Laptop dla Adasia

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Laptop dla Adasia

Post autor: Karaoke » 11 wrz 2008, 22:39

Witam
:idea: Mam mały problemik i prosiłbym o pomoc.

Staram się o dofinansowanie zakupu laptopa ze środków PFRON w ramach programu >Likwidacja barier w komunikowaniu się< i mam niemały problem z wyborem możliwie dobrego kompa w cenie do 2300zł (wraz z Windowsikiem i royterem – który podzieli mi łącze na lapa i stacjonarny).

Wybór jest przeogromny, a przyznam się, że obecne nazewnictwo procków czy kart graficznych niewiele mi mówi :cry: – zakup musi być pewny wszak na min5 latek.

Jakie wymagania dla komputera?

1. Dla obecnego ośmiolatka, ale – 11-to letniej córki, który gra, trochę surfuje, ogląda bajki (obecny PC z AMD 2GHz 1.25G RAM radeon 9550 ledwo wytrzymuje jego zapęd do gierek)
2. Vista czy XP
3. Nagrywarka DVDRW
4. LCD raczej 15’ – większe to droższy cały zestaw
5. AMD czy Pentium - do tej pory jestem zadowolony z AMD i wydaje mi się tańszy i szybszy
6. WiFi wbudowane
7. Dodatkowo royter – muszę dzielić łacze na laptop i stacjonarny – jaka firma/model
8. HDD min.160GB
9. RAM? 2GB na Vistę?
10. Karta graficzna?

Wymieniam po kolei wszystko, gdyż raczej nie będę mógł kupować w sklepach internetowych. MOPS załatwi to bezgotówkowo ze sklepem na podstawie rachunku proforma, a takowego mi one nie wystawią.
Z kolei ceny poszczególnych modeli w różnych miastach mogą się od siebie różnić (jestem z wrocka) Oczywiście konkretne modele laptopów mile widziane, pozostałe info wykożystam do podszkolenia się :mrgreen:

P.S.
:arrow: Odezwę się dopiero po 15 IX
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Johnus
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Laptop dla Adasia

