J-pouch a niższy poziom hemoglobiny

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

J-pouch a niższy poziom hemoglobiny

Post autor: gabriella » 09 lip 2015, 10:47

Hej!

Od jakiegoś czasu mam niższy poziom hemoglobiny (a także hematokrytu HCT i śr.obj.krwinek czerwonych MCV). Niby nie ma jakiejś tragedii, bo teraz mam hemoglobinę na poziomie 11,5 (norma od 12), ale jednak trochę mnie to denerwuje i zastanawiam się, dlaczego nie mogę tego odbudować. Co o tym myślicie? czy jest powód do niepokoju? A może po prostu w pouchu to wszystko się gorzej wchłania? Tak się zastanawiam, czy iść do lekarza, a przede wszystkim do jakiego lekarza. Do rodzinnej niechętnie, bo kobieta uwielbia mi wymyślać nowe choroby (już miałam np. chorobę nerek, cukrzycę). Może powinnam iść do proktologa, żeby sprawdził, czy z pouchem wszystko w porządku? Generalnie nie widzę krwi w kale, jedynie czasem, jak źle zjem, to troszkę z końcówki poleci, ale odbyt i końcówka mi się bardzo lubią podrażniać. Żelazo mam w normie.
Napiszcie proszę, co myślicie. Będę bardzo wdzięczna! :)

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: J-pouch a niższy poziom hemoglobiny

Post autor: Mala_Mi » 09 lip 2015, 16:00

Hemoglobina na poziomie 11,5 to jeszcze nie ma tragedii, ale dobrze, że już reagujesz. Może powinnaś do diety włączyć produkty bogate w żelazo? w niedawnym wątku Brawurki, pisałam o szpinaku, wątróbce, barszczu, botwince, a Mamcia o kaszance i wszystkich innych "krwistych" potrawach. Po miesiącu takiej wzbogaconej diety sprawdź poziom hemoglobiny. Powinna trochę podskoczyć ;)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”