poradzcie

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
krzysiu86
Debiutant ✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

poradzcie

Post autor: krzysiu86 » 07 lut 2011, 10:55

Witam potrzebuje porady. w 2009 roku miałem usunięte całkowicie jelito grube gdzyż miałem polipy i guza. Pużniej w dalszym leczeniu wyszło ze mam polipowatość rodzinną. Wykonano mi ileostomię. Wiadomo dieta itd. Po pół roku wyjechałem do holandii do pracy, i od tantej pory było wszystko ok,nawet mój jadłospis się poszeżył o rzeczy któych po operacji nie mogłem jęść. Tzn mogłem jesc wszystko bez większych problemów. Zaznaczam ze po badaniach laboratoryjnych nie wykazało nic złośliwego. Od jakiegoś czas zaczeły mnie męczyć zgagi pieczenie w okolicy mostku, czasami mam uczucie jak cofa mi sie pokarm co zjadłęm wczesniej, no i najbardziej męczące ból z lewej strony po boku na plecach na wysokości żeber.dwa dni temu miałem stan pod gorączkowy a grypy a ani nic nie mam. Planuje zjechac do polski zrobić gastroskopię. Radziłem sie znajomej pielęgniarki która opiekowała się mną po operacji i powiedziałą ze mogę mieć przeżuty na żołądku, jest to możliwe? Czy nie potrzebnie mnie przestraszyła?Może to refuluks a może to nic nie jest? Proszęo jakiekolwiek rady co by to mogło być. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)
acha i mam tez stwierdzoną wrzodowość dwunastnicy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: poradzcie

Post autor: Mamcia » 07 lut 2011, 14:37

Niepotrzebnie cię przestraszyła. Objawy wyglądają na typowy refluks. Polecam wszystkim gastroskopię przez nos.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”