adalimumab = humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anna-maria
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie

Re: adalimumab = humira

Post autor: anna-maria » 06 maja 2009, 23:17

Witam!
Nie ma specialnych wymogów co do podania leku...jedyne co musisz zrobić,to być nadczczo ponieważ są pobierane badania(mocz,krew,ciśnienie i ważenie)...potem można już coś zjeść i czekać aż przygotują lek...spokojnie :roll: potem do trzech godzin siedzenie na oddziale...będzie dobrze
powodzenia pozdrawiam :)
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 06 maja 2009, 23:25

o nie powiedzieli mi ze mam byc na czczo, myslisz ze to tak dlugo bedzie trwalo? 3 godz. na oddziale, ale chyba nie musze ze soba brac pizamki? hihi nie zamierzam tam zostawac

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 06 maja 2009, 23:39

:lol:
piżamka nie tym razem...tu chodzi tylko o obserwację twojego organizmu,czy nic się nie dzieje...kiedy zaczniesz lek podawać juz sam w domku ten czas w szpitalu bedzie sie stopniowo skracał...mogę wiedzieć w którym szpitalu masz podawany lek?
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 06 maja 2009, 23:39

w AMG w gdansku bede miala

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 06 maja 2009, 23:44

...o widzisz...to ja podaje Ci namiary i wymogi jakie są w CZD...ale myślę że wszędzie powinno być tak samo...nieprawdaż :)

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: czarnuch_86 » 11 maja 2009, 09:22

ja tez mam miec podawany niedługo ten lek :)
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!!!!!

Salofalk, Bioprazol , witaminki i jestem po resekcja kawałka jelita cienkiego ,

Awatar użytkownika
pazyfae
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: pazyfae » 13 maja 2009, 14:40

Słuchajcie ten lek jest cudowny, jestem po 2 giej dawce i czuje ogromna roznice. Po prostu niebo a ziemia. Mam nandzieje, ze u was tez tak bedzie :mrgreen:

Co do technicznych spraw, ja na czczo nie byłam. Pobierali mi krew, mocz i robili ekg. Plus wywiad przed kazdym podaniem. Wazenia i mierzenia nie było.
Samo podanie leku niezbyt przyjemne, trwa ok 20 sek i dostawałam go w brzuch. Podawano go oczywiscie w pozycji lezacej przy zgietej nodze. Po dwoch godzinach obserwacji pojechalam do domu.
Efektow ubocznych narazie brak, nie ma nawet sladu w miejscu wstrzykniecia.

Oby tak dalej:) pozdrawiam
CD od 2008, 46 kg/165 ccm

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: czarnuch_86 » 13 maja 2009, 18:56

W sirode ide do szpitala na podanie tego leku , troche sie dygam ale i jestem dobrej mysli :) :mrgreen:
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!!!!!

Salofalk, Bioprazol , witaminki i jestem po resekcja kawałka jelita cienkiego ,

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 13 maja 2009, 20:19

...w CZD lek jest podawany tylko w fałdy brzuszne i na siedzaco...uwazam ze to bardzo odpowiednia pozycja...jestesmy juz po 48-tygodniu i musze powiedziec ze lek zdzialal cuda...oby tak dalej...wspanialy apetyt,waga i wzrost pna sie strasznie do gory a badania(nie bede zapeszac)...badcie silni i dobrej mysli :wink:

Awatar użytkownika
pazyfae
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: pazyfae » 13 maja 2009, 21:00

Zgadzam się, ten lek to cud, nie ma się czego bać :mrgreen:
Ale to wyczekiwanie i lekka niepewnosc jest zrozumiała. ja też czekałam na "ten dzień" prawie jak na mature. Zaraz po podaniu i kilka dni po miałam mieszane uczucia co do działania (bardzo się bałam czy lek zadziała, była taka możliwośc ze mam zwezenie zwlokniale na ktore humira nie działa). Dopiero po tygodniu od podania pierwszej dawki zaczęłam dostrzegać poprawę. Dzisiaj, po drugiej dawce jest cudownie, praktycznie nic nie boli. Co do apetytu to prawda, poprawił sie :mrgreen: moze nie jest taki jak przy sterydach ale jest taki "normalny" (nieunika się jedzenia jak to bywało kiedy bolało).
Takze niech zyje humira :mrgreen:
pozdrawiam :mrgreen:
CD od 2008, 46 kg/165 ccm

