Strona 1 z 1

Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 10:36
autor: Dansa
Czy odstawienie leków przez lekarza to normalne? Krótki opis 2011r - resekcja części końcowej jelita krętego - podejrzenie Chlc - chirurdzy powiedzieli mi że mam strasznie zniszczone jelito cienkie.
Po badaniu histop. ILEITIS CHRONICA NON SPECYFICA. Po 1 kolonce ILEITIS CHRONICA NON SPECYFICA MINORIS GRADUS. Po 2 kolonce ANASTOMOSITIS CHRONICA. Po 3 BARDZO DROBNE ... :?:
Biore Sulfasalazin EN Krka bo Asamax na mnie nie działa. Już raz mi odstawił - miałam przyjażń z WC. Jelita to nie jedyny mój problem zdrowotny i nie jedyna operacja. W tej chwili jestem po usunięciu żylaków - zakrzepy. Zapalenie żył też mnie dopadło. Na oku pojawiła się narośl -gradówka - chyba. Jeżeli jestem zdrowa bo tak usłyszałam, to po co przez te lata brałam tyle leków ??? Badania które mam robione to kolonki i morfologia, która ogólnie jest w normie, czasami z małymi nieprawidłowościami. Jak czytam jakie macie robione badania to nie moge w to po prostu uwierzyć.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 12:41
autor: michal_mg
Leki przeciwzapalny typu sulfasalazin i asamax Nigdy nie były i nie są lekami przeciwnowotworowymi. O tym można przeczytać na ulotkach tych leków, które są w opakowaniach. Jeśli ktoś twierdzi, że te leki mają działanie przeciwnowotworowe może niech poda stosowne źródła naukowe, które zaklasyfikuję te leki do takich działań - ale póki co sami producenci nie piszą o takim przeznaczeniu w swoich ulotkach.

p/s co do stanu żył, to sprawdź sobie - za własne pieniądze - poziom we krwi homocysteiny. Jej poziom właściwy to 5-7. Ale bardzo ważne, zrób to w miejscu pobrania krwi gdzie na miejscu jest laboratorium, bo trzeba ten poziom ustalić w ciągu godziny od pobrania. - bo żylaków też Ci nie wyleczyli, a wycięli to co było nie tak... problem zostawiając abyś znowu kiedyś przyszła z kolejnymi.

Wypowiedź michała mg jest niezgodna z duchem i działalnością forum, pisanie nie popartych teorii jest tutaj nie na miejscu. Nie na darmo była akcja na temat chemoprewncji. Dlatego wypowiedź zostaje usunięta, wszelkie zastrzeżenia proszę zgłaszać do admina.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 17:42
autor: chrzanovy
Dansa, całkowite odstawienie leków przy naszych chorobach stosowane jest czasowo po operacjach przez niektórych lekarzy i nie ma tutaj żadnej reguły. Nie słyszałem jednak o całkowitym odstawieniu na zawsze? szukaj innego lekarza bo to raczej nie prowadzi do niczego dobrego. Być może mowa była tylko o czasowym?

niezgadzam sie zupełnie z michal_mg, i przestrzegam przed pisaniem postów takim tonem wyroczni, nie wiesz tego więc nie pisz że jest tak i koniec. Może to być prawda a może nie być. Pisze to z pozycji kogoś kto z własnej głupoty przestał brać leki i skończyło się to perforacją...

Nie neguje twojej opinii ze metody naturalne są najlepsze co wynika z twoich innych wypowiedzi, ale to sprawa czysto indywidualna. Jeśli znalazłes cos co ci pomaga i nie jest to chemia to chwała Bogu, ale nie pisz ze wszystkie leki to samo zło. Oczywiste jest ze kazdy lek ma jakies skutki uboczne widoczne lub nie widoczne, ale w pewnych stanach nie ma miejsca już na ryzykowanie takie. Przeczyta to ktoś zielony w temacie, odstawi leki i co będziesz zadwolony z wyników tej ruletki? To tylko tyle zeby uniknąć OT.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 18:22
autor: Dansa
Dzięki chrzanovy za szybka odp Usłyszałam że nie mam crohna i to jest chyba główny powód Zostało mi leków na tydz Po ostatniej wizycie wyszłam bez rep już Z operacją na żylaki to nie ma chyba związku bo nic na ten temat nie usłyszałam a mówiłam że będe miała Ja po Sulfasalazinie bardzo dobrze się czuje i jestem w stanie pracować Stawy tak nie dokuczeją Nie robi mi się sztywny kręgosłup Skóra jest w lepszym stanie Brzuch tak nie dokucza no i najważniejsze nie czyści Więc dlaczego mam mieć odstawione leki??? Nie moge tego zrozumieć.... A co do żylaków to je miałam jakieś 20 lat ale nie dokuczały Nie było zatorów - wrócić mogą bo moje zastawki w żyłach nie zamykają sie Taki ich urok

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 18:30
autor: chrzanovy
Dansa, szukaj innego lekarza 2 opinia. no bo skoro była resekcja to wyniku czego jak nie crohna? to mi nie pasuje w tej układance

