METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: METYPRED

Post autor: Olimpijka » 21 lis 2009, 19:30

No dobra, nie dalam rady zwalczyc choroby Salofalkiem i dieta. Jest zle.
Czy majac bardzo wysokie bialko w moczu i podejrzenie, ze cos z nerkami, tzn. na pewno cos, ale nie wiadomo co, bo dopiero bede miala badania moge zaczac brac 12mg Metypredu? Bo wiem, ze pisza o ostroznosci przy nerkach chorych, a ja wizyte u gastro mam dopiero 8 grudnia.
Jak myslicie moge brac, czy bezwzglednie nie powinnam?

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 21 lis 2009, 22:14

Olimpijka, tego tu nikt ci nie powie idz do lekarza predzej albo skocz do rodzinnego , zapytac zawsze to lekarz

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 21 lis 2009, 23:41

Myślę, że lepiej nie ryzykować. Zapytaj się lekarza

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 23 lis 2009, 13:24

Dzwonilam do gastro, powiedzialam o wynikach i jak jelito sie ma aktualnie. powiedzial, ze by mi dal 8mg Metypredu, ale skoro cos z nerkami to w zadnym wypadku nie brac. Moga to byc rozne apalenia ostre nerek i powiedzial oby nie, bo wtedy Salofalk trzeba calkowicie odstawic :cry:
Tak wiec w srode mam lekarza rodzinnego i usg, a co dalej to pewnie usg pokaze. Jak kamien by byl to spoko, jak nie to reszta badan i 8 grudnia gastro zadecyduje co alej.
Wstepnie lekarz mi powiedzial, e przy kamieniu sa podwyzszone krwinki, a ja mam w normie i to wlasnie go aniepokoilo dodatkowo.
Tak wiec na razie bez sterydow, zobaczymy po 8 grudnia jak bedzie.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 06 gru 2009, 20:53

Czy możliwa jest całkowita utrata apetytu przy braniu metypredu? Czy raczej to wina zaostrzenia? Jestem w stanie tylko pić. I to praktycznie na siłę.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2009, 20:57 przez biedronka24, łącznie zmieniany 1 raz.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 06 gru 2009, 20:56

Czy możliwa jest całkowita utrata apetytu przy braniu metypredu? Czy raczej to wina zaostrzenia? Jestem w stanie tylko pić. I to praktyczniena siłę.
Mam to samo jak tylko mi sie pogorszylo. Mi chyba nawet Metypred troche apetyt poruszyl.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 06 gru 2009, 21:04

Olimpijka pisze:
Czy możliwa jest całkowita utrata apetytu przy braniu metypredu? Czy raczej to wina zaostrzenia? Jestem w stanie tylko pić. I to praktyczniena siłę.
Mam to samo jak tylko mi sie pogorszylo. Mi chyba nawet Metypred troche apetyt poruszyl.
Z tego co rozumiem, apetyt Ci się poprawił.A mnie się pogorszył. I pytam, czy się komuś pogorszył apetyt po metypredzie?
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Anka :)
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Anka :) » 07 gru 2009, 11:58

Ja jak zaczęłam brać metypred to zmuszałam się do jedzenia, w ogóle nie miałam apetytu, jadłam 3 malutkie porcje na dzień bo więcej nie mogłam zjeść. Po jakimś czasie nie miałam z tym problemów. Czasami mam apetyt, czasami nie.

Magdap
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Magdap » 15 gru 2009, 20:45

A ja po metyprydzie mam ogromny apetyt ciagle bym jadła i jadła, staram sie ograniczac ale jest ciezko ciagle czuje głód:-(
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 15 gru 2009, 20:52

Magdap, a ile wazysz? jesli mozna spytac, bo ja przy 52 kg biore 12mg metypredu a 150 azy a widze ze ty bierzesz 100 azy czy nie za malo ? bo metypred to zaczelam od 16mg , ale to w zaleznosci jaki jest stan dawka jest ustalana , ale aze to wg kg masy ciala

Magdap
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Magdap » 15 gru 2009, 21:01

teraz juz biore 150mg azy zapomnialam zmienic ,owszem bralam 100mg ale to bylo jakis czas temu, moja waga jak jeszcze nie bralam metyprydu wynosila 52kg teraz waze 57,5kg.
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 18 gru 2009, 18:36

Biorę metypred od 3 tygodni. Teraz jestem na dawce 16 mg. Trochę spuchła twarz, ale ogólnie jest ok. Mam być na takiej dawce minimalnie do 4 stycznia-wtedy mam wizytę w MSW. I potem będzie wiadomo, co dalej.

milkusia11
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 19 gru 2009, 11:48

ja ten lek wspominam okropnie spuchnięta twarz jak u chomika,wąsy:/w dodatku duszności bóle kości grzybica w jamie ustnej i nie tylko!:/poza tym lekarz dobrał mi za duża dawkę do wagi i przeszłam to okropnie!
Milkusia11

zielona201
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

Post autor: zielona201 » 13 sty 2010, 10:48

Biorę Metypred od 4 m-cy. Biorę go w małej dawce - tj 4 mg na dzień. Mam nadczynnośc tarczycy z wytrzeszczem oczu. Odkąd zaczęłam go stosować to chudnę, nie mam apetytu. Najgorsze z tego jest to że nie mogę spać w nocy. Spię po 2-3 godziny i już wstaję wyspana, a tak w zasadzie to mogłabym nie spać i całą noc i organizm nie żąda snu. Wiem ze to nie jest dobry obajw, ale co mam robić, w nocy sie męczę leżąc godzinami aby choć troche pospać. lekarz przepisywał mi rózne leki na sen (relanium, hydroxizina, pramolan) ale po krótkim czasie organizm się uzależnia i leki nasenne nie działają. Co robić?????

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 13 sty 2010, 11:52

Nie sądzę, aby tak mała dawka sterydu odpowiadała za wszystkie objawy, które opisujesz. Raczej winił bym nadczynność tarczycy. Domyślam się, że u Ciebie nadczynność musi być duża i trwać już dość długo. Przy nadczynności utrata wagi jest częstym objawem, tak samo zaburzenia snu. Też kiedyś miałem dużą nadczynność (choroba Gravesa - Basedowa). Waga też szła w dół, ze snem nie miałem problemów, za to była ogólna trzęsawka, tachykardia i jeszcze parę innych bonusów. Po prostu trzeba znaleźć dobrego specjalistę, który ustawi odpowiednio leki, aby wyrównać poziom hormonów tarczycy.
A dlaczego w ogóle bierzesz ten Metypred ? Bo raczej nadczynności się chyba sterydami nie leczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”