Strona 1 z 1

Stomia

: 30 sie 2019, 10:49
autor: Anja78
Witam serdecznie

Mam na imię Anna, mam 41 lat i mieszkam w Krakowie. W wieku 33 lat w wyniku choroby Colitis Ulcerosa o ostrym przebiegu wyłoniono mi ileostomię. W ciągu 8 lat nawracających rzutów choroby, pobytów w szpitalach, anemii, niezliczonej ilości przyjętych leków, lekarze podjęli decyzje o wycięciu jelita grubego. Czy byłam przerażona? Już wtedy nie. Chciałam tylko wrócić do „normalnego” życia, rodziny. Miałam świadomość również, że innej alternatywy nie ma. Jak to ktoś wcześniej już pisał „jeśli stomia jest szansą na życie, to cena jest niewielka”.
Przyznam początki łatwe nie były. Po wypisaniu ze szpitala i otrzymanych podstawowych informacjach co i jak, w głowie pojawiało się milion pytań i wątpliwości a spytać nie było kogo. Do czasu, aż trafiłam na cudowną osobę , która zechciała poświęcić swój czas by się ze mną spotkać, podzielić swoim doświadczeniem, uspokoić, udzielić kilku wskazówek…… Bardzo dobrze pamiętam jak dużo to spotkanie dla mnie i moich bliskich znaczyło.
Stomię oswoiłam  Dziś jestem najlepszym przykładem na to, że ze stomią można żyć. Co więcej, można cieszyć się życiem. Urodziłam drugą córeczkę, rozpoczęłam nową pracę, uprawiam czynnie sport………żyje i to życie jest wspaniałe.
Jeśli jesteś od niedawna stomikiem, lub dopiero czekasz na operację, masz mnóstwo pytań, obaw , wątpliwości co jest absolutnie oczywiste, chcesz o coś zapytać - zadzwoń (nr. 517 336 808 – jeśli nie będę w stanie odebrać, zostaw wiadomość - oddzwonię). Nie jestem pielęgniarką stomijną, ale chętnie porozmawiam z Tobą, podzielę się swoim doświadczeniem, opowiem jak mnie żyje się ze stomią. Jeśli jesteś z Krakowa i okolic możemy się spotkać. Pozdrawiam serdecznie Anna

Re: Stomia

: 31 sie 2019, 15:20
autor: Noelia
Hej, witaj na forum :)
Super, że napisałaś ten post i chcesz pomóc innym :roll:
Zapraszam również na naszą grupę Fb Stomia bez Tajemnic - grupa wsparcia dla przyszłych i aktualnych Stomików

Re: Stomia

: 31 sie 2019, 23:27
autor: Orzelek
Cześć :roll:

Piękny, pozytywny post :) Nie było tu na forum aż takiego zaangażowania od stomika do stomika dotyczącego nawet porad telefonicznych.

W ogóle miło poznać kolejną osobę, która oswoiła stomię :flowers:

Re: Stomia

: 04 lis 2019, 22:33
autor: Patrycja
Czy jest ktoś ze śląska kto mógłby właśnie tak porozmawiać z moja babcia ? Miala rok temu stomię w tym roku lekarz chcial z niej zrezygnowac i ponownie połączyc jelito niestety nie udalo sie i ponownie ma stomię. Boje sie ze sie zalamie po wyjsciu ze szpitala.

Re: Stomia

: 21 lis 2019, 09:38
autor: Anja78
Cześć wszystkim

Dłuższą chwilę mnie nie było, ale będę zaglądać zdecydowanie częściej.
Patrycja jeśli uważasz że rozmowa telefoniczna w jakiś sposób może pomóc babci to dzwoń. Chętnie z nią porozmawiam :)
I jeszcze prośba do wszystkich . Jeśli nie odbieram to proszę napiszcie sms. Na pewno oddzwonię.

Pozdrawiam

Re: Stomia

: 06 lip 2020, 13:52
autor: Anja78
Cześć

Proszę o kontakt pod nowym numerem telefonu 501-300-660.
Poprzedni numer kontaktowy jest nieaktualny

Pozdrawiam serdecznie
Ania