Strona 1 z 1

Lek Dutasteryd- na łysienie androgenowe

: 20 lut 2019, 22:27
autor: anetka30
Mam stwierdzone łysienie androgenowe. Dziś byłam na konsultacji dermatologicznej. Zalecili suplementy diety, szampon itp. We wrześniu mam znowu przyjść na konsultację dermatologiczną i będzie podjęta decyzja co do podania leku Dutasteryd plus tabletki antykoncepcyjne. Choruje na CD, zastanawiam się jak ten lek będzie na mnie działał dodatkowo w połączeniu z tabletkami anty. Może ktoś miał styczność z tym lekiem i jest w stanie powiedzieć czy jest dla nas bezpieczny. Wizytę u gastrologa mam w maju i od jego opinii jest uzależnione wprowadzenie leku.


edytowałam temat zg. z reg.
Anette

Re: Dutasteryd

: 22 lut 2019, 04:48
autor: Noelia
Nigdy nie słyszałam o tym leku, ale wygooglowałam z ciekawości (bezsenność mnie męczy :razz:) i na stronie MP napisali, że nie stosuje się tego u kobiet, dziwne to trochę :neutral:
I ogólnie ciekawy fragment:
Lek nie jest stosowany u kobiet. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek zawierających dutasteryd. Kobiety ciężarne powinny unikać kontaktu z nasieniem mężczyzn przyjmujących dutasteryd (zwłaszcza podczas pierwszych 16 tyg. ciąży).
Dutasteryd (opis profesjonalny)

Jeśli chodzi o interakcje z innymi lekami, to można to sprawdzić tutaj Interakcje lub na stronie KtoMaLek.

Mnie na wypadanie włosów najbardziej pomógł szampon Dermena Repair oraz wcierka Jantar + zdrowa dieta + tabletki Vitapil.

Re: Dutasteryd

: 24 lut 2019, 21:01
autor: anetka30
Ja niestety mam zaawansowany łysienie androgenowe. Co do tabletek, to profesorka kierująca Oddziałem Dermatologii o nich wspomniała więc myślę, że wiedzą co robią. Pytali, czy planuje dzieci. Tabletki włączą pod warunkiem, że będę mieć pisemną zgodę gastrologa.