Post autor: Johnus » 13 wrz 2008, 21:54

Jako że nikt nie kwapi się do odpowiedzi, postanowiłem założyć konto bo przecież ktoś musi pomóc. Jeśli chodzi o porónanie Intel - AMD tu trzeba postawić tylko i wyłącznie na Intela w poszukiwaniu doskonałości. AMD jest o wiele słabszym procesorem i ostatnimi czasy jeśli ktoś siedzi w informatyce zauważy, iż firma przechodzi regres i o ile kiedyś trwała walka z Intelem kto lepszy, o tyle aż do niedawna w sumie (doszło jeszcze połączenie z ATI - które też odradza się w bardzo podobnej sytuacji, ale z tego połączenia prawdopodobnie powstanie któregoś dnia potwór zdolny zagrozić Intelowi/NVidii) trwała walka o przetrwanie. Nie będę się nad tym rozwodził, jako że to temat - rzeka dość że procesory Intel'a z niedawnego okresu są o wiele lesze aniżeli AMD. Dlatego Ciore 2 Duo - wystarczy poniżej 2.0 gHz jako że w istocie są to dwa procesory. Dalej - pamięć operacyjna zwana potocznie RAM od typu tejże. Wystarczy 1024 mB, ale lepiej mieć więcej - 2048 mB będzie lepsze i każde zwiększenie da efekt. Dalej - grafika. Zintegrowaną należy ukżyżować od razu, ponieważ wszelkie ekscesy graficzne w grach są jej obce. Owszem, można uruchomić grę ale ilość FPS (frames per second - klatek na sekundę) będzie w granicach 1 - 10 w nie całkiem nowych grach nawet. Polecam GeForce Go! ze względu na jakość. ATI Radeony też cośtam zdziałają, ale nie mam z nimi doświadczeń więc pominę je w mojej propozycji. GF od 7000 wzwyż będzie bardzo dobry, poza nowościami pod DirectX 10.0 i 11.0 . Ale znaleźć w notebook'u do sprzedania jakąś 7xxx teraz nie jest łatwe. Więc 8600 może spokojnie być, ale może być problem ze starszymi grami, gdyż trzeba nie instalować DX10 tylko 9.0c i powinno działać. Jeśli chodzi o filmy - będzie świetnie. Wszelkie złącza internetowe włącznie z WiFi powinny być. Audio - w polecanym dalej przeze mnie jest karta audio, będzie przyjemniej niemniej dobrze jest zainwestować w jakieś głośniki zewnętrzne. Co do najważniejszej rzeczy - matrycy czyli ekranu, pozostaje Glare, które nie jest strasznie uciażliwe, a matówki wykraczają ceną poza podany zakres o jakieś 3 tysiące. (Mówię o takich które będą też miały dobrą resztę podzespołów.) Co do systemu - Vista jest za młoda jeszcze, nie będzie mowy o starszych grach raczej. Trzeba poczekać parę lat, będzie dobra. Sytuacja taka sama jak z Windows XP - na początku przesiadło się na niego bodajże 11% ludzi (z Win98) co prawda teraz jest terapia przymusu - kupuje się z Vistą. Produkt przeze mnie polecany będzie bez systemu, należy iść do pierwszego lepszego sklepu (zaznaczam, lepszego ze względu na marżę niższą) i kupić tam wersję OEM Windows XP Pro. Możliwe jest też Home, o wiele tańsze ale posiada ono w zasadzie brak opcji konfiguracji użytkowników (rozszerzonych) więc trzeba wybrać. Dla dziecka będzie jak znalazł Home, ale jak dorosnie i wciągnie go komputer, lepiej mieć Professional'a. Także dlatego iż zaprzestano produkcji nowych nośników wraz z XP - oryginał się przyda. XP jest lepsze także dlatego ze będzie żarło mniej procesora i pamięci RAM. Dla Visty lepiej mieć dużo RAM'u gdyż sam czysty system zżera ok 800 mB tejże. Co do royter'a myślę że chodzi o router. Zależnie od posiadanego łącza internetowego (typu połączenia) oraz czego właściwie chce się dokonać (jaki ma być charakter tejże sieci) do podziału łącza należy użyć tzw. switch'a lub wymienionego router'a. Tak więc system kupujemy osobno nie zainstalowany - w sytuacji gdzie padnie system ma się płytę z systemem i można go spokojnie zainstalować ponownie. Należy przy kupnie zadbać o sterowniki na płytach! Jak nie dają, to niech ściągną na płytę lub inny model. W razie kłopotów są duże problemy ze znalezieniem. Polecany przeze mnie notebook to MSI - są inne kolory. MSI Nie jest zły, ale osobiście polecam dozbierać nieco pieniędzy i kupić Compal'a jakiegokolwiek o zbliżonych do podanych paramtrach lub lepszych. Mówię dozbierać, gdyż na stronie firmy u której kupiłem sam notebook'a są one bardzo dobre i kosztują nieco więcej. bluemobility ale można znaleźć patrzę na Delpol - Wrocław we wrocławiu także. Polecam tą firmę można na Notebookcheck znaleźć recenzję.

Johnus
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Johnus » 14 wrz 2008, 19:27

