Strona 1 z 2

Imuran i infekcje

: 13 paź 2008, 22:27
autor: Elcia
Witam wszystkich forumowiczów. Mam takie pytanko do osób przyjmujących imuran czy czesto miewacie zapalenie górnych dróg oddechowych/gardła bo ja od stycznia miałam infekcje ok. 8-miu razy gónych dróg oddechowych w tym 2 razy byłam przez to w szpitalu to chyba nie jest normalne? Mój laryngolog sadzi ze te nawracajace infekcje moga być od imuranu no bo przeciez on osłabia odporność. Męczy mnie to ciągłe przyjmowanie antybiotyków. Miałam robiony wymaz z gardła i migdałków i nic złego nie wyrosło. Mam jeszcze skierowanie na tomografie zatok ale na to sobie troszke poczekam bo kolejka za ho ho.

Re: Imuran i infekcje

: 14 paź 2008, 07:47
autor: Linda123
Witaj Elcia. Ze mną niestety działo sie to samo. Nie dość, że łapały mnie przeziębienia non stop, katar utrzymywał sie ok 3 miesiące i nawracające bóle gardła to jeszcze łapałam wszystkie przedszkolne wirusy od małej. Mam nadzieje (w listpadzie zaczynam znowu immonosupresje), że w tym roku sobie może troche odpoczne od tego wszystkiego.

Re: Imuran i infekcje

: 14 paź 2008, 15:22
autor: Natalka
A ja wręcz przeciwnie odkąd biorę Imuran, a to już od lutego 2007, nie mam żadnych problemów z drogami oddechowymi, żadnych przeziębień, bólu gardła. Raz tylko w zimie w zeszłym roku miałam katar. Choć miałam styczność z "zasmarkanymi" to jakoś nie zaraziłam się od nich :smile:
gdzieś tu był taki wątek na forum, gdzie ludzie pisali, że odkąd mają immunosupresję, mają też spokój z takimi infekcjami, ale coś nie mogę znaleźć tego tematu.

Re: Imuran i infekcje

: 14 paź 2008, 18:03
autor: Renata2
podczas zażywania imuranu najpierw męczyły mnie biegunki, potem pioruńsko bolały stawy, a potem mnie "obsypało" jakbym miała różyczkę. ale infekcji nie było. :mrgreen:
niestety jestem uczulona na te i pochodne leki. :cry:

Re: Imuran i infekcje

: 14 paź 2008, 19:59
autor: Elcia
w sumie to przyjmuje imuran od 3 lat ale nie kojarze abym wczesniej tak czesto chorował ale ten rok to jakis tragiczny dla mnie infekcja za infekcja nie mam siły :(

Re: Imuran i infekcje

: 16 paź 2008, 12:21
autor: pecja
U nas na odwrót, odkąd synek bierze Imuran prawie wcale nie choruje. A wcześniej był koszmar, 5 dni zdrowy 3 tygodnie chory i to nie jakieś przeziębienia, tylko konkretne choroby - zapalenie oskrzeli lub płuc.

Re: Imuran i infekcje

: 14 lis 2008, 01:23
autor: Elcia
Już wiem co jest przyczyną tych czestych infekcji. Byłam na tomografi komputerowej zatok i wynik wcale mi sie nie podoba :( W wyniku badania napisali tak : W górnej części zatoki szczekowej torbiel o wymiarach 2x1,5cm.W lewej zatoce szczekowej zgrubienie śluzówki oraz w tylnej cześci duże zgrubienie śluzowki z torbielą.Poza tym napisali jeszcze ze mam skrzywioną przegrode nosową i przerost małżowin nosowych środkowych i dolnych i takie tam jeszcze.
Laryngolog powiedzial że jak usune torbiele to nie powinnam juz tak czesto chorować ponieważ to one najprawdopodobniej powodują tak czeste infekcje.
Wiec czekam na zabieg ale troszke poczekam bo terminy sa na wrzesnia(w Płocku)
Jesli ktos zna klinike, szpital gdzie przeprowadza sie takie zabiegi i nie trzeba długo czekać to prosze dać znać bo chce sie tego pozbyć jak najszybciej.

Re: Imuran i infekcje

: 17 lis 2008, 22:49
autor: ewkunia
A słuchajcie-mieliście podgorączki biorąc azę? Często mam wieczorami 37, 37parę i nie wiem, skąd to wynika.

Buziaki:)

Re: Imuran i infekcje

: 17 lis 2008, 23:32
autor: Natalka
W ulotce w działaniach niepożądanych jest wymieniona gorączka.
Ja nie mam stanów podgorączkowych ani gorączki biorąc Imuran.

Re: Imuran i infekcje

: 17 lis 2008, 23:43
autor: ewkunia
u mnie wymieniona jako objaw nadwrażliwości ;p stąd me pytanie;p wlaściwie to jak interpretować? że trzeba odstawić? :| ja lubię azęęęęęę

Re: Imuran i infekcje

: 18 lis 2008, 14:09
autor: Natalka
Mam ulotkę z grudnia 2007 (chyba nowszej nie ma) i w niej jest napisane w Możliwych Działaniach Niepożądanych tak:
Niektórzy ludzie mogą być uczuleni na lek Imuran. Należy niezwłocznie udać się do lekarza w przypadku wystąpienia następujących objawów:
- nudności i(lub) wymioty
- biegunka
- gorączka, dreszcze, wysypka
- bóle mięśni i kości
- zaburzenia czynności nerek
- zmęczenie, zawroty głowy

Re: Imuran i infekcje

: 18 lis 2008, 14:25
autor: ewkunia
dziękuję:) mam nadzieję, że to minie po prostu:) jestem zmęczona , itp. ,ale nie widzę innej opcji leczenia;/ wyyniki krwi ok-rdw tylko nieco powyżej normy (16,2)

Re: Imuran i infekcje

: 18 lis 2008, 14:26
autor: Natalka
a może masz dawkę za dużą? :neutral: jak długo już bierzesz azę i czy masz remisję?

Re: Imuran i infekcje

: 18 lis 2008, 14:29
autor: ewkunia
biorę od lipca / sierpnia 3razu 50mg . remisja- i tak i nie. częstość wypróżnień wyraźnie zmalała, ale wciąż zauważam śluz w stolcu oraz bóle brzuszka.:) Do marca mam brać taką dawkę. hm...

Re: Imuran i infekcje

: 18 lis 2008, 14:32
autor: Natalka
Z tego co piszesz to nie masz jeszcze remisji.
Najlepiej będzie skonsultować te objawy z lekarzem :smile: chodzi mi o objawy nadwrażliwości a nie choroby oczywiście :wink: