Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Mamcia » 17 lip 2006, 16:29

Kuracja zwiększa podatność na zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz może powodować zaniki skóry w tym śluzówki. Zgłoś te objawy albo swojemu gastro, albo idź do ginekologa, bo trzeba zbadać co siedzi - czyli np. wymaz z posiewem. Ppamiętaj ,że ginekolog może nic nie wiedzieć o nzj i leczenie muszisz skonsultować z gastro
Pozdrawiam
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 17 lip 2006, 18:59

Ja brałam Encorton ok. 6 miesięcy i nic takiego się nie działo, jedynie trądzik i pooliczki jak u chomika :roll: ale pamiętam że lekarz mówił żebym sprawy ginekologiczne miała pod kontrolą.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 18 lip 2006, 14:26

tez biore encorton od kilku m-cy i z"tymi" sprawami ;) nic sie nie dzialo policzki prawie w normie, zato straszny tradzik z ktorym nigdy wczesniej nie mialam problemow i wlosy przezedzily mi sie o polowe :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

kaleczka
Debiutant ✽

Post autor: kaleczka » 21 lip 2006, 22:54

ja Tez biore od miesiaca predisolone (polski odpowiednik to wlasnie encorton) i w sumie przytylam 3 kilo ale to i tak na razie nie jst moja waga przed zaostzeniem a poza tym dostaje syfki na czole:(((a nigdy wcesniej nie mialam zadnego tradziku. Zostalo mi jeszcze 5 tygodni brania i mam nadzieje ze wszystko bedzie oki i wszystko wroci do normy. Ma pytanko do kobitek ktore faszerowaly sie enortonem: Jak u Was bylo z miesiaczkowaniem??? Mi okres sie spoznia...i sie tak zastanawiam....chyba w ciazy nie jestem cio??? Bo przy braniu sterydow to nie najlepsza opcja:((. Slyszalam ze encorto wplyw na zaburzenia menstruacji ale jak to bylo u Was???? Pozdrawiam
zawsze moglo byc gorzej

Misia

Post autor: Misia » 21 lip 2006, 23:12

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
JustinT
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: JustinT » 25 lip 2006, 13:00

Ja biorę Encorton dopiero 2 tygodnie-nie powiedzieli mi jeszcze ile dokładnie będę go musiała jeść. Ale czuję się nie dobrze-tzn. Mam strasznie wzdęty brzuch i zaparcia-szału juz dostaję-w pracy myślą pewnie, że ukrywam ciążę :) Boję sie tego tycia też-uwielbiam jeść-a zaostrzenie apetytu po tych tabletach u mnie straszne :) Co do zaburzeń miesiączkowania-narazie nic nie czuję-biorę tabletki antykoncepcyjne, więc mam nadzieję, że regularności miesiączki nie zabraknie.
Czy każdy tyje po Encortonie?
Mam w sobie to CUś ;-P

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 25 lip 2006, 13:03

JustinT pisze:Czy każdy tyje po Encortonie?
ekspertem nie jestem, ale... chyba tak. oczywiscie po odstawieniu powinno wrocic wszystko do normy

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Feniks » 25 lip 2006, 15:21

może placebo brałeś? :mrgreen:

Awatar użytkownika
hawaii
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: hawaii » 25 lip 2006, 19:58

Na pryszcze poencortonowe polecam Dalacin T (w płynie,na recepte,cena ok.50 pln)--->wiem bo sama wczesniej ( po kuracji sterydowej) mialam z tym problem i gastrolog przepisal mi wlasnie ten lek.A na wypadanie włosów tabletki cynkowe.Tez pomogly:)

IWA
Początkujący ✽✽

Post autor: IWA » 25 lip 2006, 23:03

Justynko, mnie przy Encortonie zabronili brać tabletki antykoncepcyjne.
Pogadaj ze swoim ginekologiem. A tyć zaczęłam po trzech mieiącach, więc staram się jeść, bo normalnie, to brzydko mówiąc żrę :wink:

Awatar użytkownika
JustinT
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: JustinT » 26 lip 2006, 07:27

Hmmm-o tym, że biorę tabletki anty powiedziałam mojemu gastroenterologowi-i stwierdził, że mogę je brać przy Encortonie...Nie zasięgałam póki co rady ginekologa-ale myślisz, że ich zdania mogą się różnić...? To kogo wtedy będę miała słuchać ? :>
A jeszcze jedno pytanie mam-czy przy tym wstrętnym Encortonie można sie opalać? Nie mówię o leżeniu na słońcu non stop-ale raz w tygodniu 10 minut solarium, żeby nie być przezroczystą ???
Mam w sobie to CUś ;-P

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lip 2006, 09:48

Moj a iwdza mówi, że "tabletki" zwiększają działanie prednizonu. Czyli teot\retycznie można go brać w mniejszych dakach, ale nie spotkałam się z tym o ile. jednym z objawów ubocznych możę, ale nie musi, być uczulenie na światło słoneczne. Czyli z solarium ostrożnie.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

IWA
Początkujący ✽✽

Post autor: IWA » 26 lip 2006, 16:38

Justuś, przeczytaj ulotkę z Encortonu, tam trochę jest o anty.
A propos słońca, urlop spędziłam prawi na równiku, słoneczko mnie nie oszczędzało i nie tylko mi nie zaszkodziło, wręcz pomogło- łuszczyca prawie znikła, nogi są przepiękne/ samochwała :!: / i mogę chodzić bez rajstop :super:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lip 2006, 20:00

Witaj w klubie. Moja Panna też ma CD i pierwszy rzut luszczycy. Ma ją wszędzie.Lampy odłożone na po Wysowej. To wymik stresu, który nadal trwa, bo na UW wyników rekrutacji nadal nie ma.
Jej nogi nadają się tylko do spodni. Najgorsze są stopy. Zmiany są takie, że nie może chodzić.
Mamcia

Awatar użytkownika
JustinT
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: JustinT » 26 lip 2006, 20:53

A jeszcze jedno-jak sie ma Encorton do ciąży? tzn wiem, że jest niby zabroniony w pierwszym trymestrze, a i później nie wskazany. Ale jakbym np. zaszła w ciążę mimo wszystko-i na początku o tym nie wiedziała to jakie są skutki? ma ktoś takie doświadczenia albo o nich słyszał?
Mam w sobie to CUś ;-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”