Strona 1 z 1

Salofalk-Asamax-Colitan

: 25 cze 2006, 22:24
autor: Daniel
Witam wszystkich,
Jestem chory na CU od 2004 roku. Początkowo lekarz gastrolog przepisał mi przy rozpoznaniu choroby Salofalk 500. Podziałało szybciutko, po 2 tygodniach jak nowo narodzony, brak biegunek i bólu w podbrzuszu. Jak się okazało na wiosnę 2005 r, wycofano ten lek w tabletkach z warszawskich aptek ( co najmniej z mojej części dzielnicy). Dostałem Colitan 250, więcej tabletek, efekt ten sam ciągle utrzymująca się remisja. Po kolejnej wizycie kontrolnej zaproponował mi Asamax 500, w lepszej cenie. Rzeczywiście wychodziło trochę taniej i mniej tabletek. Moja radość nie trwała długo, zaczęły się rzuty choroby z większymi lub mniejszymi problemami. W konsekwencji znalazłem się w szpitalu po 2 latach chorowania, do tej pory omijałem NFZ z daleka. Teraz dodatkowo przyjmuję Encorton, co 5 dni zmniejszam dawkę o 2,5 mg i powróciłem do Colitana. Moje pytanie: czy Salofalk 500 jest jeszcze dostępny w tabletkach? Może ktoś miał podobne problemy z Mesalazyną, przecież to ta sama substancja czynna?

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 26 cze 2006, 14:09
autor: kasia88
Ja bez przerwy zażywam Salofalk 500 od 5 lat. Fakt w zeszłym roku był problem z kupnem (jeździło się po aptekach i wykupywało zapasy) ale teraz takiego problemu nie ma-zawsze na drugi dzień jest zamówiona ilość :)

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 30 cze 2006, 10:01
autor: natalia
nie ma problemu z kupnem salofalku 500, przynajmniej w Szczecinie. jest dostępny praktycznie w każdej aptece

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 05 lip 2006, 22:47
autor: asienia ;)
We Wrocławiu też nie ma problemu z kupnem Salofalku 500 in tabl.. Ja ostatnio przerzuciałm sie na Asamax 500 - tzn już wzięłam ok 2 -3 opakowań i w tym czasie tez miałam "zajawki" zaostrzenia ale po zwiększeniu dawki z 3x1 na 4x2 wszystko wróciło do normy.
Czy to znaczy że Salofalk jest lepszy od Asamaxu w utrzymaniu remisji ??? :neutral:
A w ciąży?- czy jest znaczenie czy będe brała salofalk czy asamax? - przeciez to mesalazyna i to mesalazyna?- czy moze innej jakości??? czy chodzi o inne wypełniacze??/
- sama nie wiem...

Asia

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 06 sie 2006, 12:44
autor: AT34
mam w tym okresie mało czasu a czuję się w miare dobrze więc zajołem się praco sprawa towarzystwa mosi poczekać pozdrawjam :roll:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 06 sie 2006, 13:41
autor: izuńka
nie należę ale moja córka ma cały czas problemy
w ostatni poniedziałek było tak żle że ze szczecina chcieli nas wysłać do warszawy
na szczęście od piątku jesteśmy w domu ale nie mam głowy do niczego
a co trzeba zrobić żeby należeć

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 06 sie 2006, 13:47
autor: Piotr
Izuńka - ze strony Towarzystwa pobrać deklarację członkowską i odesłać ją wypełnioną do Warszawy.Adres też na stronie.
Link: http://nzj.iimcb.gov.pl/towarzystwo.html

Pozdrawiam.Piotr

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 10 wrz 2006, 15:18
autor: niunia
Witam, ja od 2 tygodni biorę Salofalk 500 i jest gorzej niż wcześniej jak brałam Solfasalazin EN !! a moj gastro powiedział że te tabletki są dużo lepsze!! jak na razie to jestem załamana!! nie dosyć że na miesiąc płacę 5 razy więcej to jeszcze żadnej zmiany!! następną wizytę mam dopiero 29 września więc jeszcze trochę pocierpie!! najwyżej krew mi się skończy w organizmie!! no a moj gastro nawet nie zalecił badania krwi!! no i ogólnie był strasznie nieprzyjemny i nie interesował się tym co mówiłam!! jak następnym razem tak samo będzie to będe musiała zmienić lekarza. najgorsze jest teraz to że napewno będę miała robioną kolonoskopię, ponieważ w wypisie ze szpitala nie mam napisane w którym miejscu mam chore jelito, tylko nazwa choroby i dokąd sprawdzono!! strasznie się boję bólu bo pewnie nie mam co liczyć na znieczólenie ogólne!
Juz nie truje moimi problemami :wink:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

: 02 kwie 2014, 23:32
autor: anna760615
Znów mamy problem z kupnem leku Salofalk :smutny: