). Za tydzień w poniedziałek mam przyjść na sigmoidoskopię, bo lekarz chce zobaczyć jak to wygląda i planuje włączyć mi Imuran. Prawdę powiedziawszy jak zacząłem czytać o efektach ubocznych stosowaniu tego leku to odechciewa mi się tej terapii. Biegunek nie mam, do toalety chodzę 2, maks 3 razy dziennie i zastanawiam się nad koniecznością zastosowana takiego "mocnego" leczenia. Lekarka twierdzi, że lepiej zastosować teraz coś tak mocnego, żeby to wyleczyć niż zmagać się z tym krwawieniem cały czas. Jest tu ktoś kto mimo stosunkowo małych dolegliwości stosował terapię immunosupresantami?
ja. mi wlaczono imuran kiedy praktycznie tylko krwawilam. podobnie jak ty stosuje mesalazyne ale w dawce 1 grama doodbytniczo.
brlam sterydy jednak zeby ograniczyc krwawienie, jednak jak zeszlam krwawienie sie pojawilo. ale wlaczylam juz imuran i biore do dzisiaj - jednak krwawienie jest dalej. ustalo tylko na troche jak wprowadzilam diete bezglutenowa. nie goraczkuje, nie mam biegunek, zreszta nigdy nie miala. czuje sie swietnie.
przed wlaczeniem inuranu mialam kolono niestety mam cale jelito zajete juz z bliznami dlatego postanowiono wlaczyc Imuran.
na poczatku 100 mg, ale bez efektu, teraz zeszlam do 50 mg bo niestety mdli mnie po tym leku i nie moge sobie na to rano pozwolic.
Obrazek

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 maja 2014, 13:15

Przy zmianach tylko w końcowce grubego można by spróbować czopki lub wlewki z hydrokortyzonem. Zawsze mniej działań niepożadanych niż AZA.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 28 maja 2014, 17:14

poniewaz nie ma imuranu, zakupilam Azę i pytanie, czy organizm się kapnie, że biorę coś innego ? mogę odczuwac skutki uboczne? czy raczej nie powinien ? pytanie glupie... ale ciekawa jestem, bo niby sklad ten sam :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 28 maja 2014, 22:12

malapkasia, liczy się substancja czynna, a nie skład otoczki tabletki. No chyba, że Twoje flaki będą bardzo wybredne :wink: Mi również przepisano Azatriorine Vis. Zobaczymy co będzie. Ja póki co jeszcze zapas Imuranu mam na jakieś 1,5 tyg przez to zwiększenie dawki :/

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 cze 2014, 19:37

biore Imuran juz pol roku i nie zauwazylam zadnej roznicy.. tak jakbym w ogole nie brala.. aha no w sumie zauwazylam. mam takie nudnosci ze musialam zmniejszyc do 50 mg. i teraz jest ok. ale jak krwawie tak krwawie, nawet wlewki ze sterydu nei dzialaja, no masakra.
Obrazek

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 cze 2014, 20:12

Przecież sama wiesz, że tu nie ma lekarstwa, które działa na wszystkich. Sterydy również. Poszukaj czy nie badań klinicznych, spróbuj VSL3, metoreksat, antybiotykoterapię, piankę z budesonidu lub budesonid MMX...... Mankament poza metotreksatem wszystko inne więcej niż kosztowne. Można jeszcze próby podjąć. Jesteś lekarzem więc nie powinnaś mieć kłopotów z zastosowaniem takiego leczenia sama. I wierzyć, że zadziała.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 cze 2014, 20:43

na razie stosuje te wlewki z Corhydronu, raz lepiej raz gorzej. po drugie probowalam dostac w Gdansku Budesonid w piance, niestety bez efektu, jak to mozna sprowadzic? bo apteki w Gd odmawiaja wspolpracy, twierdza ze nie ma w hurtowni. u mnie tak naprawde najbardziej odczuwalne sa zmiany w koncowce jelita bo sa widoczne. nie mam zadnych bolow, wzdec.. tylko krwawienie. wyniki sa dobre, CRP ostatnio 2.

generalnie nie lubie leczyc sie sama, wole wspolpracowac w tej kwestii z kims.
Obrazek

ree
Początkujący ✽✽

Post autor: ree » 30 cze 2014, 13:38

Hej,
ja mam ogromny problem z zakupem Immuranu :( Już nawet nie proszę o 50mg ale nawet 25 już nie ma w hurtowniach. Może wiecie gdzie mogłabym kupić? Zaraz mi się kończy opakowanie i nie wiem co dalej..

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 30 cze 2014, 13:48

ree, teraz tylko zamiennik Azatioprine Vis można dostać :) imuran i to to to samo :) chodzi o substancję czynną azatioprine. Imuranu brak z powodu producenta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”