Budenofalk

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 14 sie 2007, 22:57

Rozumiem, że ten po promocyjnej cenie. Są jeszcze dwa adresy Waryńskiego 10 i Dworzec centralny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 15 sie 2007, 19:45

Witam,
Czy ma Pani jeszcze bliższe namiary na te apteki , ja nie jestem z Warszawy.
z góry dziękuje, pozdrawiam serdecznie.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 sie 2007, 20:56

Jakie dokładniejsze?? Czy ja mam wrzucić podane dane w googla i poszukać telefonów. Widzę, że pytający posługuje się internetem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Niki
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Niki » 27 wrz 2007, 18:54

Jak to jest z ważnością leku. W aptece jest Budenofalk jeszcze ten tańszy ok. 300zł termin ważności do X.2007r. Pani mgr z apteki twierdzi, że śmiało można jeszcze go zażywać conajmniej miesiąc po terminie ważności, co o tym sądzicie proszę o opinie
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 wrz 2007, 22:21

Moim zdaniem można brać przez dwa- trzy miesiące po terminie ważności.. Ale nie należy robić większych zapasów. I z mojej wiedzy nie warto.

Awatar użytkownika
Niki
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Niki » 27 wrz 2007, 22:33

Dziękuje Mamciu za odpowiedź i za wszelkie rady jakie udzielasz tu na forum, oraz za czas i pomoc jaką nam niesiesz. Pozdrowienia dla Maćka i córy.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi

Jeziorko
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Jeziorko » 22 paź 2007, 11:20

Gdzie W Warszawie dostanę tańszy Budenofalk ?

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 04 lis 2007, 11:54

Ja tez biore entocort (to chyba to samo co budenofalk) od dzisiaj przy CU , mam nadzieje ze ten "krzyk rozpaczy" mi pomoze :) A zaplacilem(to znaczy moi rodzice) za niego 550 zl :O Mam nadzieje ze pomoze bo nie chce stracic jelita...

A czy juz dziala ta hurtowania na forum w ktorej mozna zamowic taniej entocort ? :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 lis 2007, 17:20

Z tego co wiem to się skończył, chyba,że w aptece coś zostało. To była partia, która straciła ważność.
O skuteczności budesonidu dojelitowego w CU już pisałam. Moim zdanie najbardziej pomaga producentowi.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 11 lis 2007, 13:49

No i ja dolaczam do Ciebie jaryszku...Budenofalk takze dla mnie..Tylko zastanawiam sie gdzie go kupowac bo wydawanie na niego 600 zl to niezbyt mi pasuje..

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 lis 2007, 16:49

mantra Nudenofalk nie jest lekiem na CU.
http://www.urpl.gov.pl/rejestr/index.htm tam znajdziecie wskazania
oraz fragmnt z MP
Wskazania: w leczeniu choroby Leśniowskiego i Crohna o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu obejmującej jelito kręte i(lub) okrężnicę wstępującą.

Czyli na CU działa tylko na pierwszy odcinek j. grubego. Pomaga za to producentowi nabić kieszeń. Już mi się zmudziło powtarzenie tego samego w kółko.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 11 lis 2007, 23:58

Jesli zalecaja to lekarze stosuja i pomaga to cos w tym musi byc..A jesli to jest ostatni ratunek przed wycieciem to warto sprobowac..Wiec nie zlosc sie Mamciu i nie powtarzaj..Kto bedzie chcial to poslucha :)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 lis 2007, 08:37

Placebo też pomaga w naszych chorobach nawet w 30% przypadków. A że lekarze przepisują - to już inna sprawa. Może z niedouczenia, a może na skutek "namowy" firmy. Pentasę w tabletkach też zapisują na CU.
Lek jest tak drogi, że stosowanie go w CU w postaci kapsułek jest przesadą. Wlewki nie są w Polsce dostępne.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 12 lis 2007, 10:05

Watpie zeby ci wszyscy lekarze ktorzy podaja byli niedouczeni albo pod wplywem jakiejsc tam firmy..Jednak nie bede sie o to wyklocac..Ufam swojemu lekarzowi bo juz wiele razy postawil mnie na nogi wiec i teraz jest tak samo..

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 12 lis 2007, 15:52

A jak nie budenofalk to co ? :) Moze i nie pomaga jak ktos ma takie podejscie ale jakos lekarze nie wyskakuja z nazwami innych lekow... nie proponuja innego leczenia...A mi jak narazie pomaga :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”