AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: kasia38 » 12 gru 2012, 19:51

Ja od tygodnia walczę z infekcją i już ją prawie pokonałam:)
Na czas walki jednak, żebym była mocniejsza, odstawiłam sobie Azę (nie wiem czy dobrze czy nie, kiedyś jak brałam Metotrexat lekarz kazał mi odstawiać jak leczyłam infekcję, więc teraz zrobiłam tak samo).
I co zauważyłam, od tej pory jak jej nie biorę nie miałam żadnego problemu z brzuchem, tzn. żadnych biegunek, codziennie ładne 2 uformowane stolce:) a wcześniej 4 i wszystko oddzielne, niestrawione.
Dodam jeszcze, że nie stosuję żadnej diety, a wręcz przeciwnie, bo mam w domu czas imprezowy więc jem wszystko i dużo:)
Czy to jest zbieg okoliczności, czy faktycznie Aza może u mnie powodować takie luźne stolce, jak myślicie?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2012, 20:39

kasia38 pisze:Czy to jest zbieg okoliczności, czy faktycznie Aza może u mnie powodować takie luźne stolce, jak myślicie?
to chyba nie jest norma,
ja podnioslem z 2 tabletek do 3,5,zszedlem sterydami do 2 mg i u mnie cos idzie na lepsze.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 13 gru 2012, 15:56

hehe moje piękne dni już chyba minęły i to chyba nie brak Azy był powodem ale spokój.
Jak siedziałam tydzień w domku to było ok, dziś poszłam do pracy i już nerwy i już częściej do wc :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

eskam
Debiutant ✽

gorączka po azie

Post autor: eskam » 18 gru 2012, 22:17

Od 8 dni przyjmuje azathioprine w dawca 50 mg (przy leczeniu encortonem pojawila sie sterydozaleznosc, wiec wprowadzono aze i w planach bylo schodzenie ze sterydow), to moja pierwsza przygoda z tym lekiem,
Niepokoi mnie, ze od 2 dni w ciagu 2 godzin od zazycia leku pojawia sie goraczka 38 stopni, ktorej nie moge zbic apapem.
Mam zlecone badania kontrolne, ale mialam je wykonac dopiero po 2 tygodniach od rozpoczecia terapii. Czy to nie za pozno?
Czy ktos tez mial takie objawy? Poradzcie co robic.
eskam

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 18 gru 2012, 22:23

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

eskam
Debiutant ✽

Post autor: eskam » 18 gru 2012, 22:35

Natalka, dziekuje bardzo. Poczytalam wskazany watek. Tam ludzie odstawiali AZE przy goraczce. Ja moge sie skontaktowac z moja lekarka dopiero w czwartek - nie wiem, czy jutro raczej nie zazyc leku czy przecierpiec goraczke?
eskam

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 gru 2012, 00:21

eskam pisze:nie wiem, czy jutro raczej nie zazyc leku czy przecierpiec goraczke?
myślę, że nic się nie stanie jak sobie odpuścisz tą 1 czy 2 tabletki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 19 gru 2012, 15:55

te z tak myślę, ja bym nie brała dopóki nie skontaktuj się z lekarzem.
sama teraz nie brałam przez 10 dni i nic złego sie nie działo.
natomiast ja pierwsze badania po włączeniu azy miałam zalecone po tygodniu

Edytamm
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie

Post autor: Edytamm » 22 gru 2012, 18:23

Mój syn Adam (15Lat) bierze azątipryne od 4 czerwca 2012, od kilku dnia zaczął tracić włosy kępkami oraz odmawia jedzenia (nie jestem głodny). Wyczytałam w ulotce leku, że takie mogą być skutki uboczne. 28.12.12 mamy wizytę u gastrologa. Chyba trzeba rozmawiać o odstawieniu. Czy ktoś z Was ma jakąś myśl, czy doświadczenie w takiej sytuacji.

magdalena9
Debiutant ✽

Post autor: magdalena9 » 25 gru 2012, 15:09

Też traciłam włosy po pół roku stosowania, wyleciała mi połowa.... do tego krosty... szkoda gadać. I też chciałam zmieniać. Lekarz kazał poczekać. No i przeszło.... teraz już organizm się przyzwyczaił i znów mam czuprynę (biorę 2 lata). I z tego co wiem wiele osób tak ma. Najważniejsza jest wątroba! badania co miesiąc na początku.

Patrycja389
Debiutant ✽

Post autor: Patrycja389 » 04 kwie 2013, 17:43

Witam ponownie,
Jestem po tygodniowym pobycie w szpitalu gdzie poszerzono badania. Na wyjście zamieniono mi azathioprynę na marcaptopurinum. Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem, wykupiłam go i treść ulotki nic mi nie mówi. W czerwcu mam wizytę u swojego gastrologa i nie wiem czy zacząć brać czy czekać na konsultację...
Pozdrawiam:)
Patrycja

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 04 kwie 2013, 18:07

Patrycja389, zajrzyj tutaj viewtopic.php?t=1454&highlight=mercaptopurinum. Ja także biorę ten lek :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Patrycja389
Debiutant ✽

Post autor: Patrycja389 » 05 kwie 2013, 08:56

Dzięki:)
Patrycja

wtyku
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: wtyku » 07 cze 2013, 21:50

Zapraszam wszystkich do ankiety o tym leku:

viewtopic.php?t=14413

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 07 cze 2013, 23:47

wtyku, nie ma potrzeby pisania kilku takich samych postów i zapewniam Cię, że temat-ankieta założony przez Ciebie jest dobrze widoczny na forum, dlatego 2 pozostałe powielone posty usuwam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”