Metypred - ostawienie

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Metypred - ostawienie

Post autor: anusia » 19 kwie 2012, 21:38

Cinimini, czy teraz bardziej puchniesz przy mniejszej dawce metyprydu ?Bo ja dzisiaj zeszłam z 16 na 12 mg,i w ostatnim tygodniu -może dwóch chyba waga mi się psuje (kilka kg przybyło )i lustra chyba też powyrzucam z domu :wink: Jak zaczynałam w lutym 40 mg ,było ok i waga i buzia ,a teraz :oops: dobrze ,że już niedługo i się rozstanę z metyprydem mam nadzieję na dłuuuuuuugi czas :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 19 kwie 2012, 22:03

anusia pisze:mam nadzieję na dłuuuuuuugi czas :roll:
nie mam nadzieję, tylko na wieczność się rozstanę :razz:
Co to w ogóle za podejście jest :)
Głowa, uszy i cycki do góry! :mrgreen:
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 19 kwie 2012, 22:32

anusia, ja mimo, że teraz biorę tylko 4 mg to mam wrażenie, że jestem najbardziej spuchnięta z całego okresy zażywania Metypredu. Pod oczami mam takie podusie, jakbym cały czas niewyspana była, potrójna broda...chyba powyrzucam lustra.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 20 kwie 2012, 07:04

Alutka86, tak oczywiście ,źle się wyraziłam mówiąc dłuuuuuugi miałam na myśli wieczność :wink: Cinimini, właśnie ,u mnie też tak jest ,im mniejsza dawka tym bardziej wyglądam jak prosię :oczy podpuchnięte,podwójne podgardle ,i broda też :wink:ale co tam damy radę ,kto jak nie my :!: do wiosny jeszcze daleko bo coś rodzi się w bólach tego roku ,więc do lata wszystko zgubimy mam nadzieję :roll: trzymajcie się dzielnie metyprydzianki :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 20 kwie 2012, 08:56

A ja od dzisiaj biorę jednego dnia 2mg a na drugi 1mg.To moja 4 próba odstawienia.
Za kazdym razem znoszę to inaczej.1)z 4m na 0 i po dwóch tygodniach wciagałam się na schody po poręczach a zaraz potem wróciły biegunki i krew.2)wytrzymalam miesiąc
potem zaczęly mi puchnąć stawy i wróciły biegunki i krew.3)Po 3 dniach bylam spuchnieta jak balon skora wokół stawów byla czerwona,ból okropny po miesiącu znow krew i biegunki.
Teraz po stwierdzeniu remisji endoskopowej nie ma wykrętów i znowu odstawiam od 9 marca .Kombinacje alpejskie bo najpierw probowalam 4mg co drugi dzień,wszysko mnie bolało ale podobno ma boleć.Po dwoch tgodniach zaczęłam 2mg co drugi dzień i zaczął się ból okropny i bez środków przeciwbólowych się nie dało żyć, do tego doszła opuchlizna (przybieralam na wadze 1kg dziennie!)więc zaczęłam brać 2mg codziennie.Bolało nadal ale opuchlizna zaczęła schodzić.Chodzę jak kaczka ,wieczorem ból kręgosłupa nie daje zasnąć,zresztą trudno się dziwić bo od września przytylam 13kg a przed tym też nie bylam małą dziewczynką.Zobaczę co dalej czy ten uklad 2na1mg sie sprawdzi.
Czy ktoś też tak schodzi z tego cholernego sterydu?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 20 kwie 2012, 19:29

Ja dzis dostałąm "pozwolenie" na odstawienie, będę brała na początek 4 mg. co drugi dzień i zobaczymy jak będzie. Ala57, nastraszyłaś mnie, że aż takie akcje masz.
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 21 kwie 2012, 08:27

Cinimini, może u mnie tak sie dzieje bo bralam sterydy prawie 4 lata cięgiem,a może taka moja uroda.Moja pani aptekarka mówi,że branie co drugi dzień nie jest najlepszym sposobem, jej zdaniem powinno sie zmniejszać dawki płynnie.Wyglada na to ,że każdy ma jakis sposób na siebie no i są szczęściarze którym nie sprawia to problemu.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 21 kwie 2012, 19:45

Ala57 pisze:pani aptekarka mówi,że branie co drugi dzień nie jest najlepszym sposobem, jej zdaniem powinno sie zmniejszać dawki płynnie
i ja tak sądze.
Z doświadczenia.... :wink: przerywanie szkodzi :!:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 21 kwie 2012, 23:45

obyty.z.cu, i tak sądzę :lol:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 22 kwie 2012, 09:00

Ala57 pisze:Moja pani aptekarka mówi,że branie co drugi dzień nie jest najlepszym sposobem, jej zdaniem powinno sie zmniejszać dawki płynnie.
Ja pytałam moją dr i powiedziała, że mogę próbować w taki sposób schodzić ze sterydu, tylko obserwować jak reaguje na to mój organizm.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: KeyO » 22 kwie 2012, 09:14

Ja zawsze zaczynałam od 40mg przez co najmniej 2 tygodnie, a później zmniejszanie o połowę dawki co kolejne dwa tygodnie Aż do 5 mg w tygodniu końcowym.
Działało bez zarzutu. Ale ja bym się trzymała zaleceń lekarza prowadzącego.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 22 kwie 2012, 09:36

Cinimini, czyli indywidualne podejscie,każdy organizm inaczej to znosi.
KeyO, moj gastro ograniczył się do stwierdzenia ,ze trzeba odstawić a na hasło mam problemy ze stawami odesłał do reumatologa niby słusznie ale dostać sie do reumatologa to kwestia 3m-cy,byłam prywatnie i pani dr zaleciła kilka zabiegów fizykoterapii na które trzeba czekać ok 2m-cy.Więc co robić?

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 26 kwie 2012, 21:41

Cinimini,jak tam Twoje schodzenie z metypredu?ja nadal 2mg/1mg i chyba pociagnę jeszcze tydzień bo 8 maja mam gastrologa i reumatologa do pomocy a czuję się tak sobie,boli i puchnie a skóra ponad kostką (trudno ją dostrzec)jest napięta sucha i czerwona..W gorszych dniach to samo zaczyna się dziać nad nadgarstkami.Prawdę mówiąc jestem zdołowana na maxa kiedy nie moge wysiąść z samochodu i łydki latają mi jak flaga na wietrze i sił brak.Kurcze jak długo jeszcze to potrwa?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 26 kwie 2012, 22:10

Ala57, "brzuchowo" jest nieźle, któregoś dnia mnie pobolewał, ale minęło. Mam natomiast inne objawy: tachykardię, mdłości i senność. Nie wiem czy to efekt odstawienia sterydu, czy nowego leku (od psychiatry) Setaloft'u.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 29 kwie 2012, 16:42

chciałabym zmniejszyc dawke lekarz wyjechał i nie wiem jak ,zawsze schodzilam z 24 mg na 20 ,teraz juz 3 tyg.16 mg biore ,mam zejsc na 12 mg czy mniej?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”