czy ktos mial usuniete cale jelito grube?

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mmarzenaa
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

czy ktos mial usuniete cale jelito grube?

Post autor: Mmarzenaa » 04 sty 2006, 00:28

Hejka!Moj lekarz podal mi adres tej stronki z mysla, ze na nia choc zajrze.Mam 19 lat i usuniete cale jelito grube, po 4 letniej CU. Myslalam, ze znajde jakies nowinki na tematy typu:jak zyc w tej K U P I E!!??Pewnie wielu z was bedzie czekalo to co mnie. Powiem jedno.Czy gra jest warta swieczki?w marcu minie 2 lata od tej operacji, a ja ciagle sobie zadaje to pytanie.co fakt wygladam kwitnaco, szkoda ze tylko z zewnatrz i z tyloma wyrzeczeniami:( a wiec jak ktos bedzie cos wiedzial jak poprawic sobie zycie, bedac bez jelita, to dajcie znac.Z gory wielkie dzieki.

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: czy ktos mial usuniete cale jelito grube?

Post autor: Ela » 04 sty 2006, 10:55

No ja mam usunięte całe jelito grube, mam j-pouch i gdyby nie przytrafiła mi się przetoka odbytniczo-pochwowa, której jakoś nie mogę wyleczyć, mogłabym powiedzieć, że jest doskonale. Żadnej diety i wyrzeczeń. A jaką Ty miałaś operację? Czy która gra jest warta świeczki? Jakie ponosisz wyrzeczenia?
CU, j-pouch

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
miasto: Kraków

Post autor: mal(a)gocha » 06 sty 2006, 18:00

Elu, od jak dawna masz taką przetokę? Czy jest szansa, że ona może się sama zamknąć? Pytam ponieważ u mnie też coś takiego jest i mam ogromny problem, ponieważ wstrzymywanie gazów powoduje, że one sobie uciekają pochwą, a jak każdy z nas chorych wie niestety te gazy nie są bezwonne (niestety). Byłam dzisiaj u lekarza, stwierdził, że to nie jest typowa przetoka jak u crohna. Dostałam czopki proctosone, ale lekarz nie odpowiedział mi na pytanie czy to się zamknie.
pozdrawiam
-gocha-

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 06 sty 2006, 19:10

Witaj, mam ją już ponad 2 lata i miałam próby chirurgicznego zamknięcia jej. Niestetety bezskuteczne. Natomiast lekarze nie wierzą, że to się zamknie samo, mimo że jest mikroskopijne.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 06 sty 2006, 19:11

mi tez uciekaja gazy ostatnio czesto przez pochwe... ale nie mam pojecia czy mam przetoke, jakie sa jej objawy? bo ja nie wiem....
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 06 sty 2006, 20:38

Przetoka to kanalik między dwoma organami, w tym wypadku między odbytem a pochwą. Objawia się przedostawaniem się treści jelitowej i gazów do pochwy. W zależności od wielkości zmienna jest ilość tego wycieku. Grozi niestety ciągłymi infekcjami dróg rodnych i moczowych.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 07 sty 2006, 14:41

Witaj Mmarzenaa ja też mam usunięte jelito grube i wytworzony zbiornik jelitowy. Na szczęście nie mam przetoki. Z tego co się dowiedziałam, to przetoka może być przez źle zrobioną pierwszą operację, czyli przy usuwaniu jelita grubego, ale przyczyny mogą być też inne.
Jeśli chcesz pogadać to odezwij się na gg 9050802
lub na maila izunia-sz@o2.pl

Mała Mi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Mała Mi » 08 sty 2006, 23:30

hejka Mmarzenaa! ja również nie mam jelita, na operację zdecydowałam się po 3 latach CU. Mimo iż czasami jest ciężko to nie żałuję tej decyzji. Gdybyś miała ochotę na pogaduchy to odezwij się na gg, mój numer: 7324340

Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Beata714 » 12 lut 2007, 20:25

Ja wyciete jelito grube mialam 5,5 roku temu w dwuetapowym zabiegu. Do operacji 13 lat CU. Jednak po dwoch latach poprawiono mi pouch. A w zeszlym roku operowano mi zrost na jelicie cienkim. W tym tygodniu ide do szpitala na badania, bo tez mam uczucie,ze oprocz pouchitis cos dzieje sie miedzy pochwa a pouchem, niestety. :smutny:
Przyznaje, ze w ciagu tych pieciu lat czesto mile wspominalam stomie. Moglam wszystko jesc i nie przejmowac sie brzuchem. Teraz wlasciwie latwiej mi powiedziec co jem, niz czego jesc nie moge.
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 12 lut 2007, 21:48

Beata714 pisze:Teraz wlasciwie latwiej mi powiedziec co jem, niz czego jesc nie moge.
Chyba wiekszosc z nas tak ma niestety :(

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 15 lut 2007, 21:51

Patryśka pisze:Chyba wiekszosc z nas tak ma niestety
no niestety

ja mailem operacje usuniecia j grubego 8 mies temu, mam cieko wiec staram sie o wytworzenie zbiornika, ja niektorym osobom wiadomo, metoda stosowana w centrum zdrowia dziecka jest fatalna w skutkach na dluzsza mete, co wiecej, nie daje wiekszych perspektyw na przyszlosc

dlugo sie zastanawialem jakby tu zmienic moja sytucje- bedac ostatnio w srode na badaniach, dowiedzialem sie o nieco zmienionej formie j- poucha, jest to szansa dla mnie gdyz tradycyjna metoda w miom przypadku jest niebezpieczna- istnieje 70% ryzyko, ze sie nie uda+ powiklania itd.
nowa metoda pozwala no obejscie zastawki, unikniecia tzw klepsydry- podwojnego ciecia i zwerzenia, dodatkowym plusem jest to, ze nie trzeba nosic woreczka z bolu, jednak moga zaistniec przypadki, ze bedzie trzeba jednak rozlozyc na 3 etapy i nieco skomplikowac caly proces, ktory sie rozlowy w czasie

zreszat jak ktos jest zainteresowany to zapraszam na gg

speeder_vs
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: speeder_vs » 16 lut 2007, 23:21

Hey

Mam mieć usunięte całe jelito grube za miesiąc i sie strasznie boje operacji

Możecie opisać jak w waszym przypadku było? zaraz po operacji i jak sie z tym żyje?

Awatar użytkownika
Sztabi
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Sztabi » 06 cze 2007, 10:17

Widzę, że już za późno... Bardzo dużo zależy od tego, jaką będziesz miał opiekę po operacji i jaki jest Twój stan teraz ( mój był wprost fatalny dlatego czułem się znakomicie ). Stomia nie jest w ogóle straszna, tylko na początku sprawia delikatne problemy, ale to kwestia przyzwyczajenia. :)

Pozdrawiam
Obrazek

speeder_vs
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: speeder_vs » 06 cze 2007, 23:08

już wiem... jestem ze 3 miesiące po operacji i i sie tyle wydażyło że od początku musiałem przejmowanie sie nią zepchnąć na drugi plan... stan był straszny... a teraz jest ok.. po strajku sie zapisze na kolejną operacje przywrócenia ciągu przewodu pokarmowego... chociaż sie przyzwyczaiłem do niej... wyyyyygodna jak nic... używam 2 częściowych worki + płytka i jest ok... tydzień czasem trzyma tylko musze zawsze okleić dookoła anusa pastą..

Jędrek
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 18 sty 2008, 18:45

ja mam zajęte całe jelito grube ale nie miałem operacji i mam nadzieje ze nie bede mial!

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”