Po pierwsze: napisałem iż odradza się. Mam w domu także notebook'a z AMD Turion'em i wiem o czym mówię. Ceny Intel'a spadły, więc można kupić coś lepszego taniej. W dodatku o dokopaniu ATI NVidii napisać nie można, to śmiech na sali. Radeon HD 4850 (czyli bodajże flagowiec teraz nie wiem na pewno, piszę na podstawie porównania z lipca) jest w 3DMark'u porónywalny z NVidią 9800 czyli rozwinięciem 8800 niewielkim. A NVidia ma już GTX280, które są o wiele lepsze i nie podlega to dyskusji. Zatem NVidia jest o jedną generację dalej, to co najwyżej ATI depcze po śladach NVidii jak narazie co podkreślam. Dodatkowo mówisz o dobrych ATI dla kolegi, a cena notebooka ma wynosić max 3000zł. Więc o jakimkolwiek Radeonie dobrym nie ma tu mowy, ważniejsze rzeczy są. Do gier i tak zawsze nie będzie dobry przez bardzo długi czas, a tak zlepszym procesorem czy dyskiem , matrycą czymkolwiek można go potem wykorzystywać do innych rzeczy. Widać że jesteś fanem ATI Radeon'ów i nienawidzisz / nie lubisz NV. I "poleca się właśnie radki HD". Kto poleca? Takie rady wsadź sobie do kieszeni, to czysta manipulacja. Drugie: napisałem iż nie będę się rozwodził na ten temat, ale widzę że coś więcej trza napisać niestety bo nie może być pomocy tylko dyskusja, a można dużo napisać a nie o to chodzi, chodzi o pomoc. Trzecie: co do RAMu nie każde zwiększenie da efekt, owszem; Ale mówimy tu o napisanym przypadku i napisałem tu radę dla takiej sytuacji według mnie. Czwarte: pisanie o rdzeniu; chcesz mnie tylko zdyskredytować, ale rdzeń w układzie dwurdzeniowym jest w istocie tym samym co procesor. Tyle tylko, że są one sprzężone i pracują razem. W pewnych wypadkach pracuje tylko jeden rdzeń. Piąte: WiFi - napisałem iż powinny być, miałem na myśli standard. Gdybyś nie doszukiwał się błędów w moim tekście domyśliłbyś się tego. Szóste: XP w wersji 32bit nie wykorzysta owszem tych 4 gB RAMu ale są programy jeszcze, więc one w sumie mogą wykorzystać RAM. Jeśli sam Windows miałby wykorzystać tyle RAMu to od razu należy go sformatować z dysku i spalić natychmiastowo nośnik :wink: . Siódme: Vista nie jest zabójcza najwyżej dla kieszeni, da się z nią żyć ale kolega wspomniał że komputer ma być także do grania, a niemożliwością jest znalezienie notebook'a za taką sumę który wspierałby najnowsze tytuły, a tylko dla takich potrzebna jest Vista. Stare gry są jej obce, chociaż zaczynają się pojawiać różne patch'e itd. Vista jest poprostu strażą przednią przyszłych zmian, jak także testem pewnych elementów nadchodzącego nowego systemu, który Microsoft wprowadzi w niedługim czasie ( w stosunku do historii naszej planety :wink: ) no i kiedy wystarczająco zarobi na Viście. Ósme: co do Dx 11 spotkałem się już z reklamą o wspieraniu tegoż, więc ostrzegam. Dziesiąte: pięć lat nie jest aż takim zabójczym wiekiem dla komputera; przykład: Intel VBI; Czy tego notebook'a można określić mało użytecznym w grach za 5 lat? Wątpię. Tak samo jak każdego innego, trzeba tylko zwrócić uwagę w co kto gra. Jedenaste: XP pro tylko. Jeśli mają komputera używać dzieci należy się zastanowić nad Home, ponieważ zaawansowane ustawienia Windows Pro są tu niepotrzebne, i traci się ponad 200 złotych na tym. Za to w Pro jest konsola odzyskiwania, no i wspomniane ustawienia użytkowników. No i to nieszczęsne wycofanie z pordukcji. Nie mam zamiaru dyskutować jednak na te wszystkie tematy, ponieważ napisałem post tylko po to żeby pomóc temu człowiekowi i wyraziłem swoją opinię, natomiast Ty przyjacielu' na pewno widziałeś ten post i dotąd nie kwapiłeś się pomóc a ktoś musi żeby biedaka nie naciągnęli na niepotrzebne bzdury. Pomysł z Saturnem / MediaMarkt'em jest bardzo dobry. Co do allegro kolega wykluczył niemalże tę możliwość pisząc o zapłacie z PFRON. Pieniądze które pozostaną, warto wydać na szybszy dysk. O ile pojemność nie musi być wielka, chyba ze ktoś kolekcjonuje rzeczy na dysku i czeka żeby potem w razie awarii wszystko sformatować i zacząć od nowa, to szybkość wyrażona w jednostkach RPM w opisie jest bardzo ważna. Najlepiej 7200, te są dobre a szybsze są o wiele droższe. Bufor danych też im większy tym lepszy. Bluetooth też może się przydać. Nadal polecam notebooki kadłubkowe Compal lub innych firm oparte na systemie Intel VBI, warto jakiegoś Compal'a sobie kupić nawet jeśli trzeba by dopłacić. Oferują doskonały stosunek jakości do ceny. Sam posiadam dwa notebooki kadłubkowe, piszę teraz z notebook'a z matrycą 17", który posiada do niedawna niespotykaną rozdzielczość w notebookach 1680x1050 który kupiłem za połowę ceny jakiegokolwiek innego producenta, a w istocie to ASUS tyle tylko ze z inną nalepką pod ekranem i na wierzchu klapy; a zresztą pod spodem nalepka należy już do ASUS'a. Więc można znaleźć naprawdę dobry sprzęt tanio. Co do zakończenia postu pokazałeś swe nastawienie wyśmiewając wszelkich znawców tematu, a jest ich wielu. Ja sam nie uważam sie za takiego, ponieważ niemożliwym jest wiedzieć wszystko w informatyce. Ale o pewne rzeczy można się sprzeczać i znajdą się tacy którzy podadzą bardzo dobre rozwiązanie opisanego na początku problemu.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 15 wrz 2008, 12:36

