AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
necia
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: necia » 10 sie 2012, 19:38

nie miałam robionej znów kolonoskopii, badania krwi są ok. Tak, możliwe, że mój przypadek był ciężki z wyglądu w środku. Z opisu, tzn w wyniku też jest ciężki, tak mi się zdaje. Jem do dzisiaj Asamax w dawce 1 gram trzy razy dziennie. Masz rację, ja też tak uważam, że jeśli znów będzie źle to wtedy można pomyśleć znów nad AZA a teraz poczekać i zobaczyć co będzie dalej.

necia
Debiutant ✽

Post autor: necia » 10 sie 2012, 20:25

No tak, ale wg lekarza kolonka to dopiero za jakiś czas, no bo z pewnością w środku jeszcze się nie zagoiło. Jeśli były duże zmiany to nie ma szans żeby w ciągu np. pół roku było jak złoto :) Trzeba odczekać chyba.

Aneta K.
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Aneta K. » 10 sie 2012, 22:08

dziś w aptece popadłam w osłupienie, że w przypadku CD Azathioprine jest płatne 100% i koniec z refundacją. CZy ktoś wie coś więcej w tej kwestii?
aneta

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 10 sie 2012, 22:24

Aneta K., poczytaj sobie w tym wątku :

viewtopic.php?t=12847&highlight=imuran+refundacja

co prawda tam rzecz się tyczy imuranu ale przejrzyj sobie :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 19 sie 2012, 12:08

Z innej beczki: podobno leki immunosupresyjne upośledzaja wchłanianie witaminy B6. Pytanie: Czy wobec tego przy Aza należy suplementować się witamina B6? (i ewentualnie w jakich dawkach przy 100mg/dz) Dzięki! :)
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 sie 2012, 19:48

Nic takiego w pamięci nie mam i będę wdzięczna za informacje skąd to "podobno" - znacznie ułatwia szukanie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 20 sie 2012, 18:58

To z ulotki Vitaminum B Compositum w 'stosowanie innych leków':

"Podczas stosowania chloramfenikolu, cykloseryny,
hydralazyny, leków immunosupresyjnych, izoniazydu zwiększa się zapotrzebowanie na witaminę B6.".
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sie 2012, 20:51

W B- compositum jest compositum np. cyklosporyna i glikokortykosteroidy - B6; metotrksad - kwas foliowy.
Natomiast o AZA nie czytałam i nadal będę wdzięczna za link.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 21 sie 2012, 07:13

Bazowałem tylko na tej ulotce - stąd pytanie :)

[ Dodano: 09-09-2012 ]
Coś o Azie i procesach gojenia a także planowanych operacjach dla użytkowników leku:
http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przeg ... enie-18176

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 11 wrz 2012, 12:43

Pytanko:
Od lipca zaczelam swoja przygode z Azą. Pomagala mi zejsc ze sterydów (mimo, ze nie jestem sterydozalezna). I jakos ok po tygodniu jej stosowania wrocily krwawienia. Niezbyt duze, ale jednak. I tak z tymi krwawieniami przechodzilam z dwa miesiace az skonczyla mi sie Azatiopryna. A, ze za tydzien czasu od tamtego momentu mialam umowiona wizyte kontrolna to nie bralam recepty od rodzinnego. I co... krwawienia ustapily! O wszystkim oczywiscie powiedzialam lekarzowi. On na to, ze z cala pewnoscia moje krwawienia nie sa spowodowane Aza i ze biore ja zbyt krotko zeby mowic o czymkolwiek pod jej adresem.
Luz, dostalam znowu Aze i krwawienia wrocily. Na wlasna reke zrobilam eksperyment i ja odstawilam i krwawienia tez minely.
Czy krwawienia naprawde nie sa spowodowane lekiem??? :neutral:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 11 wrz 2012, 13:04

biorę jaj już ponad rok i krwawień nie miałam w tym czasie:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 wrz 2012, 20:32

Na leki każdy reaguje trochę inaczej i mogą pojawić się objawy niepożądane nieopisane w wielkiej księdze. Natomiast taka przerywana kuracja na pewno nie może być skuteczna.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 25 wrz 2012, 09:51

Witam. Kolejne pytanie: czy ktoś z Was zmniejszał dawkę AZY z powodu limfopenii, i zwiazanymi z nia przedluzajacymi się infekcjami górnych dróg oddechowych. Czytalem ze minimalne dawki to nawet poniżej 1mg/kg masy ciała. I pytanie również z tym zwiazane: czy ktoś dzielił tabletki na pół?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 wrz 2012, 17:24

marcin820201 pisze:Czytalem ze minimalne dawki to nawet poniżej 1mg/kg masy ciała. I pytanie również z tym zwiazane: czy ktoś dzielił tabletki na pół?
minimalnie brałem 100 mg czyli troche więcej niż 1 mg na kg,ale to było dawno,kiedy zdażały się okresy bez sterydów.
Tabletki 50 mg dziele na pół w zależności od potrzeb odkąd pamietam,więc pewnie z 8 lat.
Tak miałem zalecane od lekarki,teraz zresztą inny gastrolog,dr n med. zalecił mi 3,5 tabletki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

necia
Debiutant ✽

Post autor: necia » 25 wrz 2012, 18:03

Na ulotce pisze, żeby nie dzielić tabletki na pół. To jak to dzielicie? Bo to o czym mówicie, to jest Imuran, tak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”