Strona 1 z 6

J-pouch gdzie wykonać

: 13 kwie 2014, 19:56
autor: harfa
Mam prośbę o doradzenie w którym szpitalu w Warszawie robią to najlepiej.
Jestem po usunięciu jelita grubego w szpitalu na Wołoskiej i szczerze mówiąc wspominam ten czas jak koszmar - z komplikacjami (3 operacje). Chciałabym teraz wykonać odtworzenie ciągłości (mam stomię), ale jak myślę o Wołoskiej to aż mnie mierzi.
Doradźcie, może Bielański prof. Szczepkowski?

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 13 kwie 2014, 20:06
autor: kasia38
nie doradzę bo nie wiem, ale ... już nie pierwszy raz czytam o częstych komplikacjach na Wołoskiej - co tam jest z tą chirurgią nie tak?
Kiedyś myślałam, że jak operacja to tylko tam, ale teraz już myślę, że na pewno nie tam.
harfa, a musi być w W-wie? Dobrze słyszałam o Łodzi.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 13 kwie 2014, 21:24
autor: harfa
wolałabym w Warszawie...

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 14 kwie 2014, 15:32
autor: Martys007
A kto cie operowal na Woloskiej?
U mnie tak samo byly 3 operacje w ciagu miesiaca na Woloskiej :( bylam blisko tamtego swiata...

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 14 kwie 2014, 17:31
autor: Osóbka
Ja to samo, 3 operacje w ciągu 2 miesięcy... Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak jakaś nagonka na MSW, być może stan w jakim byłam - ogólnie mówiąc wyniszczenie crohnem, miał przede wszystkim znaczenie, ale Wasze wpisy dają do myślenia. Przede mną zespolenie, ale trauma jest i też mam problem, gdzie zrobić. Chociaż wszyscy polecają Łódź, też wolałabym Wwę.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 14 kwie 2014, 18:53
autor: obyty.z.cu
nie znam W-awy,ale w Poznaniu kiedy tam byłem,był chłopak po operacji .,2 etap czyli uszyli zbiornik i wszystko ok.Tylko,że on ciągle dostawał nie wiadomo z czego gorączkę.
I tak tam leży długo...Leczą,jest ok i za chwilę znowu...gorączka.
Czyli wszystko może się zdarzyć,trzeba wierzyć że lekarze robią wszystko ok..
Nasze organizmy są już tak nakręcone,że wszystko łapiemy.
Tyle osób ze stomią i tyle innych operacji,jeden chłopak na tylu pozytywnie leczonych.
Chyba nie ma sensu myśleć negatywnie.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 14 kwie 2014, 19:04
autor: Orzelek
Może Szpital im. Orłowskiego, ul. Czerniakowska w Warszawie - Klinika Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego? Dla nich operacje związane z NZJ to chleb powszedni.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 14 kwie 2014, 20:12
autor: grazyna.m
Orzełek możesz coś więcej napisać o tym szpitalu ? warunki , kogo z lekarzy polecasz ?

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 15 kwie 2014, 23:07
autor: Orzelek
Ordynatorem Kliniki jest prof. Wiesław Tarnowski, który przyjmuje prywatnie w Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii na ul. Waryńskiego http://przychodniapfg.pl/people/tarnowski-wieslaw/

Po przyjęciu zazwyczaj operacja jest kolejnego dnia. Po operacji leży się na sali pooperacyjnej, a rankiem kolejnego dnia trafia się z powrotem na salę chorych. Jak nie ma powikłań, to po tygodniu wypuszczają do domu. Ja co do opieki lekarsko - pielęgniarskiej nie miałem większych zastrzeżeń.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 16 kwie 2014, 23:03
autor: Brawurka
Dolacze sie do kolejnej osoby niezadowolonej z MSW. Przy dr Baczewskiej zostaje oczywiscie, ale na chirurgii juz mnie nie ujrza.
Odradzam.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 16 kwie 2014, 23:25
autor: kalatos
Czytam te Wasze opinie... Póki co prowadzę się farmakologicznie w MSWiA dodatkowo w LuxMedzie i jest ok. Mam nadzieję, że prędko nie przyjdzie wizja skalpela, ale jeżeli przyjdzie to trzeba będzie wnikliwie przeczytać ten temat. Możecie powiedzieć gdzie w Łodzi dobrze robią taki zabieg?

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 16 kwie 2014, 23:48
autor: Orzelek
Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Plac Hallera 1, Łódź. Profesor Adam Dziki. Jest tu na forum dużo o tej Klinice i Profesorze.

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 19 kwie 2014, 20:08
autor: Stanley76rsko
harfa pisze:Mam prośbę o doradzenie w którym szpitalu w Warszawie robią to najlepiej.
W Warszawie nie znam żadnego...ale jak to mówię, dobry lekarz który dobrze zrobi...w moim przypadku to Łódź i prof.Adam Dziki - j-pouch działa jak należy...

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 19 kwie 2014, 20:09
autor: Stanley76rsko
kalatos pisze:Możecie powiedzieć gdzie w Łodzi dobrze robią taki zabieg?
Tak jak Orzełek wspomniał, Łódź i prof.Adam Dziki - J-pouch zrobiony książkowo i działa dobrze...

Re: J-pouch gdzie wykonać

: 03 maja 2014, 21:42
autor: harfa
Chciałabym w Warszawie bo tu mieszkam i w razie komplikacji zawsze mogę wrócić od razu.
Pamiętam jak było 2 tygodnie po I operacji myślałam że skonam z bólu, który zaczął się w nocy (nie wyobrażam sobie wtedy jazdy np. do Łodzi) - niedrożność, oczywiście skończyło się na stole i rozchlastali mi brzuch jakby mnie tramwaj rozjechał, potem za kolejne 2 tygodnie rana się rozeszła i pozszywali mnie na sznurówki. Pierwsza operacja była laparoskopowo, operował mnie profesor + jego prawa ręka.
Byłam na wizycie u profesora Tarnowskiego, ale jak zobaczył moje karty wypisowe to się zmarszczył, pełno komplikacji i do tego w histopatologii Crohn, chociaż diagnozowana byłam zawsze na CU i nie miałam nigdy i nie mam objawów crohna, chyba wcale nie jest chętny do podjęcia ze mną ryzyka. Odradza mi j-poucha tłumacząc to 20 wizytami w toalecie przynajmniej na początku.
Poza tym powiedział, że po takich komplikacjach musze odczekać co najmniej rok a potem stomia obarczająca i później zamkną całkowicie. Trochę się zmartwiłam bo myślałam że można od razu zrobić j-poucha, ale profesor twierdzi, że w taki sposób to jest duże ryzyko zamieszkania na cmentarzu i on się tego nie podejmuje.
Nie wiem teraz co zrobić szukać dalej czy odpuścić, ale z drugiej strony jak jestem ubrana to niezła ze mnie jeszcze laska, tylko jak się rozbiorę to chyba najgorszy lump by uciekł na mój widok.