AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: emalkadream » 14 lis 2013, 20:31

Hmm mi w lux medzie wypisują na ryczałt.
U kogo sie prowadzisz :roll: w warszawskim lux medzie jeśli to nie tajemnica?
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 14 lis 2013, 20:44

emalkadream pisze:U kogo sie prowadzisz w warszawskim lux medzie jeśli to nie tajemnica?
tak. Dzięki Tubisia :)
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 14 lis 2013, 20:46

Poza tym oni mają całą historię leczenia w tych swoich komputerkach

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 14 lis 2013, 21:09

Ja jak idę do swojej pani dr to biorę i tak wszystkie papiery ze sobą, bo mają wieczny problem z tym ich systemem. Co nie zmienia faktu że jak pani dr wypisuje mi recepty to sama prosi bym sprawdziła czy wszędzie jest R-ka

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 29 lis 2013, 18:57

Biorę AZE od ponad miesiąca. Ostatnio męczą mnie poranne mdłości czy to może być spowodowane tym lekiem? Czemu dopiero teraz?
Najpierw myślałam że to wynika ze zbyt małego śniadania po którym zjadam moją garść leków. Ale ostatnio zjadam większe śniadanie koło 7 rano zaraz po tym jem leki a po ósmej rano zaczynają się nudności. Aktualnie encorton na poziomie 12,5mg

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 29 lis 2013, 20:21

ja też miałam straszne mdłości o Azie, ale przy 3 tabletkach, jak zmniejszyłam do 2 mdłości minęły :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Elaine
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Elaine » 06 lut 2014, 15:51

Biorę Azę od 2 tygodni dopiero... przez pierwszy tydzień nic mi nie było, a potem zaczęło się... Tak godzinę po wzięciu dopadają mnie mdłości, odbija mi się, męczę się tak przez kilka godzin, mam wrażenie że z dnia na dzień coraz bardziej. Do tego mam zawroty głowy, jestem osłabiona, najmniejszy wysiłek fizyczny powoduje zlanie się zimnym potem i długo dochodzę potem do siebie. Czuję się zmęczona i niewyspana, mam problemy z zasypianiem, choć jak już usnę, to śpię długo. W dodatku włączyła mi się nadwrażliwość i codziennie zalewam się łzami z byle powodu, co mnie bardzo irytuje, bo do płaczliwych raczej nie należę.
Czy to możliwe, żeby już pojawiły się efekty uboczne? Jakie jest prawdopodobieństwo, że miną one bez odstawiania leku? Bardzo nie chcę odstawiać azy, bo od marca mam brać humirę, a aza ma przygotować mój organizm do niej...
Azatiopryna 50mg, Salofalk 500mg 4x2, Bio-gaia, Colinox, Alfadiol, Vitrum osteo, Acidum folicum, Ascofer, Falvit,

McCarty

Post autor: McCarty » 06 lut 2014, 16:01

Elaine, a kontrolujesz wyniki krwi? Na początku powinno się być pod kontrolą lekarza, żeby sprawdzić jak organizm reaguje.

Awatar użytkownika
Elaine
Początkujący ✽✽

Post autor: Elaine » 06 lut 2014, 17:34

McCarty Tydzień temu robiłam badania krwi, wyniki jak na mnie nie całkiem dobre, tylko CRP mocno przekroczone. Wiem o tym, że co 2 tygodnie mam robić badania krwi, następne w przyszłym tygodniu.

Do skutków ubocznych podanych wyżej muszę dodać wymioty i jadłowstręt...

Mam nadzieję, że tak tylko na początku źle reaguję, że później będzie lepiej....
Azatiopryna 50mg, Salofalk 500mg 4x2, Bio-gaia, Colinox, Alfadiol, Vitrum osteo, Acidum folicum, Ascofer, Falvit,

McCarty

Post autor: McCarty » 06 lut 2014, 17:55

Elaine, Może na początku takie objawy, a poźniej będzie już normalnie, tym bardziej, jak mówisz, że wyniki masz dobre.

