Fortrans

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
corey
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: corey » 03 paź 2012, 19:40

Ja wypiłam chyba ze 2 litry zanim mnie "puściło". Po tych 2 litrach brzuch miałam tak wypełniony, że czułam, że nic więcej nie zmieszczę, ale potem zaczął się maraton do łazienki i jakoś dalej poszło.
Pentasa 2-2-0; Azathioprine 1+1/2-0-0

Leczenie biologiczne:
Humira 22/09/2011 - 20/09/2012

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 03 paź 2012, 19:51

corey pisze:Ja wypiłam chyba ze 2 litry zanim mnie "puściło". Po tych 2 litrach brzuch miałam tak wypełniony, że czułam, że nic więcej nie zmieszczę, ale potem zaczął się maraton do łazienki i jakoś dalej poszło.
Ja wypiłam 3 saszetki fortransu i nic. Dopiero po paru godzinach po tym drinku mnie pogoniło, ale bez szału. Potem lewatywa, rano druga, a i tak jelito było nie do końca oczyszczone.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

corey
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: corey » 03 paź 2012, 20:03

noodle pisze:Ja wypiłam 3 saszetki fortransu i nic. Dopiero po paru godzinach po tym drinku mnie pogoniło, ale bez szału. Potem lewatywa, rano druga, a i tak jelito było nie do końca oczyszczone.
Tyle się człowiek namęczy, a czasem wszystko idzie na marne.
Pentasa 2-2-0; Azathioprine 1+1/2-0-0

Leczenie biologiczne:
Humira 22/09/2011 - 20/09/2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 03 paź 2012, 22:12

corey pisze:Tyle się człowiek namęczy, a czasem wszystko idzie na marne.
bez sensu....
każdy wynik jest do krokiem przodu !!
To,że w wypisie lekarz wpisał,że jelito było niedoczyszczone,to nie negatyw,ale opis do lekarzy,którzy będą robili następne badania.
corey, Wiek: 20

jacy ci młodzi niecierpliwi i... :wink: ..no wiecie :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: tommy » 17 paź 2012, 09:50

Ile saszetek Fortransu sie pije przed kolo :?: Muszę się sam przygotowac w domu a jakoœ zapomniałem :oops:

pozdrawiam :mrgreen:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 17 paź 2012, 11:00

ja to dwa dni przed jem sniadanie, na obiad zupke, a na kolacje tylko galareta i kisle, dzien przed rano i w poludnie kleik a wieczorem 4 litry naraz wypijam

[ Dodano: 17-10-2012 ]
a co najlepsze jak lezalam w am w gdansku, to dwa dni przed sniadanie, obiad i kolacja, rano normalne sniadanie w poludnie kleik i wieczorem czyszczenie a badanie rano
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 17 paź 2012, 15:21

Dwie metody jakie polecam aby flaka nie skręciło: pić fortrans przez dwa dni po 2 litry i nic w tym czasie nie jeść tylko pić wodę cytrynową albo tydzień mieć dietę półpłynną na 2 dni przed badaniem tylko płynną (zupka typu bulion), dzień przed badaniem pić od 14 fortrans zapijając wodę i to wszystko :) Czyści się ładnie i bezboleśnie.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 14 lis 2012, 22:49

Chyba jestem nienormalna, bo Fortrans mi smakował :lol: Pierwsze 2 litry poszły gładko, po 3 doszło do silnych bóli brzucha i kazali mi przerwać picie, a jak skurcz puścił to piłam dalej plus jeszcze wieczorem i rano enema(ta to dopiero pomianę robi...) Spośród 3 specyfików jakie piłam(Fleet i Olopeg) Fortrans jest: najlepszy w smaku( z nestea cytrynową i kawą całkiem smaczny był), zaczął mnie czyścić już po 3ciej szklance(Olopeg po 2 litrach) i w miarę łagodnie(Fleet robił tornado), natomiast najlepiej doczyścił mnie fleet bo przy fortransie bez enemy byłoby kiepsko(po 4 litrach wciąż skądś się stale elementy brały)
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: panbubka » 15 lis 2012, 07:21

Mimi2 pisze:Fortrans jest: najlepszy w smaku( z nestea cytrynową i kawą całkiem smaczny był),
a dokładnie jak? mieszasz jedno z drugim?

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 17 lis 2012, 14:51

Łyk fortransu, a potem łyk nestea lub kawy i leci gładziutko :lol:
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 mar 2013, 19:26

odkopuję temat, bo jutro i ja doświadczę smaku tego napoju bogów :wink: podzielę się wrażeniami po
tak sobie pomyślałam, że co ze mnie za crohn'owiec, co nigdy Fortransu nie spróbował :razz: tzn. nie żeby z własnej woli chciała to pić :wink: ale siła wyższa, po jutrze kolonka.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Osóbka » 19 mar 2013, 19:45

Natalka, łączę się z Tobą w cierpieniu, ja też jutro piję, pojutrze kolo, damy radę :mrgreen:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 mar 2013, 19:51

no pewnie że damy :mrgreen: ja zacznę wznosić toasty około 16:00 jak tylko wrócę z roboty :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Osóbka » 21 mar 2013, 06:31

Czuję się pusta w środku.. wypiłam te 4 litry, z landrynkami, przy ostatnim walczyłam z dziką chęcią wylania tego do kibelka, bezpośrednio, nie przez siebie :twisted: dałam jednak radę.
Zaczęłam biegać już po 1/2 litra i ganiałam jak wściekła. Po 2 litrach w zasadzie leciała woda.. skończyło się tym, że te ostatnie 2 praktycznie piłam na tronie :oops: wiem, niehigienicznie, ale w zasadzie nie opłacało mi się wychodzić.. piłam w sumie długo, bo od 16 chyba do 22. W nocy pognałam jeszcze raz i teraz ze 2x. Nie wiem, o której badanie, ale pewnie koło południa jak znam życie, póki co strasznie chce mi się pić, ale będę znieczulona, więc muszę się wstrzymać z bólami. To tyle z linii frontu, teraz czekam na badanko (jakiś emot z kolo by się przydał :wink: )
Natalka, jak u Ciebie?
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 mar 2013, 14:38

no ja to jestem w szoku, że ludzie takie psy wieszają na tym Fortransie, dla mnie to lajcik był, toż to prawie żadnego smaku nie ma albo z moimi kubkami jest coś nie tak :shock:

u mnie też 4 litry pękły, zaczęłam o 16:00, skończyłam przed 21:00, ruszyło po niecałym litrze, no a potem podobnie jak u Ciebie Osóbko, czyli tron, jednak udawało mi się zdążać wyjść na szklaneczkę :wink: i powrót do jaskini medytacji.
rano też jakieś resztki wyleciały jeszcze i bałam się, że nie jestem dobrze oczyszczona, ale na szczęście się udało. Badanie też lajtowo przeszłam, dostałam fentanyl i midazolam dożylnie i szybko odleciałam, nawet zaczęłam drzemać podczas badania, a po badaniu kima przez godzinkę :razz:
tylko niefajne jest to, co tam się ujawniło we flaczku, myślałam, że jest lepiej...no ale to już w innym temacie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”