METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: METYPRED

Post autor: Mamcia » 04 cze 2011, 22:14

Może kobitki w aptece dodaly jakiegoś emulgatora, utwardzacza, ale innego świństwa. Możesz spróbować hydrokortyzon w ampułkach (smarować), budesonid w piance. Ten ostatni po sprawdzeniu składu ulepszaczy. Wszystko, aby nie brać sterydów ogólnych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

teneo
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: podkarpackie

Post autor: teneo » 04 cze 2011, 23:05

Hydrokortyzon w ampułce nie próbowałem, choć wątpię czy pomoże ( może spróbuję za 2 tygodnie), kiedyś dostałem w sprayu i "kicha". Teraz mam taką zasadę, że przez pewien czas stosuję tylko i wyłącznie 1 lek, ponieważ nigdy nie wiadomo, co szkodzi a co pomaga. Metypred dostałem w dawce 24 mg na 10 dni. Potem mam schodzić w dół. Dlatego pytałem jak szybko mogą być jakieś efekty. Nie pomoże, to odstawiam. W ulotce jest napisane, że stosowany poniżej 0,5 mg na kg wagi stosowany do 2 tygodni może być bez problemów odstawiony. Dziś 4 dzień. Leczył już mnie: gastrolog, chirurg-proktolog, urolog, psychiatra, dermatolog, homeopata. Lepiej czułbym się, gdybym do nich nie chodził. Nie ma dnia bez uczucia gorąca opuchlizny i pieczenia. Alergolog stwierdził kategorycznie: nic nie stosować na anodermę oraz do odbytu.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 cze 2011, 20:07

przy sterydach dość szybko, czyli w przeciągu tygodnia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 cze 2011, 20:30

teneo pisze:Dlatego pytałem jak szybko mogą być jakieś efekty.
Mamcia pisze:przy sterydach dość szybko, czyli w przeciągu tygodnia.
normalnie tak,ale nie zawsze.
Ostatnio czekałem 1,5 miesiąca,zeby zaczeło sie coś poprawiać,
ale jak już zacznie działać przy odpowiedniej dawce,do skutkuje .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 cze 2011, 20:32

To raczej działają nie sterydy, tylko naturalny przebieg choroby.

teneo
Debiutant ✽

Post autor: teneo » 06 cze 2011, 10:21

Czyli, jak do 10 dni nie zauważę poprawy to lepiej odstawić?

teneo
Debiutant ✽

Post autor: teneo » 06 cze 2011, 12:37

Wiem , wiem. W piątek właśnie mam wizytę u lekarza.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 06 cze 2011, 12:49

Mamcia pisze:To raczej działają nie sterydy, tylko naturalny przebieg choroby.
szczerze powiedziawszy to nie rozumiem...
znaczy bez tych sterydów też byłoby lepiej ?
Bez metypredu nie ma żadnej poprawy ,jest tylko stan dużego zaostrzenia .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 cze 2011, 13:23

W tych chorobach działanie placebo to 30%, a zaostrzenia i remisje występują również leczone i nieleczone. . Zaletą sterydów jest ich szybkie działanie i jeśli nie pomagają w szybkim czasie to się je odstawia. Po 1,5 miesiąca to działa AZA, a nie sterydy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 06 cze 2011, 13:33

pewnie tak,tyle,ze po latach choroby i dużych zmianach w jelicie ,poprawa u mnie tak szybko nie następuje.
Inna sprawa,ze miałem wybór: albo zwiększyć AZA i brać sterydy albo resekcja jelita.
Wole dalej brać leki i czekać az zaskoczą - z mojej historii choroby wynika,ze tak się dzieje,jednak w dłuższym czasie.
No i sprawa podstawowa - ile ma wynosić dawka startowa sterydów by zadziałały.
O remisji to boje się nawet marzyc,ciesze się gdy "nie widze krwi" .

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 cze 2011, 13:49

Wg księgo 40-6- mg/dobę prednizonu przez 2- tygodnie ze stopniowym zmniejszaniem. Czyli jest do dawka 0,75-1 mg/kg/d Możę być w indywidualnych przypadkach mnie 0,5 mg. I za wiki
przeliczniki
Przyjmuje się, że 5 mg prednizonu wykazuje działanie przeciwzapalne równoważne 4 mg metyloprednizolonu lub triamcynolonu, 0,75 mg deksametazonu, 0,6 mg betametazonu lub 20 mg hydrokortyzonu. Jego działanie mineralokortykosteroidowe stanowi ok. 60% aktywności hydrokortyzonu.
Metypred to metyloprednizolon

Jeziorko
Początkujący ✽✽

Post autor: Jeziorko » 08 cze 2011, 08:24

biorę od 9 dni metypred w dawce 32. Od trzech dni mam normalne noce, spię po około 7 godzin bez toalety, ale rano zaczyna się akcja zarówno z kibelkiem jak i krwią w kale. Dziś w przeciągu 2,5 godzin 6 razy juz byłem. Dzwonić juz do lekarza czy jeszcze poczekać?

dawidekch
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: dawidekch » 20 lip 2011, 13:26

U mnie poprawa po metypredzie następowało po około 2 tygodniach.
Dawka początkowa to 40mb. Już 3 raz biorę metypred i zawsze jak skończę go brac to po kilku tygodniach znów zaostrzenie.
Teraz mam dołączony imuran, biorę go od 7 tygodni.

Metypred przestałem brać ok 10 dni temu i znów pojawiły się biegunki i lekkie krwawienie.

W piątek idę do lekarza.
Jak myślicie znów będzie włączony metypred do leczenia??

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 21 lip 2011, 07:58

Pewnie imuran jeszcze nie zaczął dzialać,bo czasem potrzeba mu nawet kilka miesięcy a moze tez tak być,że bedziesz musiał brać metypred ale w mniejszej dawce.Podobnie jak Ty mam za sobą kilka prób odstawienia metypredu bez sukcesu,teraz biorę 4mg i do tego azatioprinę już rok.Lekarz zaproponował mi odstawienie sterydu ale w związku z tym ,że mam teraz trudny okres w pracy zrobię to w polowie sierpnia i w razie co ustawilam wizytę u gastro na początku września.Mam jednak ogromna nadzieję,że w końcu się uda po 4 latach skończyć ze sterydami czego i Tobie ŻYCZĘ :roll:

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 11 paź 2011, 08:38

Niestety nie udało :smutny: znowu jestem na metypredzie i to z dwóch powodów.Najpierw stawy mi spuchły i bolały niesamowicie a po m-cu pokazała się krew i zaczęły się biegunki.Zaczęłam od 24mg teraz biorę 16.Czuję się obrzydliwie przytyłam 7kg(w m-c!)twarz mam spuchniętą,kark jak u byka, brzucho wzdęte, pocę się i jestem cała rozdygotana.Pierwszy raz tak źle znoszę metypred, podobnie czulam sie na encortonie.Do tego psychicznie nie jest dobrze :cry: po kątach.Jutro lecę do Anglii i na samą myśl,jak się bedą przygladać czy to ja robi mi się niedobrze :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”