Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: megi_25 » 06 lis 2014, 09:48

Aktualizuje mój post dobrymi moim zdaniem wiadomościami:

CRP po miesiącu od poprzedniej wiadomości wynosi 3,8 przy normie do 5 czyli już sukces.

Morfologia jest fenomenalna. Chciałam wkleić,ale żeby nie było,że jestem taka chwalipięta to coś mi się nie wkleiło :wink:

Aktualna dawka sterydu do 20 mg, więc mam nadzieję,że potem nastanie długa remisja, bo powoli zaczynam w to wierzyć :wink:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: cordo » 06 lis 2014, 12:04

Miałem ostatnio sterydoterapie przez miesiąc, nawet trochę ponad... wszystko było ok, brałem 30 mg i schodziłem co 5 mg. Po odstawieniu było spokojnie przez tydzień i znów nawrót, biegunki, krew, jak przed sterydoterapią. No nie mogę już... Ktoś się wypowie? Biorę również Imuran 150 mg non stop, Sulfe 3x2 i witaminy. No nie mam już pomysłów... Czy jestem sterydozależny?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 06 lis 2014, 13:02

cordo pisze:sterydoterapie przez miesiąc, nawet trochę ponad... wszystko było ok, brałem 30 mg i schodziłem co 5 mg.
miesiąc na zejście czyli szybko,sądzę że za szybko.
Nasze zaostrzenia to nie jest przeziębienie czy katar,7 dni i zaleczone.
Warto na tej dużej startowej dawce być min. 2 tygodnie,a później spokojnie,obserwować siebie i nie podniecać się ze już spoko bo nie ma krwi i biegunki więc obniżanie dawki.
cordo pisze: Sulfe 3x2
może warto to zmienić na inne tabletki z masalazyną ?
cordo pisze: No nie mam już pomysłów..
spokojnie,...życie przed Tobą :wink:

A ta krew to skąd ? z odbytnicy? jasna ?
może warto włączyć czopki albo wlewki Salofalku ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 06 lis 2014, 19:02

obyty, dzięki za odpowiedź, porozmawiam o tych czopkach z lekarzem w środę mam wizytę w w poradni w szpitalu na śniadeckich w Krakowie i zobaczymy co dalej :)

flo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: flo » 07 lis 2014, 11:44

Witam! Piszę na tym poście, ponieważ kto bierze ten lek może tu zajrzy. Czy miałby ktoś do odsprzedania Encorton 20mg (około 17 tabletek) albo 10mg ( 32 tabletek). Potrzebuje do końca kuracji, a lekarz chyba się pomylił i wypisał mniej.
flo

Awatar użytkownika
aniak
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: aniak » 13 lis 2014, 18:36

Hej. Mam pytanie, do wczoraj od sierpnia brałam metyphred schodzilam z dawki do zera ale pojawił się ból w prawym dole brzucha przy dotykaniu. Lekarz zmieniła lek entocort. ... 3 kapsułki w pierwszym mc, 2 w drugim i 1 w kolejnym. A moje pytanie brzmi: czy ja przytyje????? Po tym pierwszym sterydzie nie tyłam, a teraz się obawiam, bo już myślałam że się skończy jedzenie sterydów. Strasznie wyglądam i sie czuje. Włosy wypadaja, na twarzy i innych częściach ciała rosna na potęgę ( rozważam już depilacje laserowa ), bolące wypryski na twarzy, plecach, szyi, dekoldzie, drżenie rąk, skurcze w stopach. ...masakra jak jeszcze tylek mi urośnie to chyba zeswiruje. Pozdrawiam

flo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: flo » 13 lis 2014, 19:24

To chyba bardzo indywidualna sprawa tak mi się wydaje. Ja dwa lata temu brałam metypred - zaczynałam od 16mg na dzień i zeszłam do 8mg i w tym okresie baaardzo przytyłam, tzn taka nalana się zrobiłam. Teraz od 2 miesięcy biorę encorton i zaczynałam od 50 mg na dzień ( byłam przerażona skutkami ubocznymi) a zaokrągliłam się tylko na buzi, fakt włosy wypadają i twarz z dekoltem pokryły się trądzikiem ale nic nie przytyłam.
flo

