ASAMAX

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: ASAMAX

Post autor: Tomy » 05 mar 2007, 12:21

Pati, a gdzie miałaś zmiany w Twoim CU. Bo jeżeli typowo, czyli na samej końcówce, to lepsze może okazać się leczenie miejscowe, czyli czopki lub wlewki z Pentasy lub Salofalku. Jeżeli chodzi o tabletki, to Asamax ma dobrą opinię u osób z tego forum chorych na CU. Asamax zaczyna rozpuszczać się tam, gdzie powinien, czyli w jelicie grubym, a Pentasa w tabletkach nie jest lekiem z wyboru na CU ulokowane na końcówce jelita grubego. Po prostu niepotrzebna strata kasy, bo Pentasa rozpuszcza się już w żołądku, a na końcówkę jelita grubego prawie już nie dociera. No i zazdroszczę tej wieloletniej remisji, ale myślę, że dawki podtrzymujące leków trzeba jednak brać. Bo i podtrzymują remisję i zapobiegają ewentualnym nowotworom jelit. Jeżeli nie brałaś jeszcze nigdy Asamaxu, to powinnaś go wypróbować, a jeżeli działoby się coś nie tak, to trzeba odwiedzić znowu lekarza i niech myśli nad lepszym ustawieniem leków.

Pozdrawiam
Tomy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 mar 2007, 20:40

A może masz stwardiające zapalenie dróg żółciowych?? Czy byłeś pod tym kątem diagnozowanym. To jedna z pozajelitowych manifestacji CU.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

pati
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: pati » 06 mar 2007, 15:58

Fakt :shock: Mam pogrubiałe drogi żółciowe. Ale cały czas nie chcę przyjąć do wiadomości że to wszystko jest zw. z CU Jest albo nie jest :idea: Nie chcę w to wierzyć, bo nie chcę brać znowu tych okropnych leków...
Okłamuję się :?:
Najgorsze jest to, że czytając forum objawy mam takie jak większość z Was :cry: Jestem przerażona :help:
PZDR :papa:
Pati

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 mar 2007, 16:49

Ja cię nie będę straszyć, ale nie lekceważyłabym leczenia. SZDG to bardzo poważna komplikacja wymagająca nadzoru dobrego gastroenterologa i konsultacji z hepatologiem.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 30 kwie 2007, 16:37

Witajcie !! Ja tez dostalem asamax 250 :wink: i mam tylko nadzieje ze bedzie lepszy od tego nieszczesnego Jucolonu :!: Ma mniej bolec zoladek bo podobno asamax sypie sie w jelicie dopiero :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ula83pl
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Ula83pl » 01 maja 2007, 18:43

Ja zazywam Asamax 250 2 razy dziennie juz od kilku miesiecu i wszystko jest w porzadku. Oby tak dalej

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtas » 15 maja 2007, 14:38

Ja biore Asamax 500 3x2 już od ok roku i tez wszystko jest ok...
2005- Diagnoza CU
2011- J-Pouch

http://wojtivreen.bandcamp.com/

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 16 maja 2007, 19:31

Asamax dzieki niemu zyje :razz: Jeszcze klika dni z Jucolonem i pewnie bym wyskoczyl przez okno taka mialem depre ! Asamax i debridat w parze nie ma nic lepszego :wink: chyba jak jestem w :wc: to przypominam sobie ze jestem chory :mrgreen: pozdrawiam was :wink:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 17 maja 2007, 10:44

Wczoraj biegalam po łódzkich aptekach i nigdzie nie moglam dostac Pentasy 500,podobno skonczyly sie zapasy w hurtowniach.Koniec z koncem sprzedawca zaproponowal mi wlasnie Asamax 500,bylam w szoku jak powiedzial,ze to jest to samo tylko inny producent,a do tego 3 razy tansze.Jakos wierzyc mi sie nie chce,ze to jest to samo,a moj profesor juz od roku przepisuje mi tak droga Pentase.No i faktycznie,czytam wasze wypowiedzi i rzeczywiscie wyglada na to,ze nie jest to jedno i to samo,ale skoro nie moge kupic Pentasy to czy mam brac poki co ten Asamax?
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 17 maja 2007, 12:49

Jako forumowiczka z długim stażem już zapewne sama wiesz droga Cinimini, że to nie jest to samo. Farmaceuta w aptece popatrzył na skład, no i jedno i drugie to masalazyna. Ale doskonale wiesz, że Pentasa zaczyna działanie w żołądku, a Asamax w jelicie grubym. Więc jeżeli zmiany w związku z CD masz tylko w jelicie grubym, to OK, jeżeli tam ich nie masz wcale, to Asamax nie pomoże, a jeżeli masz i w jelicie grubym i w cienkim, to pomoże częściowo. Lepszym rozwiązaniem przy braku Pentasy byłby Salofalk w tabletkach, bo zaczyna działanie już w jelicie krętym, czyli tam gdzie najczęściej CD jest ulokowane. Przy następnej okazji zrób wykład aptekarzowi :lol:
Ostatnio zmieniony 17 maja 2007, 22:10 przez Tomy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 17 maja 2007, 19:55

Racja racja :mrgreen: w koncu moge powiedziec ze jest lepiej martwie sie tym stluszczeniem watroby ale na to sie nie umiera a diete ktora mamy przy CU to mysle ze jej nic nie grozi :mrgreen: a co do asamaxu zoladek nie boli glowa tez mniej niz przy jucolonie a na kibelku az milo czasem sie obrocic za siebie :mrgreen: dlugo czekalem aha zapomnial bym z tego co sie dowiedzialem od kolerzanki ktora pracuje w aptece to najmniej sprzedaje sie jucolonu wlasnie :smutny: a asamax i i jeszcze cos jedno na s jest bardzo popularne :wink:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 maja 2007, 19:59

jedno na s
salofalk.. :razz:
Obrazek

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 17 maja 2007, 20:15

No wlasnie :razz: hehe jak czuje sie lepiej to staram sie w tym nie zaglebiac hehe :wink: najlepiej zapomnial bym wszystkie te nazwy :mrgreen:

Bubi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Bubi » 24 maja 2007, 13:30

Witam. lekarz przepisał mi ostatnio asamax 500 2x2 + salofalk na wieczór. I tu pojawia się moje pytanie:
Czy podczas brania tego leku mogę sobie pozwolić na drobne przyjemności jak powiedzmy piwo czy jakiś papierosik??? Bo po maturach przyszedł czas na zabawę... chyba.

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 24 maja 2007, 13:45

Oczywiście, że tak. Ale z umiarem i na wesoło :) Życzę udanej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”