Asamax zmiana i skutki uboczne

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
tomaszo21
Debiutant ✽
Choroba: CU

Asamax zmiana i skutki uboczne

Post autor: tomaszo21 » 20 lip 2006, 23:48

Witam.
Choruje na CU w pierwszej wersji przepisano mi salofalk 500 w tabletkach i zazywalem go 3x3 i czulem sie swietnie, tak jakby nic mi nie dolegalo. Jakiś tydzien temu przerzucilem sie na asamax 500 w czopkach i od tego czasu mam ciagle rozwolnienie. Co sadzicie, czy przerzucic sie na salofalk czy tez jeszcze poczekac a biegunka minie po czasie biorac asamax? Bardzo prosze o pomoc i serdecznie dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

zmiana tematu zg.z reg
Anette

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczace lekow

Post autor: Shima » 21 lip 2006, 00:16

Zaraz zaraz....sam przerzuciles sie z tabletek na czopki :?: czy takie bylo zalecenie lekarza :?:
Bo przeciez czopki dzialaja tylko na odbytnice i koncowy odcinek jelita grubego a tabletki ..no wiesz...maja wiekszy wachlarz działania. :!:
Jeśli to decyzja lekarza to czekaj i skonsultuj sie z nim...jesli sam tak"zarządziłeś"to wracaj do tabletek(a nie moze byc Asamax500 w tabl?)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

tomaszo21
Debiutant ✽

Post autor: tomaszo21 » 21 lip 2006, 02:15

Nie, nie to lekarz tak zarzadzil, nic sam nie zmienialem. Chodzi mi o to czy ta biegunka musi byc i czy nie lepszy byl jednak salofalk

Awatar użytkownika
Magic
Początkujący ✽✽

Post autor: Magic » 21 lip 2006, 11:03

osobiście przy moim zajetym ostatnim odcinku , nie miałem takich problemów przy przechodzeniu na czopki - tylko że biorę salofalk w czopkach. może owinieneś sie spytac lekarza czym się kierował przy wyborze czopków akurat tego producenta ;-) ze swojej strony widzę, że Yamanouchi Europe w natarciu.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 21 lip 2006, 23:17

A moze lekarz kierował sie ceną i zasobnością portfela pacjenta :?: i to by mu sie akurat chwaliło...szkoda tylko by bylo gdyby nie odpowiadaly i trzeba by bylo przejsc na droższe.

Tomaszo21..chyba jednak powinieneś szybciutko odwiedzic tego lekarza i powiedzieć mu o tej biegunce...NIE POWINNO TAK BYĆ...a skoro jest to chyba cos nie tak.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Berta
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Berta » 27 lip 2006, 11:42

hej
Ja na poczatku bralam asamax. potem lekarz zmienil mi na sulfosalazyne. Miedzy czasie mialam salofalk wlewki po ktorych bardzo zle sie czulam mialam straszne bole brzuszka no i biegunke. teraz jestem na sterydach. czuje sie bardzo dobrze i tak trzymac . pozdrawiam wszystkich

Zablokowany

Wróć do „Asamax”