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽

Post autor: Marekk » 08 lut 2014, 14:13

Elaine, z tego co pamiętam, kiedy zaczynałem brać Azę to tak jak ty miałem problemy ze zmęczeniem - przez około miesiąc (może dwa) byłem lekko otumaniony (a przynajmniej tak to wspominam), wyniki miałem wszystkie w normie, po około 2 miesiącach wszystko wróciło do normy :)

A mówiłaś o tym lekarzowi, który przepisał Ci Azę?

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 11 lut 2014, 20:07

Elaine pisze:McCarty Tydzień temu robiłam badania krwi, wyniki jak na mnie nie całkiem dobre, tylko CRP mocno przekroczone. Wiem o tym, że co 2 tygodnie mam robić badania krwi, następne w przyszłym tygodniu.

Do skutków ubocznych podanych wyżej muszę dodać wymioty i jadłowstręt...

Mam nadzieję, że tak tylko na początku źle reaguję, że później będzie lepiej....

Tak jak pisalam wyzej mialam podobnie, mdlosci mega zmeczenie minelo 3mce i jest juz ok poza tym ze szybciej sie mecze i czasem po prostu nie mam na nic sily

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: mosterdziej » 11 lut 2014, 21:22

Azę albo jakikolwiek inny lek immunopresyjny powinno się wdrażać w szpitalu? Tylko duże dawki są skuteczne w leczeniu CD? Wiadomo, że to sprawa indywidualna, u każdego inaczej wygląda stan zapalny, ale tak trochę się naczytałem i sam nie wiem, co o tym myślę (w każdym razie po liście skutków ubocznych odechciewa się to brać...). Z ciekawości: był ktoś zmuszony do brania tych leków (nie było innej opcji), mimo stosunkowo niewielkich zmian zapalnych? (niekoniecznie na jelicie, tylko np. w żołądku czy dwunastnicy). Lek mocno oddziałuje na trzustkę? Bo niestety miałem już podwyższone wartości amylazy we krwi (prawdopodobnie przyczyną była pentasa), chociaż niby z trzustką jest ok.

Pytam z ciekawości, wizyta u lekarza dopiero przede mną.

Awatar użytkownika
Elaine
Początkujący ✽✽

Post autor: Elaine » 12 lut 2014, 16:37

Marekk, tak, zadzwoniłam do pani doktor - kazała mi natychmiast zmniejszyć dawkę, biorę połowę tego co wcześniej. Jest o tyle lepiej, że nie wymiotuję, zawroty głowy pojawiają się znacznie rzadziej, mroczki przed oczyma zniknęły. Mdłości, zmęczenie, osłabienie pozostały, choć w łagodniejszej formie. Brzucho boli mnie bardziej niż zwykle, zwłaszcza w okolicy przewężenia i żołądka, choć ie wiem, czy to można z tym połączyć. Ogólnie, mimo, że czuję się lepiej niż w tamtym tygodniu, to patrząc na to, jak było przed azą, to znacznie gorzej.... Wczoraj robiłam drugie badanie krwi, wyniki złe :( W porównaniu do poprzednich (2 tygodnie temu) dużo gorsze, zwłaszcza AST znacznie poniżej normy - znaczy, wątroba się buntuje. W sumie 10 pozycji na liście albo przekroczyło normę, albo poniżej niej. Jutro mam wizytę u specjalisty, zobaczymy, co dalej....

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2014, 17:07

z tym dawkowaniem Azy jest różnie i powinno sie je ustalac w zależności od stanu.
Bo jak za mało,to efekt leczenia kiepski,jak za dużo to różne skutki uboczne.
U mnie np.teraz kiedy jade na 12 metypredu dawka 100 AZA,ale jesienią to było 150.
WTEDY NIE MOGŁEM UZYSKAĆ POZYTYWNEGO EFEKTU LECZENIA OD DAWNA.
Kiedy zaczeło sie poprawiać,a ja coraz mniej jadłem zszedłem na 125,a później na 100 i tak ciagne.Jedzenie było ważniejsze niż utrzymanie wysokiej dawki AZA.
Chodzi o to,że nie ma dawki na stałe.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”