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
nei jestem informatykiem, ale pomoge w miare skutecznie... najpierw określ do czego potrzebujesz lapka. Jak do internetu, napisania czegos w wordzie, posłychania muzyki i obejrzenia filmu to kup.. lapka który CI się podoba (wizualnie).
Jeśli jednak chcesz jakiś sprzęt do gier czy jakichś CADów itp wynalazków to bierz już pod uwage porady zamieszczone wyżej przez chłopaków.

I mała uwaga odemnie co do systemów. Mam Xp pro i Home. W codziennym użytkowaniu nei widze między nimi różnić. Także nei ma co poniżać tego Home'a. Jestem pewien, że XP Pro będzie neiwykożystany w 100%. CO do Visty... po zainstalowaniu ogromnej ilości poprawek, które się ukazały da się na tym systemie w maire sprawnie neta przeglądać, słuchać muzy, zobaczyć film i cos naskropać. DO zadań juz bardziej ambitnych XP jednak lepszy.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 16 wrz 2008, 01:19

O raju, że zacytuję Żabusię.
Naprawdę im człowiek wie więcej to jest jeszcze głuszy. :razz:
Ale co nieco dały mi wasze dysputy pogląd na obecny rynek komputerowy. Chociaż mam wiedzę ogólną, to gubię się w obecnych skrótach komputerów, zwłaszcza jeśli chodzi o procki i karty graficzne. Wybór jest przeogromny i prawdę mówiąc i tak pewnie trzeba się będzie zdać na łut szczęścia. Tym bardziej, że nawet najlepszy komp, może mnóstwo czasu spędzić w serwisie :evil: i wtedy jaki z niego pożytek :?:
Obecne nazewnictwo to zapewne wymysł marketingowców, co by szary człowiek posprzątał magazyny i jeszcze za to słono zapłacił :mrgreen:

Ale do rzeczy. Dzięki wielkie; już rozpocząłem poszukiwania uzbrojony w nową wiedzę i foldery reklamowe. Mercedesa za tą kasę to nie będzie, :smutny: ale i nie o to chodzi. To ma być lapek dla dzieciaków, aby się na nim uczyły jego obsługi także jako admin. Syn ma smykałkę, lubi zmieniać ustawienia i obserwuje potem efekty tychże zmian. Więc chyba zafunduję mu Vistę, a równolegle zainstaluję XPpro, bo dostałem gdy kumplowi padł komp i fundnął sobie cały nowy zestaw. Co się nie da w takim układzie na jednym, pójdzie na drugim, a chyba i tak będzie za te 2500zł coś lepszego niż moje AMD2000GHz ATI9550 1,25gbRAM HDD70GB :?:
tom-as pisze:najpierw określ do czego potrzebujesz lapka.
pkt 1 mojego pierwszego postu :razz:
Nie mam złudzeń. Zdobywanie wiedzy, forum, email. Jak się laptop zestarzeje to do tego się będzie nadawał :lol: , a póki co będą gierki, filmy.... :arrow: i będą dzieciaki niezależne od mojego PC - to chyba najważniejsze.
Zgłoszę się tu jeszcze niebawem, sam też nie chcę brać udziału w sprzątaniu magazynów :mrgreen: , i pochwalę się co mi wpadło w oko.

Mam jeszcze pytanie o WiFi. Czy skróty w opisie /a/b/g/n są istotne i które, a jeżeli tak to co oznaczają, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie.
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 16 wrz 2008, 20:10

Ale proste :razz: - zapomniałem o wiki. Dzięki.

