Strona 1 z 1

Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

: 05 paź 2014, 13:39
autor: henex
Witam. Zdiagnozowany crohn w 2005r. Leczyłem się kilka lat azatiopryna. Od 2013r odstawiłem leki. Tego roku w maju udałem sie na kolonoskopie i tomografie. Czuję się dobrze. Z opisu choroby wynika że mam zmiany w zagięciu prostniczo-esiczym , poprzecznicy , jelito kręte i wzmianka ogólnie o jelicie grubym. Nieznacznie pogrubione węzły chłonne okołoodbytnicze. Śladowe ilości płynu w otrzewnej. Doczytałem że pentasa działa na całe jelito. Ja z powodu braku pentasy wybrałem asamas. Mam jeszcze 2 opakowania sulfalazyny. Pytanie moje dotyczy sensu brania asamasu w miom przypadku , czy zadziała na te miejsca chorobowo zmienione? Czy jednak muszę brać pentase? Jestem na azatioprynie 2*50mg. kwas foliowy. Czy może wybrać tą miesięczną kuracje asamasem i jak już to łykać tylko pentase która jest kompleksowa przy crohnie. Proszę o jakieś sugestie.

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

: 05 paź 2014, 19:01
autor: Mamcia
Od maja do teraz mimo nienajlepszych wyników nie brałeś leków? Co do pytania o formy mesalazyny, to x tego co piszesz to masz zmiany w jelicie krętym i tam asamax raczej nie działa, ale działa salofalk. Asamax działa w jelicie grubym.

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

: 07 paź 2014, 07:36
autor: henex
Nie brałem.Zmieniłem lekarza. W opisie kolonoskopii jest opisane że zmiany średnio nasilone. Czyli dla mnie jedynie branie pentasy jest skuteczne? Nie ma sensu brania tej miesięcznej parti leku asamax?

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

: 07 paź 2014, 09:23
autor: ulka1986
Witaj. Nie rozumiem zdania, miesięcznej partii leku asamaks, te leki przy naszych chorobach bierze się stale, dożywotnio, a nie przez tydzień czy miesiąc .... :neutral:

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

: 07 paź 2014, 09:44
autor: henex
Miałem na myśli że będę zażywał ten asamax miesiąć czasu a potem wrócę do pentasy bo tylko ona działa na całe jelito.

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

: 07 paź 2014, 21:23
autor: Mamcia
Ale nie napisałeś nic co świadczy o zmianach w całym jelicie cienkim. Na końcówkę krętego działa salofalk, a jak on nie to budesonid dojelitowy. A w ogóle to nie wykazano skuteczności brania 5-ASA w CD na wydłużenie remisji. Poczytaj trochę o swojej chorobie, bo się od niej nie uwolnisz. Polecam poradniki i kwartalnik na stronach j-elita.org.pl