Fortrans

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Fortrans

Post autor: Raysha » 28 maja 2008, 10:59

ruszy Cie później, masz na to cały dzień, jak popijesz sobie wody to ruszy Cie tak że ho ho ;]

Awatar użytkownika
Kiarah
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Kiarah » 02 cze 2008, 20:49

Mnie czyścili Fortransem w szpitalu na Ligocie, po mimo tego ze powiedziałam ze bardzo to źle znoszę powiedzieli ze nie mają nic innego no i musiałam to wypić. Mieszałam z sokiem winogronowym - trochę to uprzyjemniło smak ale i tak musiałam dostać zastrzyk na wymioty bo mnie to po prostu rusza ale w drugą stronę :/ No i po tych męczarniach okazało sie ze nie wyczyściło mnie dobrze i nie miałam zrobionej kolonki w ten dzień, musiałam czyścić sie nadal... a następny dzień z Fortransem był najgorszy jaki kiedykolwiek przeszłam - dostałam strasznych bólów jelit, temp prawie 40 stopni, i nagle CRP z 0,5 wzrosło mi do 56, do tego dostałam dreszczy i juz nic nie robiłam tylko leżałam na łóżku bo nie miałam sił na nic, myślałam ze sie przekręce :cry: Na następny dzien kolonka sie juz odbyła, ale postanowiłam juz nigdy wiecej nie czyścić się Fortransem.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 cze 2008, 21:06

@Kiarah... nie wiem czy jeszcze jest ale... Fleet (czy jakos tak) tez jest do czyszczenia. A pije si ego inaczej niz fortransa... bo wlewasz te srodek do szklanki plewasz do pelna np woda... wypijasz... a potem juz pijesz tylko normalnei wode, soki, hebate.

i na przyszlosc ... mozesz sie z nimi dogaac ze np chcesz sie czyscic 2 dni, ale w mniejszych dawkach... ja tak zrobilem.. i pierwszy dzien 1 buteleczka fleeta.. anstepnego dnia kolejna. Dla mnei bylo to rozwiazanie calkiem ok :-)

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: OLINA » 03 cze 2008, 09:07

Ania16 pisze:ja mialam tez przygode z fortransem :D bo musialam wypic trzy litry tego swinstwa i wypila bym... ale pielegniarka powiedziala ze musze wypic to pol butelkiktore mi zostalo w przeciagu 20minut, nie wypilam

ja musialam wypic 4 litry.... co 15 minut szklankę- najgorszy dzień mojego życia. Na szczęście wspierała mnie moja siorka. Najśmieszniejsze jest to, że pielegniarka mysłala, że basia pije to za mnie. Dlatego co 15 minut musiałam chodzić do szpitalnej kuchni i wypijać szklankę ,,duszkiem". do dziś na samo wspomnienie tego napoju staje mi wszystko w gardle...
tom-as pisze:nie wiem czy jeszcze jest ale... Fleet (czy jakos tak)

dokładniej fleet phoshpo-soda - do dziś to pudełko napawa mnie obrzydzeniem, za każdym razem, gdy otworzę szafkę

scaliłam
Ostatnio zmieniony 03 cze 2008, 09:39 przez OLINA, łącznie zmieniany 1 raz.
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 04 cze 2008, 18:20

Faktycznie, fortrans jest OCHYDNY :evil: Piłam go kilka razy, najepiej przygotowac garnuszek ok. 1/2 litra, i za kazdym razem wypić duzymi łykami. Idzie szybko. Ale nie bezboleśnie..... :???: ostatnim razem poprosiłam o coś innego i piłam fleet, lepsze, pije się szybciej, tylko został po nim złośliwie żólty śluz. Jak się oglądałam podczas kolonki na ekranie , to mi dziwno było, że taka żółta w środku jestem :lol: :lol:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 cze 2008, 15:20

Ciekawe jak ten Fortrans smakuje :neutral: nigdy nie miałam tej "przyjemności" spróbowania go :wink:
ja dwa razy miałam kolonkę i czyściłam się X-Prep'em, dobry czekoladowy syrop, a potem trzy litry minerałki :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Kiarah
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kiarah » 05 cze 2008, 21:09

Renata2 pisze: Jak się oglądałam podczas kolonki na ekranie , to mi dziwno było, że taka żółta w środku jestem :lol: :lol:
O rany, gratulacje mocnych nerwów. Miałam tylko raz kolonkę "live" i nigdy więcej. Spanko to jednak baaardzo dobra rzecz :)

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 11 cze 2008, 22:02

Siemanko. Dzięki za zaproszenia na blogi, w wolnej chwili na pewno poczytam. Miałem już drugie kolonko, czyściłem się X-prepem, pyszotka w smaku, działa słabiej niż Fortrans ale działa, lekarz pobrał wycinki i zdiagnozowano CU. Teraz chyba będę tu częściej zaglądał.

Pozdrowionko dla wszystkich.

Awatar użytkownika
klęska urodzaju
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: klęska urodzaju » 15 wrz 2008, 22:47

Witam,

Mój lekarz ma trochę ponad siedemdziesiątkę i zapomniał o podstawowej sprawie...

Otóż w najbliższy czwartek (dziś mamy poniedziałek) o 17 mam kolonkę. Fortrans mam zacząć pić w przeddzień badania. Pytanie tylko - o której godzinie najlepiej zacząć? Mam zamiar rozłożyć picie na dwa dni - środa i czwartek rano. Będę wdzięczna za radę.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 15 wrz 2008, 22:56

Ja zaczynalam w pierwszy dzien okolo 15 rozlozylam na 2 godziny te 2 litry...ale w ten dzien juz jadlam same plynne rzeczy a w drugi dzien tak 5 h przed badaniem lub nawet wczesniej i juz najepiej nic nie jesc :)

Awatar użytkownika
klęska urodzaju
Debiutant ✽

Post autor: klęska urodzaju » 15 wrz 2008, 23:02

Dzięki za info. Rozkminiam właśnie, że lepiej zacząć pić to świństwo stosunkowo wcześnie, żeby była jakaś szansa na sen w nocy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 wrz 2008, 23:10

jak ja zaczelam pic w srode ok. 16, to w nocy nie biegalam ale rano mialam jeszcze obowiazkowe wyjscie do kibelka z biegunka. jelito bylo czyste.
Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 16 wrz 2008, 08:47

mi lekarz mówił dostanie pani 4 saszetki tego proszku prosze nie pic wszystkiego.wymieszac 2 saszetki w litrze wody i wypic to wystarczy.fuj ani tego nie dałam rady ale badanie sie udało uffffffffff :roll:
:D

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 wrz 2008, 12:45

czytajcie ulotki.
ja tez nie pije 4 tylko 3. bo na 15-20 kg przypada 1 saszetka
Obrazek

kaja775
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: kaja775 » 16 wrz 2008, 15:49

właśnie wypiłam trzecią szklankę. myślałam że jest gorszy w smaku.
jutro mam badanie pierwszy raz strasznie się boję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”