A co sądzicie o ASUS X50SL-AP278C
http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... &grupa=889
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Johnus
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Johnus » 16 wrz 2008, 20:57

A i owszem popieram co do benchmarków miałem napisać "nawet w 3D.." ale zjadłem, a to by zmieniło cały sens tekstu. Co do procesora uprościłem najbardziej jak się da, dla innych a i moi nauczyciele mówią o tym w uproszczeniu jako o dwóch procesorach. Ja też poszerzam moją wiedzę inforatyczna w bazie odukacyjnej zwanej szkołą, ale nie wszyscy operują zaawansowaną wiedzą informatyczną. Oczywiście że są różnice technologiczne w dwurdzeniowych a dwóch jednordzeniowych, ale zadania spełniają takie same i o to mi chodziło. Jak wcześniej - upraszczam. Cieszę się z opinii Thomasa o XP Home, jak napisałem dla prostych domowych zadań nie trza Pro. Wspomniałem też o tym że jak gość dorośnie będzie potrzebował pro bardziej jak home.
Notebook był przykładem tego że za 5 lat niekoniecznie notebook musi być kiepski - wszystko zależy od wymagań. Co do Radeonów - nie myślę o nich jako o lipie, są ok ale wolę Nvidię. Miałem też GeForce 4, kiepska karta graficzna bardzo, Radeony wtedy były monstrami wobec NV. Teraz też dobrze że wracają do gry, ponieważ zaowocuje to skróceniem monopolu NV i niższymi cenami. Ale zakończmy już te kłótnie, mam dość, chodzi o pomoc. Wycofuję się ze swoich okopów na rzecz dobra tego człowieka. Asus nie jest zły, chociaż nie ma super rozdzielczości ekranu. Radeon będzie ok <w imie dobra tego człowieka ^^> a Vistę możesz downgrade'ować, czyli zadzwonić do Microsoft i powiedzieć że chcesz XP zamiast Visty i będziesz miał na tym samym produck key z nalepki na komputerze mówiąc w uproszczeniu. Ale musisz mieć oryginalny nośnik od kogoś żeby zainstalować. A co do wiedzy - czasem lepiej nic nie wiedzieć, poszperać nieco w wiedzy, stwierdzić "o to fajne jest" i kupić, i byc zadowolonym niż "a to złe, ale szkoda, bo reszta ok", no i zostać z niczym, masą zmarnowanego czasu i humoru co gorsza.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 16 wrz 2008, 23:01

A tu dla odmiany Asus z AMD:http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+F5Z-AP036C
i jeszcze na Core Duo T2390
http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... &grupa=667

Poszukam jeszcze komentarzy w necie do w/w sprzętu ale jestem ciekaw Waszej opinii.
Co radzicie wybrać :?:

A może : Łut szczęścia :?: / Wszystko podobne :?:
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Johnus
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Johnus » 17 wrz 2008, 21:22

Drugi z Core. Ma więcej pamięci cache bo 2mB jak wynika z opisu (nic pewnego :wink: ) zamiast 512 kB AMD więc Intel będzie lepszy.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 18 wrz 2008, 13:05

Johnus pisze:Cieszę się z opinii Thomasa o XP Home, jak napisałem dla prostych domowych zadań nie trza Pro. Wspomniałem też o tym że jak gość dorośnie będzie potrzebował pro bardziej jak home.
tom-as'a

t o m - a s ' a

;-)

a tak w ogóle... pytam z ciekawości... co to za zadania do których jest potrzebna wersja PRO ? Chyba przy zabawie w jakieś sieci czy serwery czy cosik bo w innych przypadkach to ja naprawdę nie widze różnicy. :-)
Johnus pisze:a Vistę możesz downgrade'ować, czyli zadzwonić do Microsoft i powiedzieć że chcesz XP zamiast Visty i będziesz miał na tym samym produck key z nalepki na komputerze mówiąc w uproszczeniu.
prawda to, ale nie do końca. downgrade'ować możesz tylko chyba 2 lub 3 najwyższe wersje Visty czyli Business, Ultimate i chyba Enterprise. Po za tym przed taka ewentualną operacją trzeba sprawdzić na stronie producenta lapka czy udostepnia sterowniki do tego modelu pod XP. Jak nie udostępnia to zejście do XP moze spowodować wiecej problemów jak zostanie przy Viście (przerabiałem to osobiście i zostałem z Vista)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 wrz 2008, 15:38

adamm pisze:Wszystkie omowione tutaj ograniczenia wydaja sie nie miec znaczenia w przypadku laptopa uzywanego do pracy biurowej, gier, internetu czy sluchania muzyki.
otóż to. watpie czy ktos się bawi w stawianie serwerów czy tam nawet szyfrowanie danych.