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 18:40
autor: Dansa
Michal-mg Tobie też dziękuje za odp To uważasz że przepisywano mi leki bez powodu ? A badania histp z kolonek to wymyśliłam ???
No właśnie Chirurg po operacji tylko o crohnie mówił A jakie badania mogłabym zrobić na jelito cienkie Bo w kolonce to tylko kawałek jest badany

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 18:59
autor: Brawurka
chrzanovy pisze:Dansa, całkowite odstawienie leków przy naszych chorobach stosowane jest czasowo po operacjach przez niektórych lekarzy i nie ma tutaj żadnej reguły.
Mi przy stomii odstawił lekarz Asamax, a moja gastro się wkurzyła i nic nie kazała odstawiać, więc zgadzam się z chrzanovy jak najbardziej.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 06 lip 2016, 21:40
autor: Mamcia
Dansa - czy te wyniki histpatu to z materiału śródoperacyjnego? Jeśłi tak to najlepiej wysłać je do powtórnego badania.
Trudno cokolwiek powiedzieć, ale jeśli zmiany były w j. cienkim to i sulfa i asamax tam nie działają.
Oczywiście zmiany zapalne mogą z innej przyczyny niż Crohn. Morfologia to za mało. A objawy?? Zadzwoń do mnie, albo przęślij skany wyników.
To co pisze michał_mg to są jego prywatne opinie i niedopuszczalne jest na tym forum podawanie swoich prywatnych opinii w formie sugerującej, że jest to oparte na EBM. Pan Michał może leczyć się czymkolwiek, albo nie leczyć się w ogóle. Ba może się podtruwać, wydawać pieniądze na szarlatanów, stosować diety niedoborowe. Jego wola.
Badania kliniczne i dane epidemiologiczne potwierdzają chemoprewencyjne działanie mesalazyny w chorobach zapalnych jelita grubego. Jeśli Pan Michał przeprowadził wielkośrodowe podwójnie zaślepione badania, albo analizę retrospektywną i otrzymał inne wyniki to powinie je opublikować w jakimś czasopiśmie naukowym.
Pisanie takich postów jest szkodliwe i proszę modów o reakcję.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 07 lip 2016, 00:22
autor: alate
Użytkownik michal_mg,
Do zamieszczania postów w takim tonie uprawnieni są na Forum jedynie Specjaliści. Nie posiadasz takiego statusu i wystarczającej wiedzy z zakresu medycyny i farmakologii. Proszę zatem o niezamieszczanie postów merytorycznych, nie powołując się na żadne oficjalne piśmiennictwo lekarskie bądź medyczne.
Forum ma służyć także jako źródło wiedzy, szczególnie dla osób nowo zdiagnozowanych i młodych wiekiem. Zamieszanie wpisów opartych wyłącznie na własnych przekonaniach, bądź i doświadczeniach , jakoby powszechnie zalecane postępowanie lecznicze bądź diagnostyczne jest niedopuszczalne.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 08 lis 2016, 09:02
autor: samolubek11
Najlepiej to niech stanowisko w tej sprawie zajmie kilu lekarzy

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 10 lis 2016, 14:09
autor: michal_mg
samolubek11 pisze:Najlepiej to niech stanowisko w tej sprawie zajmie kilu lekarzy
jak i producenci leków - o ich przeznaczeniu jest mowa w ulotkach i TYLKO z takim przeznaczeniem mogą one być stosowane. Jeśli ktoś uważa inaczej to idąc za wszechwiedzącymi to proszę o stosowne dane naukowe o stosowaniu leków niezgodnie z tym co mówi ulotka.

michal_mg pohamuj swój ton wypowiedzi, nie obrażaj innych, tylko dlatego, ze mają inne zdanie niż Ty

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 10 lis 2016, 18:35
autor: Mamcia
Ulotka nie nadąża za badaniami. Często zdarza się, że wskazania rejestracyjne są niezgodne z EBM i to w każda stronę. Mamy też coś takiego ja stosowanie leków "off label". Np. dotyczy to budesonidu MMX w CU u dzieci. Jest oczywiste, że działa jak u dorosłych, że ma mniej działań niepożądanych i powinien być stosowany z wyboru. W ulotce jest natomiast od 18 roku życia. Rodzice wcześniej sprowadzali z USA potem z Holandii, a obecnie płacą 100% (dla dorosłych 3.20), bo wiedzą co dla dziecka lepsze.
Oczywiście to stosowanie "off lebel" nie może być dowolne, ale poparte wiedzą i sytuacją kliniczną.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

: 11 lis 2016, 12:45
autor: w84u
@Mamcia, masz absolutną rację, nie trudno znaleźć opinie i badania na temat chemoprewencji 5-ASA, kolega nie ma racji
http://cornetis.pl/artykul/4730.html
http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przeg ... enie-11302 czy w ostatnim akapicie tego artykułu z tego roku
http://www.mp.pl/gastrologia/wytyczne/1 ... -2015-2016.