Azatiopryna-5mg na kg masy ciala

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga74
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Azatiopryna-5mg na kg masy ciala

Post autor: aga74 » 03 gru 2007, 21:51

Witam!
Od dwoch miesiecy biore azatiopryne 5mg na kg,oprocz tego budenofalk 3 mg i pentase 4g.
Biegunek nie mam ,brzuch boli juz tylko czasem,ale glowe mi rozssadzalo,mdlilo i czulam sie okropnie.
Pojechalam wiec do kliniki do lekarza ,ktory mnie tam prowadzil ,a on sie zdziwil,ze biore tak duza dawke zapytal kto mi to przepisal,a jeszcze bardziej sie zdziwil,jak mu odpowiedzialam,ze on.Fajnie,co? Zaraz zajrzal do wypisu ze szpitala i podsumowal,ze on sie tam nie podpisal,wiec to nie jego wina.Troche sie zdenerwowalam,boboje sie tego leku.
Ale mozecie mi powiedziec: od dwoch tygodnibiore 150mgazatiopryny,6mgbudenofalku i 4mg pentasy i czuje sie swietnie -jak myslicie czy to juz ta remisja?
Jak dlugo myslicie bede musiala jeszcze brac te leki?
Moje crp wynosi0,3,natomiast OB52/60 -jak to jest mozliwe,ze jeden wynik jest w normie a drugi nie,przeciez obydwa swiadcza o stanie zapalnym.
Jeden lekarz mi powiedzial.ze azatiopryne musze brac kilka lat,a drugi mi powiedzial,ze ja tez odstawie.
A co by bylo gdybym zaplanowala ciaze ,co wtedy z ta azatioprryna.
Ale sie napisalam.Przepraszam ale przerazaja mnie te leki.Zawsze unikalam jak ognia nawet tabletek od bolu glowy,nigdy nie bralam tabletek antykoncepcyjnych,a teraz sie zastanawiam czy moze by je zaczac lykac.
Co o tym myslicie?
Pozdrawiam Agnieszka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Azatiopryna-5mg na kg masy ciala

Post autor: Mamcia » 03 gru 2007, 22:34

To rzeczywiście dawka dla słonia. Takie dawki stosuje się po przeszczepah. W NZJ 2-2,5 mg/kg.mc. AZA pp jeszcze na ciebie nie działa. Czy lekarz zmniejszył ci dawkę po wizycie.
Z badaniami krwi tak bywa, że jeden wyznacznik stanu zapalnego rośnie szybciej, a wolniej spada. U naszej Panny najczulszym wyznacznikien stanu zapalnego były płytki krwi.
Co do ciązy to wejdź w formum Nic co ludzkie i znajdziesz tam prawie wszystko.
Obecnie pracujemy nad własnym poradnikiem nt. ciąży, ale nawet na jego elektroniczną wersję trzeba poczekać. Polecam poradnik Falka dostępny w wersjii angielskiej i niemieckiej. jak napiszesz do mie e-maila to mogę przesłać polską
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 03 gru 2007, 23:39

aga74 pisze: ...Jak dlugo myslicie bede musiala jeszcze brac te leki?
pentasę bierze się baardzo dłuuugo - "dożywotnio"

aga74
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: aga74 » 04 gru 2007, 09:36

Na szczescie lekarz zmniejszyl mi dawke zaraz po wizycie na 150mg na dobe .
Czuje sie duzo lepiej.Brzuch mnie nie boli,do kibelka chodze raz dziennie a OB mi rosnie.Jak to jest mozliwe? 3tygodnie temu mialam 35/ 60 a teraz juz 52/60 a crp jest ciagle takie samo,czy to moze byc wplyw tej duzej dawki azatiopryny?
Hemoglobine mam 11.3
leukocyty 7.4
erytrocyty 3.84
hematokryt 35.6
trombocyty 456

Azotopiryna na mnie jeszcze nie dzala,tzn.ze moge czuc sie jeszcze lepiej trudno mi sobie to wyobrazic bo ostatnie lata bylo kiepsko.Ale sie ciesze.A czy moge sie spodziewac ,ze skutki uboczne zbyt duzej dawki tego leku tez dopiero nadejda?
Slicznie dziekuje za odpowiedz.Goraco pozdrawiam
Agnieszka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 gru 2007, 14:30

akurat tutaj leukocyty sa w normie, a pozostale wyniki sa zle.
wzrost trombocytow mzoe wskazywac na stan zapalny zwlaszcza ze jak piszesz masz takie objawy.
erytrocyty i hemoglobina no i hematokryt slabe.niedokrwistosc. :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 gru 2007, 17:06

no tak ale mysle ze nie u kazdego bedzie tak samo.moze tu akurat leukocyty nie spadna. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”