Strona 1 z 1

Antybiotyk a cu

: 20 gru 2005, 11:16
autor: kasia Jagoda
Kochani! Mój 6.5 letni synek od prawie dwóch lat chorujący na cu (tzn objawy choroby pojawiły się dwa lata temu, został zdiagnozowany i leczony sulfasalazyną,) ma od wczoraj zapalenie ucha. Bolalo go bardzo. Laryngolog zalecił antybiotyk Sumamed. Macie jakieś doświadczenia jak jelita reagują na taki lek? laryngolog uspokajał, że nic nie powinno się dziać. To pierwszy antybiotyk brany przez Krzysia od diagnozy... Strasznie panikuję :(

Re: Antybiotyk a cu

: 20 gru 2005, 12:22
autor: Mamcia
Zadzwoń do lekarza prowadzącego gastro i się zapytaj, bo antybiotyki to nie balsam dla jelita, aczkolwiek sumamed ma stosunkowo mała działań ubocznych.
I jak zawsze prośba zarejestruj się.
Mamcia

Re: Antybiotyk a cu

: 22 gru 2005, 13:25
autor: Mamcia
Metotreksat, cyplofroxacyna, rampamycyna i tacrolimus to chemioterapeutyki (nie mylić z chemią w leczeniu nowotworów) stosowane w opornym na inne leczenie NZJ. Leczenie metotreksatem lub metotreksatem w połączeniu z cyplofroxacyna przynosi dość dobre efekty u sterydoopornych pacjentów zarówno w leczeniu zaostrzeń jak i podtrzymaniu remisji. Cipronex to handlowa nazwa cyplofroxacyny , której nie należ podawac przed 15 rż.

Należy podkreślić, że ogólne leczenie antybiotykami, szczególnie doustnymi ma zdecydowanie niekorzystny wpływ na przebieg choroby, a jakaś grypa nie powinna nimi być leczona.
Mamcia

Re: Antybiotyk a cu

: 23 gru 2005, 09:18
autor: Gość
Cipronex to nazwa handlowa ciprofloksacyny i jest antybiotykiem a nie chemioterapeutykiem. W odróżnieniu od metotreksatu który jets chemioterapeutykiem. Działanie ciprofloksacyny jest porównywalne z metronidazolem a nawet jest skuteczniejsza. KOrzystałam z jednego i drugiego. Pozdrawiam.

Re: Antybiotyk a cu

: 23 gru 2005, 10:08
autor: Mamcia
Drogi Gościu,
jak zwykle są dwie szkoły jeśli chodzi o systematykę leków. Jedni zaróno naturalne jak i sztuczne substancje przeciwbakteryjne wrzucają do jednego wora nazywająć je chemio- i z tego wydzielają antybiotyki inni wprowadzają podział od razu na anty i chemio.
Widziałam podręczniki farmakologi zarówno z jednym, jak i drugim podziałem. Prowadziłam również dyskusję na ten temat, bo wydaje mi się to dość dziwne.
Wydląda na to, że dwóch (z może więcej) ważnych profesorów nie możę sie dogadać.
Co do skutecznośći to nie natknęłam się na metaanalizę porównyjącą ciprofloxacynę z metronidazolem. Z chęcią przeczytam.
Mamcia

Re: Antybiotyk a cu

: 01 sty 2006, 17:07
autor: doem76
Jednym z niewielu plusów mojej choroby jest lepsza odporność. :) Pewnie to dziwnie brzmi, ale odkąd choruję na CU zdecydowanie rzadziej łapię przeziębienia. Może to zasługa soku marchwiowego :lol: z dodatkiem jabłek, selera i (ostatnio) buraczków? Tak więc nawet jeśli gorzej się czuję, to biorę kilka dni zwolnienia, ale antybiotyków nie stosuję.