rozwoj rynku jest trochę sztuczny.. znaczy taka fajna maszynka ktora sama siebie napedza (a nas wpedza w sprzetowe kompleksy). po za sytuacja ze jak chcesz sobie pograc w nowa gierke to musisz wymienic 1/2 kompa to dochodzi do tego umiejetna reklama (i tu juz nei chodzi o komputera a praktycznei wiekszosc rzeczy) ze musisz to kupic a wtedy bedziesz szczesliwszy. Kupisz to i faktycznie.. czujesz sie dobrze, ale tylko najmy na to 3-6miesiecy bo juz wychodzi cos nowego lepszego. Swiadomosc ze jestes w 'w tyle' powoduje ze sie czujesz zle. ale rynek ma lekarstwo na to - kup nowy produkt a znow bedziesz szczesliwy. "rynek" tworzy jakis problem (np w tym sezonie zielone ubrania sa totalnei niemodne) i powod by czuc sie gorzej (bo nie masz w szafie ziolonych ciuchow), ale oczywiscie ma na to lekarstwo - wystarczy kupic od nich cos i od razu lepiej. Ubrania, kosmetyki, itd.

z kompami jest podobnie bardzo... sztuczne dmuchanie wymagań sprzetowych (choc nie we wszystkich przypadkach) tylko po to by zmusic do kupna nowych rzeczy. sama vista ma wbudowany w sobie wskaznik wydajnosci kompa. znaczy jak dobrze sprzet radzi sobei z vista. przykladow mozna mnozyc jednak juz mi sie nei chce o tym pisac. :]

post w ramach kontrolowanego OT :P

Sled
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Sled » 23 wrz 2008, 19:33

Polecam, dla osób znający angielski poniższy link.
http://skocz.pl/twojwybor
Jest to ciekawy mini wykład. Dotyczy między innymi wolności w wyborze produktów, które chemy kupić. :)
:::: The future is now...

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 23 wrz 2008, 23:07

Dziękuję za wszystkie opinie :-) i porady.
Papiery już złożyłem w MOPSie i teraz przyjdzie czekać na odpowiedź. Pewnie długo, bo w obecnej chwili nie mają kasy. Może więc do nowego roku?

Zgadzam się co do bajerów w kompie, iż jest to samonakręcająca się maszynka - inspirowana przez speców od marketingu. Ale jak pisałem wcześniej nie mam złudzeń, iż moje pociechy będą tylko uczyć się na komputerze. Tak jak dotej pory większość czaasu to będą gierki i to nie te małe, ale rozbudowane - +2GHz.

Jeśli chodzi o XPpro to mam już czsami dość Homa. Chodzi właśnie o uprawnienia. Wprawdzie można komendą <cacls> przyznawać większe, ale jest to dość ułomny sposób i wprowadza wiele zamieszania. Często się zdarza, że instaluję jakąś starą grę, a ona nie chodzi na koncie z ograniczeniami.
Za Pro przemawia jeszcze jedno. Tego lapa chcę całkowicie przekazać dzieciakom. Mają same nim zarządzać. Syn, chociaż ma 8lat, jest bardzo pojętny i co raz zobaczy jak robię to potrafi powtórzyć. Będzie zatem mógł bawić się u siebie w admina :lol:, i za kilka latek wiedza+doświadczenie przydadzą mu się.
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

xtomek32x
Debiutant ✽

Post autor: xtomek32x » 08 gru 2008, 20:25

Witam,jak i gdzie mozna dostac dofinansowanie na zakup takiego sprzetu,mam 7 letniego syna chorego na Lesniowskiego-Crohna?Jakie trzeba spelnic warunki?

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 09 gru 2008, 13:07

Ja 1,5 roku temu dla 9 letniego syna (szedł do Komunii) otrzymałem dofinansowanie do zakupu Laptopa z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Nie było ono może bardzo wysokie bo 1500 złotych ale resztę dozbierał sobie podczas I Komunii i Laptop został kupiony.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Zablokowany

Wróć do „Komputery”