Strona 1 z 1

Leki immunosupresyjne

: 02 lip 2013, 11:39
autor: nitosia
Od dwóch tygodni nurtuje mnie pytanie: kiedy lekarz powinien włączyć lek immunosupresyjny? Czy jest jakiś moment, czy taki stan, który wskazywałby na konieczność jego włączenia. Od dwóch tygodni biorę obok metypredu ( kilka dni - aza - odstawione-uczulenie, teraz tydzień biorę merkaptopuryna) . Od wczoraj postanowiłam odstawić ten lek immunosupresyjny. Bardzo źle go tolerowałam, oprócz osłabienia, nudności, wymiotów , bardzo bolał mnie brzuch.
Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby, by poczekać na pełną kolonoskopię ( planowa we wrześniu) i ewentualnie potem myśleć nad immunosupresją. Obawiam się, że gdy pójdę do gastrologa ten włączy mi kolejny lek immunosupresyjny. Juz sama nie wiem, co mam robić?

Re: Leki immunosupresyjne

: 02 lip 2013, 11:50
autor: nitosia
No tak, tylko u mnie nic nie wskazuje na to, żebym byłam strydozależna. Stąd moje pytania.
A odstawić azę kazał mi gastrolog. Może to sugestia, ale od wczoraj, nie boli mnie tak brzuch, nie mam mdłości.

Re: Leki immunosupresyjne

: 02 lip 2013, 11:57
autor: nitosia
Mhm, ją odstawiłam od wczoraj. Mam nadzieję, że moje lepsze samopoczucie dzisiaj to zasługa jej odstawienia. Te nudności, wymioty, bóle brzucha były nie do zniesienia. A i wrażliwość na zapachy wszelakie - było mi okropnie, gdy poczułam na przykład zapach kukurydzy, która nota bene bardzo lubię, czy innych produktów żywnościowych, ale i chemicznych.
Dzięki za szybką odpowiedź :)

Re: Leki immunosupresyjne

: 02 lip 2013, 12:42
autor: nitosia
Nie mam pojęcia. Wspomniał, że to posłuży temu, żebym nie brała sterydów.

Re: Leki immunosupresyjne

: 02 lip 2013, 19:22
autor: obyty.z.cu
Torvik pisze:To dlaczego lekarz każe Ci brać immunosupresanty?
u mnie podano AZA pierwszy raz w szpitalu,kiedy było brak efektów po podaniu sterydów.
I tak już pozostało.
Przez kilka lat to działało,a pózniej to sie wszystko posypało.

Re: Leki immunosupresyjne

: 02 lip 2013, 19:26
autor: nitosia
Obyty, stąd moje głośne myślenie. Na razie nie było widać, że sterydy nie pomagają.

immuran

: 16 lip 2013, 20:20
autor: cocoszka
Czy ktoś spotkał sie ze skutkiem ubocznym immuranu "bólem stawów" ??

Re: Leki immunosupresyjne

: 18 lip 2013, 02:46
autor: nitosia
Stawy mnie zaczęły boleć, gdy brałam przez ponad rok asamax. Wtedy lekarz zmienił mi go na sulfę. a teraz znów biorę asamax