AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: elka » 20 gru 2007, 18:09

No i dziwne rzeczy, bo zrobiłam jeszcze raz dzisiaj badanie i teraz mam żelazo 10,2, sama nie wiem co o tym myśleć, czy na tym badaniu można polegać jeśli w ciągu miesiąca, a nawet w ciągu 2 dni wynik tak bardzo sie zmienia? Panie w laboratorium wykluczają błąd. To mam anemie czy nie? Ech! Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Ela

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 20 gru 2007, 22:21

miałam ten lek przepisany przez lekarza, u którego byłam, ale kiedy zaczęłam go stosować dostałam wysypkę na twarzy, a potem na całym ciele, więc ją odłożyłam i dobrze, bo za dwa miesiące zaszłam w ciążę, na całe szczęście zażyłam tylko kilka tabletek, może dwa dni... :cry:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 10 sty 2008, 20:46

No to teraz i ja zacznę brać Azę ... boję się jak nie wiem :cry: Lekarz mówi, że na samej Pentasie nie mogę być i że jego zdaniem włączenie jej jest konieczne. Wyniki niby mam dobre i od czasu świąt czuję się idealnie (bóle i złe wyniki krwi miałam przed świętami Bożego Narodzenia) Wg lekarza Aza przyczyni sie do długiej remisji . Możecie mi napisać, kiedy powinno włączać się ten lek ? Nigdy prócz sulfalazyny, bądź mesalazyny nic nie brałam, dlatego tak obawiam sie tych nowych leków :/ I czy Aza to też rodzaj sterydu, bo już trochę pogubiłam się w tym wszystkim :/
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: cordo » 10 sty 2008, 20:49

morfi pisze:I czy Aza to też rodzaj sterydu, bo już trochę pogubiłam się w tym wszystkim
Nie to nie jest steryd.
morfi pisze: Możecie mi napisać, kiedy powinno włączać się ten lek ?
Ja go biorę narazie od siedmiu miesięcy. Żadnych dolegliwości po nim nie mam.
Zacząłem brać jak mialem zaostrzenie. Narazie efekt pozytywny.

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 10 sty 2008, 20:53

mi tylko wypadają włosy ale nie wiem czy to pentasa czy aza??

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 10 sty 2008, 22:02

raczej Aza
Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 11 sty 2008, 10:07

morfi, kontroluj tylko stan krwi wiesz leukocyty i te sprawy, ja miałam przez aze leukopenie, wiec dobra kontrola nie jest zła.

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: morfi » 12 sty 2008, 11:48

Mikrusia pisze:morfi, kontroluj tylko stan krwi wiesz leukocyty i te sprawy, ja miałam przez aze leukopenie, wiec dobra kontrola nie jest zła.
tak tak, skierowanie na wyniki już mam ;) na początek lekarz kazał brać jedną tabletkę dziennie i wyniki zrobić po około 10 dniach. Lek już mam, zaczynam brać od przyszłego tygodnia, mam nadzieję, że to przeżyję ;)
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 12 sty 2008, 15:19

ciekawa informacja znaleziona na stronach niemieckiego stowarzyszenia chorych na NZJ
http://www.dccv.de/aktuelles/news/singl ... le/1318/1/

"niektórzy pacjencji chorzy na NZJ mają również nietolerancję laktozy. Niektóre lekarstwa stosowane w NZJ zawierają laktozę, jednak w taki małych ilościach, że nie powinny stwarzać problemów. U jednej z pacjentek biorącej od dłuższego czasu AZA, wystapilo nagłe pogorszenie. Lekarze, podejrzewając zaostrzenie,przepisali dodatkowe leki, jednak stan nie poprawił się. Pacjentka skojarzyła, że pogorszenie nastąpiło po zmianie (podczas zakupu w aptece) preparatu zawierajacego AZA, na inny. Z opisu leku wynikało, że preparat zawiera laktozę. Po zmianie na AZA bez laktosy, stan bardzo szybko sie poprawił."

ulcia
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: ulcia » 25 sty 2008, 17:28

ja AZA biorę od 4 miesięcy. Sama nie wiem czy jest dobrze czy źle. Po 3 miesiącach brania było super. Przed braniem spędziłam 3 tygodnie w szpitalu bo miałam silne bóle, utrata 6 kg i zbiornik płynu miedzy pętlami jelita. Po trzech miesiącach brania AZA czułam się wspanniale, ale od miesiąca znowu są dni lepsze i gorsze. Zaczynam panikować, że nie działa AZA. Najadłam się coprawda mandarynek (cos mi odbiło:() Teraz dr proponowała mi testowanie leku biologicznego ale stchórzyłam przed skutkami ubocznymi i się nie zdecydowałam.

Jędrek
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 17 kwie 2008, 10:34

ja dotychczas bralem 50 mg azy na dzień. Przedwczoraj (tak jak nam to zalecili) zadzwoniliśmy się spytać do lekarza jak wyszły ostatnie wyniki leukocytów. Było w porządku i lekarz zalecił stosowanie 100 mg azy na dzień. I już przedwczoraj wziąłem drugą tabletkę azy czyli już było 100 mg. A wczoraj mi się nagle poprawiło. Nie robiłem ani razu kupy i nic nie bolało! (jeszcze przedwczoraj robiłem 6 razy z bólami). Dzisiaj rano zrobiłem jedną. Co prawda była luźna i bolało przy robieniu ale już lepsza niż było w poprzednich dniach. Teraz musi być już tylko lepiej. Aż się cieszę że mi tak szybko zadziałało. (bo co by to było gdybym musiał czekać te 3 miesiące zanim by zadziałało a jestem już taki słaby że hoho, wczoraj sie zmeczylem na wolniutkim spacerku i musialem odsypiac)

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 21 kwie 2008, 15:08

Ja biorę Aza od 11 dni... po 100mg. Nie jest ani lepiej ani gorzej ale wyniki krwi mam bardzo dziwne :(

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 21 kwie 2008, 15:48

no podobno tak, dlatego wierzę, że w końcu będzie dobrze, choć już nie mam siły...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 kwie 2008, 21:15

A co to znaczy dziwne wyniki krwi??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 22 kwie 2008, 07:58

WBC 18,4, HGB 6,4 HCT 0,314 PLT 451,0 MCV 70 MCH 1,43 RDW 15,6 %LYM 8,2 %MON 1,0 %GRA 90,8 #GRA 16,8 GRAN. PODZIELONE 79% MONOCYTY 2% LIMFOCYTY 15%

JESZCZE NIGDY NIE MIAłAM Aż TYLU WSKAźNIKóW NIE ZGODNYCH Z NORMą ;/ W PIąTEK IDę DO RODZINNEGO WIęC DOWIEM SIę O CO CHODZI... ALE STRASZNIE MNIE TO INTERESUJE, WIęC JAK KTOś WIE O CO CHODZI TO BęDę WDZIęCZNA.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”