Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaleczka
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2006, 15:36
Choroba: CU
Lokalizacja: gdansk

Re: Encorton

Post autor: kaleczka » 30 sie 2006, 16:10

Mam pytanie do kobitek, ktore braby encorton. Mianowicie ja bralam go przez ponad dwa miesiace i przy koncówce tzn przy 2 tabletkach zauwazylam jakies gózki w piersi (byc moze gruczoły powiekszone). Gdy dostalam miesiaczke zmalaly a teraz gdy juz nie biore od ponad tygodnia mam straszne bule piersi:( do takiego stopnia ze nie moge sie dotknać. Napiszcie jesli mozecie czy u Was tez tak bylo??? Z gory dziekuje pozdrawiam.
zawsze moglo byc gorzej

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Encorton

Post autor: Raysha » 31 sie 2006, 08:04

Zabusia ma rację :mrgreen:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Encorton

Post autor: manka » 31 sie 2006, 19:56

ja co prawda nie mam gozkow ale tez strasznie bola mnie piersi i nawet nie kojarzylam tego z encortonem ale moze cos w tym jest bo wlasnie jakis tydzien temu przestalam brac.
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Misia

Re: Encorton

Post autor: Misia » 31 sie 2006, 21:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Encorton

Post autor: manka » 01 wrz 2006, 10:48

no tak jesli chodzi o tradzik posterydowy to cos strasznego, nawet jako nastolatka nie mialam takich klopotow z cera jak teraz ale mam nadzeje ze niedlogo to sie skonczy :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
K8
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 19 sie 2006, 14:01
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: K8 » 01 wrz 2006, 12:14

ja też mam kłopoty z trądzikiem po sterydach ;/ i zastanawiam sie kiedy on zejdzie????? nie biore już ponad miesiąc wszystko wróciło do normy (buzia już normalna :grin: ) a trądzik na twarzy i szyji został.....
Hakuna Matata ;)

Awatar użytkownika
K8
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 19 sie 2006, 14:01
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: K8 » 01 wrz 2006, 12:25

mam takie jedno pytanie czy wam też na sterydach zaczeło rosnąć więcej włosów np. na rękach???? Ja ostatnio znalazłam włosy na ramionach i na plecach ;/ czy one jakoś znikną???
Hakuna Matata ;)

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Piotr » 01 wrz 2006, 12:33

Mój Daniel miał od sterydów włosy i na plecach i na rękach, ale wszystkie "wyszły" po pewnym czasie. Dlatego spokojnie - jak przestaniesz brać sterydy, to po pewnym okresie czasu ten problem powinien zniknąć.
Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Encorton

Post autor: manka » 01 wrz 2006, 21:23

generalnie tez mam skutki uboczne po odstawieniu encortonu ale nie wygladam i nie wygladalam jak "chomik" ani nie mam jakiegos dodatkowego owlosienia :) ale tradzik jest i to jaki :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Encorton

Post autor: Raysha » 02 wrz 2006, 15:36

To ja tez specjalnie nie mam skutków ubocznych Zeno,mam tylko osteopenię,pucki jak chomik ale mi to nie przeszkadza nio i niekiedy bóle głowy.Na szczęście nia mam trądziku... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kiarah
Początkujący ✽✽
Posty: 108
Rejestracja: 04 sty 2006, 12:19
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: Kiarah » 03 wrz 2006, 20:52

Mi po Encortonie nic nie jest tzn nie widać tego na pierwszy rzut oka :wink:
A tak ogólnie to mam wiekszy apetyt - ale nie przytyłam bo sie hamuje :) trądzik miałam ale bardzo mało i nie zawsze a najgorszy skutek uboczny to to ze mi sie zwrok pogorszył no i jak nigdy nie nosiłam okularów to teraz mam -0,5 Ale okulary jak narazie mi nie przeszkadzają wiec jest ok byle mnie jelitka nie bolały i zdrowiały :wink:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Encorton

Post autor: Raysha » 05 wrz 2006, 07:54

Zenobius pisze: ale jak na cos patrze, to mi sie czesto rozmywa.. lekarze twierdza, ze to minie.. ale ja juz nadzieje trace, a okularow jakos nie chcial bym nosic z przymusu ;-)
Ja noszę okularki,od około drugiego roku zycia,wiesz mozna sie przyzwyczaić :mrgreen: Też miałam kompa od rugiego roku zycia,ale nie wchodziłam na niego,jakoś mnie nie ciągło :wink:

Awatar użytkownika
JustinT
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 11:27
Choroba: CU
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: JustinT » 12 wrz 2006, 13:29

Ja zaczęłam właśnie ostatni-pięciomiligramowy tydzień Encortonu-mam nadzieję, że jak całkiem odstawię to nadal będzie ok. Jeśli chodzi o zaburzenia związane z braniem tego "cuda-okropieństwa" to u mnie jedynie pełne poliki i powiększony nieco obwód w pasie, zaburzenia miesiączki-raz przyszła trochę za szybko, w następnym miesiącu przyszły aż dwie-jedna po drugiej ;) ale dałam radę :)
Mam jednak teraz inny problem-wczoraj rano spuchły mi bardzo nogi w kostkach (moja Mama mówi, że wyglądaja jak przy zatruciu ciążowym-a w ciąży nie jestem!). Nie wiem-czy mogę to łączyć z tym, że pozwoliłam sobie na wypicie kilku drinków? Przy Encortonie wiem, że nie powinno sie pić alkoholu. Na przekór temu pozwoliłam sobie na 3 drinki i taki efekt..... :( Łączę to z Encortonem-czy słusznie? I kiedy zejdzie? (po dzisiejszej nocy było troszkę lepiej, ale z upływem dnia znów się pogłębia to nożne nawodnienie). Proszę o Was o słówko.
Mam w sobie to CUś ;-P

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Encorton

Post autor: Raysha » 12 wrz 2006, 16:17

Ja miałam na kostkach obrzęki, i na to nie było żadnej rady jak sztuczne ściąganie furosemidem moczopędne,fakt faktem miałam to od Hydrokortyzonu.
Ja teraz do jutro jestem na 2,5mg a potem co drugi dzień...jak narazie nic nie jest,mam nadzieję że dalej tak będzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Encorton

Post autor: kineczkaa » 12 wrz 2006, 19:30

A bolą cie stawy...? Moze masz zapalenie stawow... przy jelitowych sprawach taki wlasnie sa problemy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”