stomia a pasy w samochodzie

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: stomia a pasy w samochodzie

Post autor: obyty.z.cu » 08 mar 2016, 17:04

monsch768 pisze:A może okaże się że jednak za free będzie.
wydrukuj sobie te zaświadczenie z swoimi danymi,tak, żeby tylko pieczątkę miał przyłożyć.
Jeśli będzie chciał kasę, to poproś o podstawę, bo w ustawie nic o tym nie ma.
Powiedz mu,że te zaświadczenie jest także potrzebne osobom nie będącymi kierowcami.
Pasy zapinają także pasażerowie,także w autobusach...nie tylko kierowcy.
:!: :idea:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 10 mar 2016, 16:09

załatwione,lekarz rodzinny bez problemu to wypisał - oczywiście mój wydruk, bo on nie miał,musiałby ściągać z sieci.Cóż, na prawie 3000 pacjentów tylko ja chciałem takie zaświadczenie.

No i może jeszcze link z sieci http://www.zdrowie.abc.com.pl/czytaj/-/ ... rac-oplate
Tu piszą co i jak, a to znaczy, że lekarz ma wydać zaświadczenie o stanie naszego zdrowia w różnych przypadkach.Np. do celów orzeczenia o niepełnosprawności czy inne poświadczające nasz stan.
Trzeba rozróżnić zaświadczenia dla kierowców od zaświadczeń dla wszystkich pacjentów z ograniczeniami.
Swoją droga,to na komisji d/s niepełnosprawności ,przyznającej mi min. kartę parkingową (tu też niekoniecznie dla kierowców,bo dla wszystkich potrzebujących),lekarka orzekająca mówiła ,że wydanie zaświadczenia o nieużywaniu pasów lezy w gesti Lekarza Rodzinnego.
Mój lekarz jak to lekarze...wypisał,bo chciałem. Nie widział żadnych przeciwskazań.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 10 mar 2016, 19:56

Dzięki za informacje
przy okazji kolejnej wizyty po recepty wezmę wydrukowane zaświadczenie i poproszę o wypisanie
mam podstawę bo do tej pory korzystam z poprzedniego zaświadczenia od Rodzinnego
Nigdy mi się nie zdarzyła kontrola Policji z tego powodu :)

Ania

p.s. odnośnie Karty Parkingowej nie mam żadnych szans:(
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 10 mar 2016, 22:18

obyty.z.cu, -Ania-, nie wiecie może jak jest z gastrostomią ?
mam założony malutki cewniczek do żołądka, który wystaje przez brzuch.
zapinam te pasy, ale strasznie boję się, że sobie coś uszkodzę, pomijając już to, że jest to niewygodne. a jak jeszcze przytrafi się jakaś infekcja na skórze to już boli bardzo.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 11 mar 2016, 10:38

kalka_96, ja nie mam stomii (póki co...) tylko jestem po operacji. Pasy uciskają brzuch = ból.
A jak ogólnie wiadomo z bólem walczę już za pomoca opioidów więc wesoło nie jest. I sam ten fakt kilka lat temu był wystarczający do tego by mieć owe zaświadczenie.
Pasy zapinam wtedy gdy jadę autostradą lub jakąś drogą, gdzie można szybciej jechać.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 mar 2016, 14:57

kalka_96, źaświadczenie wyda lekarz,który ma ocenić, czy to jest potrzebne.
Tu nie ma znaczenia czy jest stomia,urostomia czy...itd.
Jeśli jest taka potrzeba umotywowowana, to powinien wydać takie zaświadczenie.
Tam jest miejsce i na termin jego obowiązywania, ja mam "bezterminowo", ale to lekarz musi określić.
No i to my decydujemy kiedy zapinamy pasy a kiedy nie.Wg potrzeb.
Mi naprawdę rzadko się zdaża jechac bez pasów, ale jest różnie, a policjanci mają w nosie jak się czujemy.
Oni egzekwują literę prawa, do nas więc należy zabezpieczyć się i na taka okoliczność spotkania "niebieskich".Oni mogą współczuć,czasem tylko pouczyć, ale nie mogą pozwolić na dalszą jazdę bez pasów, czyli trzeba być gotowym, bo w życiu wszystko może się zdażyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”