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 lis 2014, 20:24

aniak pisze:A moje pytanie brzmi: czy ja przytyje?????
każdy inaczej reaguje,ale żeby tak ?
sorki,ja się zawsze zastanawiałem czy pomoże a nie czy przytyje !
Lepiej przytyć niż wyglądać jak anorektyk !
Na Twoim miejscu zastanawiałbym się raczej co zrobić by zniwelować skutki uboczne działania sterydów w organizmie,na kości,na oczy itd...to naprawdę ważniejsze !
A na przytycie proponuje więcej ruchu :wink: i zdrowej diety.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 lis 2014, 20:29

Entocort (budesonid) i encorton (Prednison) to wbrew podobieństwu nazwy zupełnie inne sterydy, Ten pierwszy działa głownie miejscowo i nie ma - statystycznie - tylu działań niepożądanych niż działający na cały organizm prednison. Czy lekarz nie zlecił żadnych badań?? Budesonid w tej formie działa na okolicę krętniczo-kątniczą i jest lekiem z wyboru, ale przynajmniej USG u dobrego specjalisty powinno być wykonane, aby zobaczyć co się dzieje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
aniak
Debiutant ✽

Post autor: aniak » 13 lis 2014, 21:29

Wyniki mam dobre, tylko Crp koło 7 więc, jeśli chodzi o oczy i kości na ten monent się nie boje. Proszę mi uwierzyć że moje samopoczucie też jest ważne, i chyba dla każdego z nas, jestem kobietą i też bym tak chciała wyglądać mimo choroby. Chcę się podobać mężowi i sobie. Ale te klaki na twarzy mnie juz osłabiają, wąs już depiluje, a rosna baki i broda nie mówiąc juz o innych czesciach ciala ale te mogę ukryć. Pracuje w banku i uwierzcie jest to krepujace jak sie patrza na Ciebie jak na dziwolaga. Jak mi jeszcze kg dojdą to chyba obok gastro dojdzie jeszcze psycho.Mam nadzieje ze tak nie będzie. ..buzia po metyphredzie tez w pełni ale to jeszcze jakoś przeboleje, a ważę 58 wiec anoreksja przy wzroscie 163 ne jestem.

Awatar użytkownika
aniak
Debiutant ✽

Post autor: aniak » 13 lis 2014, 21:32

Acha...ja wiem że pomoże innej opcji nie przyjmuje i w taką wierze :) Nie dawno w sierpniu miałam kolonoskopie stan zapalny i zwężenia mam w końcowym odcinku jelita cienkiego dlatego przepisała mi ten steryd, bo ma działać właśnie tam. Jeśli nie uda się a wierzę że się uda :) to leczenie chirurgiczne zostaje. Bolesci, skurczów juz nie mam, tylko przy dotyku, np badaniu gin. Jest problem bo zaraz napinam mięśnie brzucha bo boli lub jak przypadkiem moje dziecko wpadnie mi na brzuch to boli :( ale zdecydowanie lepiej się czuje jak mc czy 2 mc temu.

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 14 lis 2014, 15:46

aniak, No to ja Cie pociesze bo biore ten steryd od maja i ani kilograma mi nie przybylo a mogloby :smutny:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 lis 2014, 17:08

aniak po budesonidzie nie powinnaś utyć, a nadmierne owłosienie po odstawieniu encortonu powinno powoli zniknąć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

mumik
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: mumik » 30 kwie 2015, 12:10

Pytanie za 100 pkt :) mam 2 dawki encortonu 20 mg i 10 mg. Jedna tabletka jest podzielona na 2 czesci, druga na 4. Pytanie, ktora jest ktora?

gumol
Debiutant ✽

Post autor: gumol » 30 kwie 2015, 14:48

20mg jest dzielona na 4 części, a 10mg jest dzielona na 2 części

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”