Sterydy - brak poprawy...

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
przemaslaw12

Sterydy - brak poprawy...

Post autor: przemaslaw12 » 03 cze 2010, 12:12

Witajcie.
Mam problem. Choruje od 4 lat na CU. Od około października zeszłego roku byłem zaostrzony, byłem 2 tygodnie w szpitalu w październiku, pózniej w listopadzie tyle samo. Dopiero po tym pobycie obajwy troszke ustąpiły tzn. kupka zrobila sie lepsza, bylo duzo mniej krwi i mniej pobytow na kibelku. Ale znow w marcu sie pogorszylem i zabrali mnie na oddzial. 10 dni pobytu i zero poprawy. W domu jeszcze sie pogorszylem i koncem kwietnia znowu mnie polozyli na oddziale(jak zawsze GCZDiM). Tym razem pani docent Chlebowczyk pojechala z grubej rury: czyscila mnie przez 5 dni(kisiele, galaretki i woda) a po tym czasie dala Encotron. Po 3 dniach jego zazywania wyraznie mi sie polepszylo- normalny stolec, ale krew jeszcze w sladowej ilosci byla, troszke w wc i troszke na papierze... ale nie przejmowalem sie. Do przedwczoraj wszystko bylo super, ale zauwazylem ze cos sie dzieje, bo kupka nagle zrobila sie polplynna i kluje mnie w dolnej partii brzucha, czyli tam gdzie zawsze. Pojawilo sie troszke wiecej swiezej krwi... Jestem obecnie na dawce 20-10-0. Mysle czy by nie zrobic sobie jakiej konkretnej dietki, np. tylko woda choc przez jeden dzien. Doradzcie mi co zrobic- nie chce po raz kolejny isc na oddzial, przeciez jestem na sterydach, one powinny podzialac... :/ piszcie swoje opinie, pytajcie o szczegoly, prosze o pomoc.

Pozdrawiam, Przemek.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Sterydy - brak poprawy...

Post autor: Mamcia » 03 cze 2010, 22:17

Tylko na sterydach??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

przemaslaw12

Post autor: przemaslaw12 » 04 cze 2010, 06:46

Nie nie, do tego wiadomo inne- Salofalk(miałem Pentaze, ale ona mi jeszcze pogarszała sprawe- zmiana na Salofalk w kwietniu) no i wspomagacze do sterydów- kwas foliowy, wapń itp.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 cze 2010, 09:07

A aplikowałeś sobie czopki lub wlewki?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

przemaslaw12

Post autor: przemaslaw12 » 04 cze 2010, 16:29

Czopki mi nie pomagały(Pentasa), to samo wlewki, miałem je 2 lata temu w szpitalu. Dziwne, zwłaszcza, że normalne tabletki Salofalku pomagają...

Tarja
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Tarja » 04 cze 2010, 18:35

Miałam podobnie . W pewnym momencie mimo sterydów pojawiła się krew. Po konsultacji z gastrologiem na kilka dni przeszłam na płynną dietę Ensure plus HN ( kupuje się w aptece ).Te kilka dni pozwoliło odpocząć jelitom i wszystko wróciło do normy :)

przemaslaw12

Post autor: przemaslaw12 » 05 cze 2010, 09:38

Oj to chyba coś takiego zrobię ;) dzięki

Tarja
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Tarja » 05 cze 2010, 18:19

Trzymam kciuki żeby ci sie udało :)

Zablokowany