Sterydy a remisja

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marta27
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Sterydy a remisja

Post autor: Marta27 » 26 cze 2009, 21:11

No mają, mają- mam niedokrwistość a w rozmazie już pojawiły się metamielocyty, ale cóż mam poradzić- jeszcze przez miesiąc dam radę chyba się nie rozpadnę:);)
Marta27

"I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę."- Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Sterydy a remisja

Post autor: Baby » 24 maja 2011, 12:01

Ja biorę entocort początkowo 9 mg. Brałam przez 3 miesiące teraz jestem na dawce 6 mg. Pod koniec 3 miesiąca jeszcze na dawce 9 mg miałam sporadycznie biegunki. Teraz biorę jakieś 2 tygodnie 6 mg a biegunki i bóle brzucha mam częściej, średnio 3-4 razy w tygodniu. Co prawda nie jest tak tragicznie ale np. w niedzielę miałam zaostrzenie kiedy miałam rodzinny obiad u babci. Wszyscy jedli a jak spędziłam ten czas w WC (biegunka i wymioty), mimo, iż przed wyjściem wzięłam loperamid:(

Możecie mi doradzić co mam robić? Czy to wina zmniejszenia dawki sterydów czy może lekarz powinien włączyć inny lek (jaki?).
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”