ciąza, ileostomia i dolina w związku z tym wszystkim

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
agnieszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

ciąza, ileostomia i dolina w związku z tym wszystkim

Post autor: agnieszka » 12 cze 2011, 22:29

Witam WAS!
Może ktoś zna przypadek podobnego stanu??
Mam wyłonioną ileostomię od marca, jestem w 6 miesiącu ciąży, do tego stomia wypada i ogólnie moje samopoczucie ze strony psychicznej nie jest najlepsze.
Szczerze mam dość tego odmiennego stanu , moja radość prysła jak bańka mydlana od kiedy zaczęły się problemy.
Czy to normalne , nie wiem wahania nastroju, hormony, czy po prostu sytuacja mnie przerasta??
Sama już nie wiem ale nie podobają mi się moje myśli ...
Gabi

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Re: ciąza, ileostomia i dolina w związku z tym wszystkim

Post autor: magda281 » 12 cze 2011, 23:07

agnieszka pisze:Czy to normalne , nie wiem wahania nastroju, hormony, czy po prostu sytuacja mnie przerasta??
Sama już nie wiem ale nie podobają mi się moje myśli ...
hmm myślę że wszystko na raz :) no możesz być zmęczona zdołowana nie tylko stanem tym że masz stomię ale kobiety w ciąży mają czasem depresyjne stany -mam koleżankę co całą ciąże plakała, męża wyzywala itd A u Ciebie dochodzą jeszcze problemy zdrowotne -ale głowa do góry myśl o dziecku jak przyjdzie na świat to wszystkie troski znikną i już nic nie będzie się dla Ciebie liczyło tylko ta mala istotka -pozdrawiam :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 13 cze 2011, 10:33

Mam nadzieje, że masz rację ;)
ponieważ to co się teraz ze mną dzieje mocno mi się nie widzi.
Dziękuję za słowa otuchy i pozdrawiam serdecznie ;0
Gabi

Awatar użytkownika
gatita140
Debiutant ✽

Post autor: gatita140 » 23 cze 2011, 21:37

Hej aga!

Po pierwsze GRATULACJE!ja przez moje chorowanie moge nigdy mama nie byc mam problemy z jednym jajnikim a drugiego juz nie mam....wiec sama rozumiesz.Nigdy optymalnej sytuacji nie ma zeby byc calkowicie gotwym na dziecko. Mi wydaje sie ze teraz jest idealny moment i co z tego .....doly Kochana masz bo kazdy zdrowy by mial ...ciaza nowe zycie , nic ponoc nie jest takie samo!!! a ty jeszcze Kochana zmagasz sie z podla choroba!Podobno tylko glupcy sie nie boja :)
Ostatanio "nasluchac"sie nie moge o "Boskich Matkach" wyszedl taki album o kobietach ktore mimo raka zdecydowaly sie urodzic i walczac z choroba.........zawsze wtedy mysle o nas kobietach z CD i CU , kurcze dla nas decyzja o dziecku laczy sie z tym samamy -ciaglym strachem czy bedzie zdrowe? czy my bedzimy zdrowe? i czy zawsze bedziemy miec wystarczajaco sil? ......i wiesz co ! jak nikt inny My bedziemy ! bo my kazdgo dnia zmagamy sie z tym czym inni raz w zyciu stawic czola nie potrafia...

Aga jestes Boska,prosze nie mysl o sobie inaczej niz... nadzwyczajna ,bedziesz wzorem dla Swojego malenstwa i gleboko wierze ze z mlekiem takiej matki wyssa sile wytrwalaosc i madrosc .

Nie dawaj sie , licze ze bedziesz skarbnica wiedzy kiedy to ja juz bede w stanie blogoslawionym :roll:

ps
sorki ze malo tu technicznych info dotyczacych stomii ale juz ich nie posiadam chodz dobrze pamietm jak bylo kiedy je nosilam -pamietaj ze jestes wyjatkowa i tyle

buziaki
gatita

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie

Post autor: szczesciara » 27 sie 2011, 15:14

Agnieszko hop-hop, skrobnij jak się czujecie :!:

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 31 gru 2011, 23:34

Witam Was serdecznie!
Oj dużo się wydarzyło od mojej wizyty tutaj ...
Miałam okazję wylądować w lipcu w szpitalu-jelito wylazlo i tak nabrzmialo mi w podroży,że nie byłam wstanie sama go odprowadzić ..
Ale na szczescie :) z tyt ciąży nie mialam żadnych dolegliwości, tylke, że brzuszek rósl no kilka omdleń :)
Poza tym uważam, że na taką ciążę, przeszliśmy ją z synkiem rewelacyjnie;)
I takim oto cudem 17 września, przez cięcie cesarksie urodził się ON- mój mały Skarb!! 3080- 54 cm i 10 pkt!!!
Aktualnie śpi ... jest kochany, rośnie jak na drożdżach, waży ponad 7200;) i budzi się z uśmiechem na twarzy;) zaczyna gaworzyć ostro już od jakiegoś miesiąca;) jest niesamowity!
:) caluje WAs i czekam na odp ;p
Gabi

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 31 gru 2011, 23:47

Agnieszko dobre wieści !
Dużo zdrówka dla Ciebie i synusia, wszystkiego dobrego !
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”