Strona 3 z 3

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 30 lis 2015, 20:20
autor: karolek0303
u mnie przy 50mg nie ma takich atrakcji. Są wymienione w ulotce jako skutki uboczne?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 01 gru 2015, 19:37
autor: fiona
z ulotki wynika, że biegunka jest możliwa, ale jest mało prawdopodobna i powinna wystąpić po zażyciu już pierwszej dawki.
u mnie zaczęło się po paru dniach już tak poważniej.
na początku miałam jedynie mdłości.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 03 gru 2015, 22:05
autor: Mamcia
A czy oba leki zaczęłaś brać jednocześnie??
Czy wcześniej stosowałaś Entocort?? Czy robisz badania krwi co tydzień (morfologia, próby wątrobowe, enzymy trzustkowe)?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 03 gru 2015, 23:26
autor: fiona
aze mam włączoną po 6 miesiącach od brania sterydu. mam sterydozależność i utknęłam.
tak, kontroluje krew, całość jest w normie.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 04 gru 2015, 21:03
autor: Mamcia
Czyli od kiedy?? Od 2 tygodnie jest ta AZA??

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 09 gru 2015, 11:51
autor: anaanek
Za mną jedno opakowanie imuran i jak narazie jest dobrze żadnych skutków ubocznyc,nawet to osłabienie początkowe minęło. A ja wreszcie mogę wychodzic z domu bez strachu ze nie zdarze do WC. Jedyny problem to przeziębienie które ciągnie się od ponad tygodnia a raczej kaszel i katar i d,a tego mam pytanie czy jakieś leki na przeziębienie lub antybiotyk przeszkadzają immunosupresji.?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 09 gru 2015, 11:51
autor: anaanek
Za mną jedno opakowanie imuran i jak narazie jest dobrze żadnych skutków ubocznyc,nawet to osłabienie początkowe minęło. A ja wreszcie mogę wychodzic z domu bez strachu ze nie zdarze do WC. Jedyny problem to przeziębienie które ciągnie się od ponad tygodnia a raczej kaszel i katar i d,a tego mam pytanie czy jakieś leki na przeziębienie lub antybiotyk przeszkadzają immunosupresji.?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 09 gru 2015, 20:35
autor: atabe
Można brać leki przy immunosupresji . Tylko musisz sobie te , które Ci nie szkodzą na flak/ ja preferuję te do rozpuszczania w wodzie ,ale to każdy ma inaczej/. No i zawsze mów lekarzowi jakie leki przyjmujesz i że chorujesz na CU , zanim coś przepisze

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 08 cze 2019, 14:11
autor: Archons
Czytam tu jak ludzie biorą AZA albo 6MP latami i nic im nie jest. Ja do AZA podchodziłem dwa razy. Wytrzymałem 3 dni. Gorączką, zaburzenia widzenia, i co najgorsze stawy nóg. Kolana i stopy. Trochę plecy. Brak apetytu, brak snu. Pierwszy i drugi raz to samo. Od dwóch dni biorę 6MP i ..... To samo, dokładnie takie same objawy. Nawet w tych samych miejscach. Dwa dni A ja ledwo chodzę. Dzisiaj już odstawiam to i znowu do lekarza. Biegunkę w sumie nie mam, tylko luźny stolec. Może ktoś też mi powie jakie są moje kolejne opcje ???

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 08 cze 2019, 23:18
autor: Noelia
Archons pisze:
08 cze 2019, 14:11
Może ktoś też mi powie jakie są moje kolejne opcje ???
Z immunosupresji jeszcze metotreksat - tabletki lub zastrzyki.