Imuran

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Imuran

Post autor: Natalka » 10 wrz 2008, 16:03

A jak to będzie za mało jeszcze, to wejdź w dział Leki i wpisz na dole w wyszukiwarce Imuran i znajdziesz wiele wątków z nim związanych :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Ika
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Ika » 12 wrz 2008, 12:18

Wiatam, no niestety Imuran nie jest lekiem dla mnie próbowałam 2 dni i nie dam rady dalej.
Niesamowite nudności,okropny ból głowy i uczucie wbijania szpilek w głowe ogólne samopoczucie do kitu.Ciekawe co powie mój lekarz a byłam pełna nadzieji na remisje.
IKA

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 12 wrz 2008, 13:19

Ika pisze:Niesamowite nudności
na ulotce jest napisane, że na początku mogą być takie objawy, żeby ich uniknąć, należy brać lek po posiłku. Może po tygodniu czy dwóch organizm się "przyzwyczai" i nie będzie się tak buntował :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
Kubanka
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kubanka » 12 wrz 2008, 17:47

Azatioprynę biorę od sześciu miesięcy i wg wczorajszych badań krwi zarówno OB jak i CRP wreszcie, po ponad dwóch latach, są w normie :jupi:
Czyli działa.
Poza nieznacznym przerzedzeniem kłaczków, skutków ubocznych nie odczułam póki co.
Iko, jeśli tylko Twój lekarz zaleci dalsze branie Imuranu, życzę aby nieprzyjemności szybko minęły.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 16 wrz 2008, 19:56

słuchajcie, pamiętam, że Ktoś napisał kiedyś na forum, że nie można się na imuranku przeziębić. dlaczego? wlaśnie lekko gorączkuje, gardlo, katar, itp. i coś się mi przypomniało :) może źle ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 16 wrz 2008, 20:00

Ok. Myślałam ,że nie łączyć z apapami i przeciwgorączkowymi, itp. Dzięki, "Ktosiu":)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Panczo
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Panczo » 24 wrz 2008, 21:15

Życzę powodzenia u Karoliny. Ja biorę Imuran od 6 miesięcy narazie bez efektu . Ze skutków ubocznych wilczy apetyt, nonstop jestem głodny a co zatym idzie :roll: wzrost wagi.
182,cm,90kg.2x 50mgImuran, 3x 1000mg , Asamax, 15mg kwasu foliowego, witamina cetebe
Będzie dobrze

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 24 wrz 2008, 22:42

Wiecie co? ja połączyłam imuran z dietą i jest pieknie ( odpukać) . nie piję kawy i nie palę od ok 3-4tyg i naprawdę widzę, że jelita zachowują się inaczej. dalam sobie czas. imuran biorę ok 3mies. trzymajcie się:)

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 wrz 2008, 22:50

Panczo pisze:Ze skutków ubocznych wilczy apetyt, nonstop jestem głodny a co zatym idzie :roll: wzrost wagi.
a czy nie brałeś sterydów razem z Imuranem na początku? bo to one zwykle apetyt taki wywołują.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 24 wrz 2008, 23:00

a propos apetytu to mi imuran chyba obudzil mi nadmierne wydzialnie żólci ponownie plus nadkwasotę(zresztą mamy jesień,która sprzyja chorobom żołądkowym) i stąd muszę wcinać co 2h kanapkę :P

kruszyna
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: kruszyna » 13 sty 2009, 21:06

witam
Jestem tu nowa...w związku z tematem...mam pytanie dotyczące imuranu.Czy po nim sie chudnie?...czytałam ze branie imuranu w przypadku tocznia-ne wolno wychodzic na slonce i opalac sie..ja chcialam spytac jak sie to ma do innych chorob??ja choruje na twardzine ukladową i lekarz m nie zabrana sie opalac..mam problemy z krazeniem i jest m super cieplo jak jestem na sloncu...bralam endoxan i czulam sie w miare ok..a teraz po 2latach mam zaczac imuran..nieiwem jeszcze jake to beda dawki..ale jestem ciekawa jak to jest z tym sloncem i wogole..
prosze odpszcie mi jak wiecie
dzieki :wink:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 sty 2009, 13:02

kruszyna pisze:Czy po nim sie chudnie?
biorę już prawie 2 lata i nie ma takiego efektu niestety :wink:
kruszyna pisze:imuran..nieiwem jeszcze jake to beda dawki..ale jestem ciekawa jak to jest z tym sloncem
z ulotki Imuranu:
U pacjentów otrzymujących leki immunosupresyjne, takie jak Imuran, istnieje większe ryzyko wystąpienia różnych rodzajów nowotworów, w tym nowotworów skóry. Podczas stosowania leku Imuran należy unikać zbytniego narażenia na promienie słoneczne - należy nosić odzież chroniącą przed słońcem i używać kosmetyków zawierających silne filtry anty-UV.

Małgorzatta
Debiutant ✽
Choroba: CU u partnera
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Małgorzatta » 26 sty 2009, 22:27

Witam, mój mąż od ponad pół roku brał imuran, (CU od 10 lat i polipowatość jelita - tysiące polipów), stan jego się poprawił, problemy jedynie ze skórą, przyplątał się trądzik różowaty, wyniki na bieżąco trzeba było robić..... no ale w związku z tysiącem polipów za miesiąc udajemy sie do poznania na wycięcie jelita, stety, niestety.... Spotkaliśmy się z prof. Krokowiczem, który poinformował nas, iż ten super lek - nie leczy. A propo, poinformował nas nadto o chłoniaku, w związku z imuranem.... , no i wogóle lekami tego typu. Tak czy siak, my leki i tak musimy odstawić, no bo wiadomo, operacja, ech...

[ Dodano: 26-01-2009 ]
odnośnie mojego ostatniego postu, przyznam iż lekarka która prowadzi -prowadziła mojego męża - nawet nie wspomniała o wszystkich skutkach ubocznych leku
Małgorzatta

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 26 sty 2009, 22:48

Na ulotce z azathiopryny nie ma czegoś takiego... a słyszałam, że to jest to samo?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 sty 2009, 11:25

Polipowatości nie, a przy CU "kontroluje" objawy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”