Strona 1 z 1

Zakup leków za granicą, a ich refuncacja.

: 01 lut 2015, 19:46
autor: tomekcu
Cześć.

Czy orientował się ktoś z Was w takiej tematyce? Czy można kupić lek za granicą i prosić o zwrot z tytułu refundacji? Jeśli się tak da, to gdzie o taki zwrot prosić?

Re: Zakup leków za granicą, a ich refuncacja.

: 01 lut 2015, 19:54
autor: Kinia87
W sytuacjach wyjątkowych ratowania życia lub zdrowia ubezpieczonego, refundowane mogą być leki sprowadzane z zagranicy. Pacjent ubiegający sie o refundacje tego typu leku musi wystąpić do oddziału wojewódzkiego NFZ, właściwego zwg na miejsce zamieszkania. Wniosek wraz z zaświadczeniem lekarza prowadzącego, uzasadniającym potrzebę stosowania leku, musi być podpisany przez ministra zdrowia.
Dokładniej proszę pytać w NFZ :wink:

Re: Zakup leków za granicą, a ich refuncacja.

: 01 lut 2015, 20:59
autor: chrzanovy
hej ja to mam co 3 mc, a wiec import docelowy leku. wniosek wypełnia lekarz prowadzący i musisz poszukac konsultanta krajowego zeby to podbił. Nastepnie to plus zaświadczenie lekarza opisujące po co ci ten lek i wniosek o refundacje wysylasz do ministerstwa zdrowia, minister podbije i odesle za jakies 2mc, z tym do apteki ktora umie zaimportowac dla ciebie lek, no i jest refundowany jak wybierasz wystarczy zwykla recepta, poczytaj tu http://www.mz.gov.pl/leki/produkty-lecz ... rzebowanie

Re: Zakup leków za granicą, a ich refuncacja.

: 06 lut 2015, 21:33
autor: tomekcu
Dziękuję za informacje. Są bardzo przydatne.