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 14 maja 2009, 17:52

Właśnie !!! Niech dostanie nobla ten co to wymyslil , bo ja jestem tydzien po podaniu pierwszej dawki i moj ropien znikl , wchlonąl sie czy co ? ale po prostu go nie mam i wcale za nim nie tesknie to napewno za sprawa humiry!! brzuch tez nie boli i biegunki nie mam , jestem podekscytowana , apetyt mam normalny i nie stronie juz od jedzenia , wiec tym bardziej sie ciesze , oby tak dalej !!

[ Dodano: 23-05-2009 ]
Dopisuje w temacie bo nie wiem gdzie , otoz wczoraj tj.22.05. dostalam drugą dawke humiry i w miejscu wstrzykniecia pojawil sie obrzek i strasznie swedzi , co mozna na to poradzic?? pomozcie

Agaa
Debiutant ✽

Post autor: Agaa » 21 cze 2009, 18:21

Witam, na mnie ten lek działa i to brdzo dobrze. Choruje na CD dość długo bo od 20. trochę ponad 2 tygodnie temu zakonczyłam 3 miesięczną kurację Humirą i zostałam zakwalifikowana do leczenie podtrzymującego. Jestem bardzo zadowolona z rezultatów lezenia, zaczełam jeść nareszcie, mam znacznie lepsze samopoczucie, nie odczywam najmniejszych dolegliwości oraz nie mam żadnych skutków ubocznych po podaniu leku. To że Humira na mnei działa, potwierdza kolonoskopia którą mi zrobili w zeszłym tygodniu, zmiany w jelicie zostały wygojone. Naprawdę, zauważyłam tylko, że największy apetyt mam w pierwszych dniach po podaniu zastrzyku. Ten lek to rewelacja:) Podanie dawki trwa pare sekund, praktycznie w żaden sposób nie utrudnia zupełnie normalnego finkcjonowania. Z tego co mi powiedział lekarz to po zakończeniu leczenie podtrzymującego obserwują lekarze całkowitą remisję choroby (na chwilę obecną ) 2 lata, zupełnie bez leków immunosupresyjnych czy bilogicznych. :) więc kto wie może remisja się utrzyma nawet do czasu wynalezienia leku który by raz na zawsze rozprawił się z chorobą :)

kasnip
u mnie też na początku trochę swędziało, ale od 4 dawek juz nic nawet swędzenia po podaniu nie ma :) na ile się da postaraj się ignorować swędzenie, u mnie jeśli nie drapałam to przestawało. starałam się nie myslec o tym ;)

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 22 cze 2009, 20:42

Agaa, dzieki za odpowiedz , w piatek 19.06. podali mi czwartą dawke za dwa tygodnie jade na nastepna , fakt apetyt mam nie z tej ziemi , a jak sie juz tak dobrze zaczelam czuc , w sobote nażarlam sie grilla i mnie scielo , bol brzucha nie z tej ziemi . ale to moja wina , poza tym jest okej

[ Dodano: 26-06-2009 ]
tak sie zastanawiam czy nie powinnam juz zacząc tyc ???

agaku1
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: łódzkie

Post autor: agaku1 » 27 cze 2009, 20:01

czy ten lek-humira- jest refundowany tylko dla CD? Jak i co mam zrobić, żeby moja córka (CU) też mogła go dostać? W tej chwili jest na ostatnich dawkach encortonu, pentasie, imuranie, poprawa jest średnia, nadal jest krew utajona. Wygląda tak jak każdy, kto brał to świństwo. Psycha jej przez to siadła.Psycholog niewiele pomógł..Boję się, że niedługo koszmar zacznie się od nowa :smutny:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 cze 2009, 21:27

Humira jest nie tylko nierefundowana w CU, ale nie jest zarejestrowana dla dzieci. Pozostają tylko badania kliniczne. Jak część jelita jast zajęta chorobą?
Czy pentasa jest podawana i w czopkach i w tabletkach?? Czy stosowano wlewki z GKS? Od jak dawna podawana jest azatiopryna?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”