Fortrans

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Re: Fortrans

Post autor: biedronka24 » 15 mar 2008, 22:23

Piłam fortrans jeden raz. Mialam rozpuścic trzy torebki w trzech litrach wody. Wypiłam wszystko ale zadziałał z opóźnieniem. Biegałam jeszcze cały dzień po badaniu. A smak - bardzo słodki, aż mdły.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 15 mar 2008, 23:20

Wlasnie to samo mialam napisac :P Ja bardzo lubie slodkie rzeczy a Fortrans wyjatkowo mi nie podchodzi :P Jak ty go przyrzadzilas biedronko :P ??

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 16 mar 2008, 09:22

Nic nie dodawalm do Fortransu. Po postu dla mnie był słodki. :cry:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 16 mar 2008, 13:32

A gdyby tak zrobic z fortransu drinka :wink:

Mnie tez czeka niebawem badanko :smutny:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 16 mar 2008, 15:06

Michał_Z pisze:A gdyby tak zrobic z fortransu drinka :wink:
Na pewno bylby to najlepszy drink ze wszystkich na swiecie ;P I taki mocno uzyteczny :P

mustafa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 16 mar 2008, 16:45

mnie wybawiła blisko umieszczona toaleta w szpitalu...kazali wypić do 20.00 3x niecałe butelki 1.5 litrowe....pierwsza poszła raz dwa..b.szybko i było ok..ale następne to tak się wypociłem że..***...piłem ze szklaneczki jednym haustem..bo inaczej nie dało rady..ale na samą myśl mnie wykręca..i to na ostro..A co do smaku to racja naprawdę oszałamiał...
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Naobie » 16 mar 2008, 19:55

Ja piłam Fortrans dwa razy: za pierwszym dostałam 6 saszetek a za drugim tylko 2. Wypicie 6 litrów zwykłej wody jest dla mnie wyczynem a co dopiero czegoś co ma obrzydliwy słodkawo-słonawy smak :cry:

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 16 mar 2008, 20:56

Dzień z tym trunkiem czeka mnie za jakieś dwa tygodnie. Mam nadzieję,że teraz będzie już lepiej, bo w końcu pierwszy raz mam już za sobą :wink: Ale na samą myśl o tych butlach jest mi niedobrze :cry: Plusem jest to, że tym razem będę go pić w domu, a nie w szpitalu. Ja zacznę pić rano dlatego że wieczorem muszę jeszcze wsiąść w pociąg i dojechać do Poznania :/
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

psycholinka
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: psycholinka » 17 mar 2008, 13:55

Mi za pierwszym razem jak lezalam w szpitalu- to nie dawali zadnych preparatow- po prostu 3 dni na plynnej diecie i z 5 lewatyw... wtedy bylam zla, ale teraz na samo wspomnienie tego az sie wzruszam, ze mnie ktos tak humanitarnie potraktowal... kolo mialam 1,5 roku temu, a do dzis na samo wspomnienie samku przeczyszczacza robi mi sie niedobrze. Nie wiem co zrobie nastepnym razem...

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 18 mar 2008, 08:50

A mnie Fortransik tak bardzo nie wzrusza. Chyba jestem jakaś szczęściara. Pije go albo przed kolonoskopiami albo przed urografią. Niesmakuje najlepiej to fakt, ale sobie jakoś radzę.
Ostatni raz miałam przyjemność kosztować tego specyfiku w szpitalu w sierpniu 2007 i znalazłam nowy całkiem fajny patencik na wypicie tego świństewka. Mianowicie, poczyniłam wcześniejsze przygotowania tz. zaopatrzyłam się w dwa lizaki chupa chups.
Fortrans piłam po kilka łyków jednym tchem (żeby nie czuć smaku) i odrazu po wypiciu wkłądałam do buzi lizaka. Patent fajny, bo pomaga.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 21 mar 2008, 11:39

A mnie nie zaskoczyło to, że biedronka napisała, że dla niej to było słodkie. Wiele osób jak byłam na oddziale mówiły baaardzo sprzeczne komentarze odnośnie fortransu, jedna mówiła, że jej smakuje, druga, że idzie wymiotować, trzecia że to słodkie, czwarta że gorzkie, piąta że słone, także to bardzo różnie się odbiera ^_^

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 21 mar 2008, 21:36

Linda123 pisze:Mianowicie, poczyniłam wcześniejsze przygotowania tz. zaopatrzyłam się w dwa lizaki chupa chups.
Fortrans piłam po kilka łyków jednym tchem (żeby nie czuć smaku) i odrazu po wypiciu wkłądałam do buzi lizaka. Patent fajny, bo pomaga.
Witaj w klubie :P Ja zawsze kupuje sobie kilka lizakow i jakos idzie :P Jak lezalam ostatnio w szpitalu to wypilam 9 litrow :P A ile lizakow poszlo :P

hiroł
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: hiroł » 12 maja 2008, 11:35

Patryśka pisze:
Linda123 pisze:Mianowicie, poczyniłam wcześniejsze przygotowania tz. zaopatrzyłam się w dwa lizaki chupa chups.
Witaj w klubie :P Ja zawsze kupuje sobie kilka lizakow i jakos idzie :P Jak lezalam ostatnio w szpitalu to wypilam 9 litrow :P A ile lizakow poszlo :P
Ja natomiast zapijałem ten eliksir piwem (dębowe mocne) Ani się obejrzałem a wypiłem 8 litrów płynu w ciągu paru godzin. 4 litry fortransu i 4 litry piwa :roll:
Lekarz robiący następnego dnia kolonoskopię powiedział że w życiu nie widział tak czyściutkich jelit i wyluzowanego pacjenta :razz:
Polecam ta metodę!
Satysfakcja gwarantowana.

Nautylus

Post autor: Nautylus » 20 maja 2008, 15:41

Mnie lizaki czy inne cukierki niewiele pomagają przy tym "leku" :/

Przeklinam każdy dzień, kiedy muszę pić tą ciecz :mad: :twisted: :!:

amaterasu
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubuskie

Post autor: amaterasu » 28 maja 2008, 08:46

Hmmmm ja jestem w trakcie picia...
Słodko-słony obrzydliwy smak.... już częśc zwymitowałam...ale chyba znalazłam sposób....
Jak już tu radzono, wrzuciłam plasterki cytryny do butelki... ale dodatkowo zaraz po wypiciu wgryzam sie w cytryne..i naprawdę,nie czuc aż tak tego przeohydnego smaku

No dobra.... półtora litra i nic....

edytuj posty
Ostatnio zmieniony 28 maja 2008, 11:14 przez amaterasu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”