Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaleczka
Debiutant ✽
Choroba: CU

Re: Encorton

Post autor: kaleczka » 06 gru 2006, 16:44

Witam mam pytanko:)jak zwykle:) czy mozna farbowac wlosy gdy bierze sie sterydy(encorton), chcialabym zrobic pasemka ale obawiam sie czy czasem mi nie wypadna wlosy:/ bo tak kiedys cos mi se obilo o uszy choc nie jestem tego pewna wiec prosze o odpowiedz jesli ktos ma informacje na ten temat z gory dziekuje,pozdrawiam milego dnia:)
zawsze moglo byc gorzej

Graga
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 06 gru 2006, 18:55

Ja farbowałam włosy biorąc Encorton i narazie jeszcze je mam :wink: :lol: Nic takiego nie słyszałam, więc nawet się nie zastanawiałam czy można. W sumie gdybym miała na to zwracać uwagę to od dłuższego czasu miałabym samą naturę na głowie.

kaleczka
Debiutant ✽

Post autor: kaleczka » 06 gru 2006, 19:31

uffff...dziekuje za informacje bardzo mnie ucieszyla ta wiadomosc...pozdrawiam serdecznie buziaczki
zawsze moglo byc gorzej

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 07 gru 2006, 12:36

A jak ma się słaby organizm i malutkie leukocytki to można pasemka wokół głowy
Nie biorę encortonu :mgreen:

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: marcik » 08 gru 2006, 18:33

hmm. Po sterydach włosy chyba nie wypadaja ale za to po lekach immunosupresyjnych chyba moze sie tak stac. ja biore immuran od 2 lat i wlosy mi sie troche przerzedily ale i tak robie sobie pasemka hehe jutro do fryzjera akurat ide. :lol:

szaki8
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: szaki8 » 02 kwie 2007, 18:52

Ja jestem na tym swiństwie od 6 miechów! Uboczne skutki u mnie to trądzik jakiego wczesniej nie miałem i roztępy bo szybko przybrałem na wadze! Jestem sterydo zależny i biore teraz 35mg na dobę rano 25mg a wieczorem 10mg. Bez sterydów to nie wiem czy bym normalnie funkcjonował! Już raz chciał mi lekarz odstawić i wszystko się nawruciło więc znów muszę brać. Ale jak to się mówi 'Zycie"

Trzymajcie Się NIe Jesteśmy Sami :neutral:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2007, 20:35

A czy próbowano włączyć AZA?? jak dużo JG masz zajęte??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: greeg » 06 kwie 2007, 23:49

ja zażywam prednisolone steryd zapewne podobny składem do encortonu.wchwili obecnej schodzę z dawki na początku było40mg teraz jest25mg niewiem co będzie przy 5mg już odczuwam że dawka jest zamała.nosi mnie strasznie w różne strony.na basen do parku nawet na małe piwko mnie ciągnie niemogę w miejscu usiedzieć.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2007, 19:06

maćka tż nosiło i to straszne. Wasadzie nie sypiał. Co to znaczy, zę dawka jest za mała?? Czy jesteś sterydozależny i czy włączono ci AZA?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: greeg » 07 kwie 2007, 19:35

przez pierwszych kilka tygodni przyjmowałem większą dawkę no i nieodczuwałem tak bólu prawie wogóle ateraz wracają trwają dłużej niż zwykle stąd takie określenie za mała dawka a czy jestem sterydozależny,niewiem,to moja 2 kuracja pierwszą miałem przed 2laty to dość dawno ale chyba bardziej się pilnowałem lepsze odżywianie ale odczucia podobne,przybieranie na wadze i wraz ze zmniejszaniem dawki gorsze samopoczucie potem zaczełem brać vilcacorę która jakoś to uzupełniała.może to tylko chwilowe obawy i bóle,a aze prawdopodobnie mi dołączą po sterydach.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2007, 20:08

to błąd bo aze należy zacząc brać wraz ze sterydani, gdyż jej diałanie jest opóźnione nawet o 3 miesiące. Pierwszych efktów można oczekiwać po miesiącu.

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: greeg » 08 kwie 2007, 03:24

człowiek uczy się na błędach to zapewne a raczej o mnie też jest te przysłowie(tak).sterydy są jeszcze rozpisane na kilka tygodni więc może coś tam da się jeszcze...dziękuję za poradę.

ESka

Post autor: ESka » 27 lip 2007, 13:49

Tak się zastanawiam czy coś mi grozi jeśli pomimo, że lekarz przepisał Encorton (chyba bo rozszysfrować nie mogę) nie będę go brała?

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 27 lip 2007, 16:30

Edyta83 pisze:nie będę go brała?
A czemu nie bedziesz go brac ?

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 27 lip 2007, 16:32

Ja tez bym chetnie nie brala , bo w pracy zaczynaja sie pytac czy mam świnkę albo czy czasami mnie zeby nie bolą bo wyglądam jak chomik.. :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”