łączenie jelita po ileostomii

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kapitan
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

łączenie jelita po ileostomii

Post autor: kapitan » 17 sie 2007, 18:22

Orientuje sie ktos może czy przy łączeniu jelita po ileostomi rozcinają brzuchol, czy robią to laparoskopowo ?

-Ania- edit:
poprawiłam temat i treśc postu
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez kapitan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Re: łączenie jelita po ileostomii

Post autor: aleksandra12 » 17 sie 2007, 19:14

Mnie na pewno będą cięli i powiem, że nie spotkałam się z łączeniem laparoskopem.
Pozdrawiam, Aleksandra

zuo
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: zuo » 18 sie 2007, 02:26

hmm ;P ciekawe by to musialo wygladac.. moim zdaniem to zbyt skaplikowane zeby to laparoskopowo wykonac..

Awatar użytkownika
Anita
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Anita » 18 sie 2007, 19:20

mnie cieli ale nie jest to duza blizna

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 21 sie 2007, 17:56

Właściwie pytanie nie jest jasne. Bo jeśli chodzi o szycie zbiorników jelitowych, to wykonuje się to czasem laparoskopowo, choć nie słyszałam, by robiono to w Polsce. Natomiast jeśli chodzi o samo zamknięcie ileostomii (dwulufowej), to zabieg jest w miarę powierzchowny, polega w gruncie rzeczy na zszyciu i schowniu jelita, które było wyłonione w postaci stomii, więc chyba nawet nie ma tu miejsca na zabieg laparoskopowy.
CU, j-pouch

kapitan
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kapitan » 21 sie 2007, 23:58

dwulufowej?a co to znaczy? mam usuniete 40cm jelita cienkiego(ostani odcinek) w tym 13 grubego

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 sie 2007, 07:05

To jak łączą zależy od tego co usunęli i co z czym bedą łączyć. U ciebie nie ma mowy o szyciu zbiornika, bo masz j. grube. I nie jest to takie proste jak przy stomii dwulufowej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kapitan
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kapitan » 22 wrz 2007, 11:21

Ile czasu dochodziliście do siebie po rekonstukcji jelita po ileostomii tz. (chodzi mi o to kiedy zaczeliście jeść w miare normalnie)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 24 wrz 2007, 16:49

mi wylaniali stomie laparaskopowo, ale nie wiem jak beda zamykac;) w zasadzie powiem szczerze, ze boje sie usuniecia stomii;)
nie wiem ile czasu minie zanim dojde do siebie.;)
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

kapitan
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kapitan » 25 wrz 2007, 10:03

mi próbowali wyłonić stomie laparoskopowo ale nie udalo sie bo jelitko było pęknięte noi niestety rozcinali mnie (najgorsze było wyjmowanie drenu z brzuszka) ale teraz jest ok jem sobie wszystko nic mnie nie boli noi powrót do normalnej wagi tz. w ciągu 2 miesięcy 20kg.mi przybyło i wreszcie wyglądam normalnie hehehehee i ze sterydami(encorton) wreszcie koniec ale chciałbym juz nie mieć tego woreczka bo z tego co pamiętem :roll: to życie jest piękniejsze bez worka :wink: heheheee i bez bólu(ale to było dawno temu) .A gdzie przeprowadzali zabieg?

Pozdrawiam :razz:

darosz87
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 28 wrz 2007, 14:06

Mam problem byłem 3tyg w szpitalu bo miałem zaostrzenie teraz jestem w domu od tygodnia biorę 3x2 sulfasalazyny en ,1x1 hemofer , 40mg enkorton, i5mg kwas foliowy jak wychodziłem ze szpitala to pani doktor powiedziała ze jak bede sie dobrze czuł to po miesiącu znów zrobią mi kolono i w tedy zadecydują czy bedą mi usuwać jelito grube. i wszystko było by ok bo gadałem z chirurgiem już o ty i wiele sie dowiedziałem ale boje sie jak cholera i w sumie to nie wiem czy powinienem sie cieszyć czy raczej niema z czego operacja ma sie składać z 3 zabiegów i w sumie to sam nie wiem co bedzie:((( waze 70kg psz 190 wzrost:( help
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 28 wrz 2007, 15:27

