Asamax

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
beret
Debiutant ✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: śląskie

Re: Asamax

Post autor: beret » 04 sie 2012, 00:01

stawy bolaly i to bardzo, zreszta dalej bola, ale mniej. tak gwoli wyjasnienia, wycinki pobrane mialem z esicy i odbytnicy.
cena asamaxu i sulfasalazyny w dluzszym okresie czasu mnie przeraza, recepty na 100%, tak twierdza lekarze przy limfocytarnym

dziekuje za odpowiedzi:)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 sie 2012, 18:59

A gdybyście Ci z mikroskopowym napisali listy do MZ i PRR z odpisem do J-elity, albo jak wolicie do J-elity a my wystąpimy w Waszym imieniu.
Ale muszę mieć list na papierze z danymi adresowymi i kopią rozpoznania i zaleceń. Dotyczy to także osób nieokreślonym.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 07 sie 2012, 11:20

Mamciu a czy to co mi rozpoznano(colitis chronika non specifica activa) jest równoznaczne z nieokreślonym zapaleniem jelita? Bo jeżeli tak, to ja chętnie dołączę się do tej akcji. Nawet na 30% to byłoby już cudownie, bo na 100% to finansowo nie da się wydolić.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 sie 2012, 20:53

Nie jest, ale jeśli leki masz przepisane przewlekle to zapraszamy, bo zbieramy tych pokrzywdzonych przez nową ustawę "refundacyjną".
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Jeziorko
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Jeziorko » 10 wrz 2012, 09:47

około 3 tyg temu włączono mi asamax 500 3x3, oprócz tego biore metypred 28 mg i niestety mam cały czas krew (czasami się pojawia czasami nie), wyprózniej do 3 dziennie nawet kształtnych, czy warto zgłosić się juz do lekarza czy poczekać jeszcze bo może asamax zadziała lepiej?
czy po asamaxie może być więcej krwi niż np po sulfosalazynie i dziwno tez jest to, że dziś jest sporo krwi a wczoraj nic, dodam że krew jasna tzw żywa

necia
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: necia » 28 paź 2012, 14:20

O których godzinach bierzecie asamax? Jest to zawsze regularnie?

Unknown
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 28 paź 2012, 16:18

O stałych porach udawało mi się brać Asamax lub Salofalk jedynie w szpitalu. Niestety, nie jestem przykładem wzorowej i zdyscyplinowanej pacjentki, dlatego obecnie - zażywam, o której (godzinie) mi się przypomni ;)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

necia
Debiutant ✽

Post autor: necia » 28 paź 2012, 17:14

czyli jak mam 3 razy dziennie to nie muszę co 8 godzin? Ba ja się "męczę" i rano wstaję o szóstej żeby zjeść. Ja jem o 6 o 14 i o 22. Czyli nie muszę tak regularnie?

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 28 paź 2012, 18:18

Mimi2 pisze:Mamciu a czy to co mi rozpoznano(colitis chronika non specifica activa) jest równoznaczne z nieokreślonym zapaleniem jelita? Bo jeżeli tak, to ja chętnie dołączę się do tej akcji. Nawet na 30% to byłoby już cudownie, bo na 100% to finansowo nie da się wydolić.
Ja też mam takie rozpoznanie po pobraniu wycinków, ale wszyscy lekarze (a byłam kilkakrotnie badana) jednoznacznie stwierdzają, że to CU. Najważniejsze co widac w kolonoskopii.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 28 paź 2012, 18:56

Nie ma potrzeby kurczowego trzymania się godzin brania leków. MNie lekarz powiedział, że jakbym na raz wzięła 6 tabletek (dzienną dawkę) to też nic by się nie stało. Ja dla wygody biorę 2 razy po 3 i też nie trzymam się kurczowo godzin brania. Staram się, aby przerwa była znaczna, biorę rano i wieczorem po śniadaniu i kolacji, ale nie o konkretnych godzinach. Po prostu jak zjem to biorę.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

minia78
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: minia78 » 28 paź 2012, 21:35

Mamcia pisze:Nie jest, ale jeśli leki masz przepisane przewlekle to zapraszamy, bo zbieramy tych pokrzywdzonych przez nową ustawę "refundacyjną".
Moj lekarz przepisuje mi asamax z "R". Płacę 8 zł z groszami za 500mg 100 sztuk

necia
Debiutant ✽

Post autor: necia » 29 paź 2012, 17:09

aha, no to dobrze, jeszcze w tygodniu to są dobre pory, bo i tak muszę wstać do pracy... ale najgorzej jest w sobotę i niedzielę z tym wstawaniem rano, jedzeniem jednej kanapki hehe, popijaniem wodą hehe i do łóżka hehe. No to koniec już z tą męczarnią :)
Dzięki za rady :) nie ma jak zapytać Was :)

necia
Debiutant ✽

Post autor: necia » 30 paź 2012, 16:48

a skąd wiadomo, że tabletki zostały strawione?

necia
Debiutant ✽

Post autor: necia » 31 paź 2012, 17:36

czyli widać, jak cała tabletka jest w wc? Ja nigdy nie widziałam chyba :)

belbel
Debiutant ✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: wielkopolskie

Post autor: belbel » 09 lis 2012, 20:03

hej, zmagam się z CU u mamy, ona bierze czopki asamaxu, więc szybko się rozpuszczają i raczej mamy pewność, ze ocierają tam, gdzie powinny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”