Spokojnie. Jeśli taka operacja będzie konieczna, no bo przecież jeszcze nie wiadomo, to wiedz, że est dużo osób, którym usunięto jelito grube ze względu na CU. Żyją i mają się dobrze. Trzyczęściowa operacja jest dość klasyczna w tym wypadku (usunięcie/stomia, szycie poucha, łączenie). Dasz radę :)

A tymczasem może przywitaj się w centrum Powitań i napisz coś więcej o swojej chorobie, gdzie się leczysz etc.
Pozdrawiam, Aleksandra

kapitan
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kapitan » 28 wrz 2007, 16:00

stomia mmmm to znaczy duży przyrost masy także będzie ok

Awatar użytkownika
gatita140
Debiutant ✽

Post autor: gatita140 » 30 wrz 2007, 01:20

Witam Wszytstkich,
....wiec moze ja cos skrobne bo tak sie sklada , ze jestem swiezo po decolonostomii a dokladnie jakies 3 tygodnie...u mnie sytuacja wygladala inaczej bo ja co tu ukrywac jestem wyjatkowa :wink: co pare osob moze potwierdzic :mrgreen: ja mialam dwie stomie ileo i kolo tzw dwulufowa lub tez tzw odbyt brzuszny rozstawiony.....cokolwiek to znaczy :mrgreen:
...szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak mozna by taka operacje przeprowadzic laparoskopowo, ale ja malo wiem o teorii wiec moze i mozna, kazdy przypadek jest inny ...
....co do blizn po opercji sa jak po kazdej tego typu podobnej imprezie :mrgreen: ja musze sie pochwalic mam piekne blizny i stasznie jestem dumna z moich chirurgow....moje trzy ostatnie operacje okrutnie obeszly sie z moim brzuszkiem wiec trzymajcie kciuki zeby nic nie zaczelo sie babrac bo jak na razie jest cudnie...
...co do jedznie....od jakiegos tygodnia jem ludzkie posilki :razz: i szczerze mowiac nie musze sie za bardzo pilnowac...nie wiem czy to sila przyzwyczajenie czy dyscypilna ale daje rade wiec i Wam sie tez uda....jedno z czym walcze to moje grube jelito ,zapomnialo co ma robic i za co odpowiada wiec sami rozumiecie :wc: ...ale ponoc to normalne i minie....
....nie wiem co Wam jeszcze napisac? ... bo duzo tego... jak macie pytania jak to jest po ,w tarkcie, czy nawet przed piszcie z przyjemnoscia podziele sie doswiadczeniam ....
...jedno co moge napisac, ale to juz samolubnie od siebie :oops: , wybaczcie :roll: ...dzis pierwszy raz zaczelam zauwazac ze lzej mi .....ze kurcze starsznie fajnie bez, nie wiem czy rozumiecie?.... zaczynam miec radoche z tego, po opercji to sami pewnie wiecie ciezko sie cieszyc jak wstac nie mozna,znalezienie kapcia pod lozkiem graniczy z cudem, nie wspominajac o diecie, czy bolu ....ale od dzis jest fajnie, polecam

.....przy okazji chcialam podziekowac Mamci, Mackowi ,Fenixowi ze to,ze nie jestem tylko bezosobowym nikiem z forum ...dziekuje serdecznie za wsparcie...
....a specjalne podziekowanie dla kogos kto byl ze mna kazdgo dnia w szpitalu,kto trzymal mnie za reke zaraz po na popie, pozyczal ksiazki, ogladal film , czestowal flipsami, kto podnosil na duchu pol szpitala i jeszcze znajdowal czas dla mnie.....dziekuje aniu
gatita

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 30 wrz 2007, 10:48

....a specjalne podziekowanie dla kogos kto byl ze mna kazdgo dnia w szpitalu,kto trzymal mnie za reke zaraz po na popie, pozyczal ksiazki, ogladal film , czestowal flipsami, kto podnosil na duchu pol szpitala i jeszcze znajdowal czas dla mnie.....dziekuje aniu
bardzo mi miło czytac takie słowa...
w sumie ja nic wielkiego nie zrobiłam, każdy na moim miejscu pewnie by się tak samo zahcował, a może i lepiej...
dzieki za "Nigdy w życiu..." i te jabłka :)

i... dziekuje Ci za to, co wysłalas pocztą, na co niecierpliwie czekam :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”