Zakaz wyjścia na egzaminie do wc a choroba

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Zakaz wyjścia na egzaminie do wc a choroba

Post autor: subzero » 01 mar 2012, 13:17

Nie wiedziałam, w którym dziale spytać więc z góry przepraszam za bałagan w razie czego.

Mam do was moim mili pytanie.
Dziś pisałam próbny egzamin w swojej szkole i dowiedziałam się podczas jego trwania, że nie można wychodzić do toalety ( :suchy: ) nie chodziło akurat o mnie a o koleżankę, która chciała wyjść, ale pomyślałam oczywiscie o sobie, bo przeciez oczywiste, ze moze sie zachciec nie raz nie dwa jak to przy naszych jelitach bywa...
W takim razie czy mają prawo tak zakazywać? Bo dla mnie to nienormalne (nawet jeśli chodzi o osoby zdrowe) czy też mam iść gdzieś się kłócić, żeby nie odstawiali takich szopek, bo no sorry :/ z wc każdy musi korzystać, a my tym bardziej.

Anka :)
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Zakaz wyjścia na egzaminie do wc a choroba

Post autor: Anka :) » 01 mar 2012, 13:21

ja na ważniejsze egzaminy brałam w razie w zaświadczenie lekarskie, że muszę korzystać z toalety i to rozwiązywało problem.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 01 mar 2012, 13:28

kiedyś ktoś mówił, że podczas egz można wychodzić do ubikacji ale po przedstawieniu świstka, że ma się problemy takie lub inne ale fizjologiczne... tylko kwestia w tym momencie jest taka, czy mamy pokazywać świstek przed egz? i wtedy robi się szopka... czy jak już nam się zachce? a wtedy nie zawsze jest czas na okazanie świstka, nie wspomnę już o szopce... :| no ciekawe...
z drugiej strony wydaje mi się, że tak na prawdę to dobra wola wykładowcy...

taki OT:pamiętam, że dzień przed egz miałam wypadek samochodowy, na egz pojechałam mimo bólów kręgosłupa, napisałam. chciałam oddać i wyjść, bo nie mogłam wysiedzieć, a pani dr i tak nie chciała mnie wypuścić z auli... mimo to, ze ludzie krzyczeli do niej, że miałam wczoraj wypadek i mimo to, że nikt po nas egz już nie pisał.. cóż bała się chyba że podpowiem reszcie.. tylko, ze ja chciałam po prostu stamtąd wyjść, bo i tak miałam świeczki w oczach :cry: i tak przez ponad 40 minut obserwowała mnie, bo ja się wierciłam strasznie a ona myślała, że ściągam chyba :|
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 01 mar 2012, 21:33

No ja też studiuję i na radzę Ci żeby podejść przed egzaminem i powiedzieć, ze jest taka i taka sytuacja i nieuniknione, że będziesz musiała wyjść w trakcie egzaminu i pokaż jej legitymacje osoby niepełnosprawnej i z głowy :wink:

[ Dodano: 01-03-2012 ]
Aha a ty jesteś w trakcie diagnozy no to najlepiej wziąć zaświadczenie od lekarza, bo z własnego doświadczenia wiem, że niektóre profesorki na słowo to nie uwierzą studentowi.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 01 mar 2012, 21:38

a co z osobami, które takiej legitymacji nie maja? przecież nie każdy CUDak jest osoba niepełnosprawną...
wydaje mi się, że wystarczy zaświadczenie od lekarza... a szczerze mówiąc, to nawet gdyby wykładowca się nie zgodził to też bym wyszła... jeśli chciałby mnie z tego powodu oblać myślę, że możnaby walczyć... i wygrać...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 01 mar 2012, 21:40

Dzieki, tak uczynie
wpierw pogadam z moja opiekunką, bo babka bardzo mi pomaga jesli chodzi o szkolne zaleglosci zwiazane z chorowaniem, no ale nie ona decyduje....no ale zobaczymy, moze to cos da.
A egzamin trwa 4 godziny, nie ma szans, zeby napisac go w pol godziny bo oprócz liczenia to tam trzeba opisac słownie caly projekt-poemat niczym Pan Tadeusz :mrgreen: i to jest egzamin koncowy (dyplomowy).... ergo poprawka bylaby za rok
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 21:43 przez subzero, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 01 mar 2012, 21:41

malapkasia pisze:a co z osobami, które takiej legitymacji nie maja? przecież nie każdy CUDak jest osoba niepełnosprawną...
Przecież napisałm poniżej, że zaświadczenie, jeżeli nie ma legitymacji, jakiś dokument który to potwierdzi.
No i jest jeszcze jedna opcja-pampers. Miałm i przeżyłam.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 01 mar 2012, 21:48

Ano diagnozy nie mam (ew. inna choroba jelit, albo niesklasyfikowane nzj, nie wiem nawet co by mi lekarze mieli wpisac w papiery) legitymacji równiez nie posiadam.
Czyli w razie czego gastrolog może wypisać jakiś świstek rozumiem? ...no chyba, ze tak bardzo będą w szkole chcieli oglądać moją dokumentacje medyczną, to im w sumie mogę przytaszczyć, niech se czytają jak chcą. :roll:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 01 mar 2012, 21:59

Mnie raz babka nie chciała wypuścić.. To było tak nagle, że się nawet nie spodziewałam... :neutral:
Pani dr wypuściła mnie dopiero wtedy, gdy już się zwijałam, spocona cała i ogólnie. Kazała mi pokazać kieszenie, zostawić telefon i z asystą oddelegowała mnie do kibelka...

No i na tym przykładzie przekonałam się, że zaświadczenie nigdy nie zaszkodzi... Czasem to nawet i legitkę J-elity dorzucam :razz:

OT: Nie raz zdarzyło mi się nią świecić przed oczami kierowcom autobusów (nie MPK, żeby nie było :wink:)... Zbytnio nie gadali dużo- może myśleli, co by było gdyby... :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 01 mar 2012, 22:00

subzero, jak tylko możesz to nich Ci tam dr machnie 3 zdania co i jak. :-) myślę że takie podparcie załatwi sprawę. a jak nie to narób przed komisją :P

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 01 mar 2012, 22:08

Alis, dodałaś to później, jak ja już odpowiedziałam :]
Egzistenz, ja sie tez zastanawiam nad legitką J-elity... wydaje mi się, ze tez mogłaby być "świstkiem" dodatkowym do zaświadczenia ;)
Natuśka, gdyby nie inni studenci to pasowałoby jej narobić przed nosem i pokazać, że nie żartujesz :lol: zapamiętałaby Cie na zawsze :P

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 01 mar 2012, 22:27

tom-as pisze:a jak nie to narób przed komisją
prawie jak numer z jeżem przed komisją wojskową :E

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 01 mar 2012, 22:34

tom-as pisze:a jak nie to narób przed komisją :P
I Egzamin zdany :razz:
malapkasia pisze:zapamiętałaby Cie na zawsze :P
Niewątpliwie :wink:

Ale powiem Wam, że i wredniary się zdarzają, że mimo wszystko nie wypuszczą... Albo wypuszczą, gdy oddasz pracę... :neutral:
I wtedy to już tylko wiadomo co pozostało- wyjście awaryjne :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 02 mar 2012, 09:56

Zaświadczenie się przyda i jest dobrym rozwiązaniem.

Po licznych "niefajnych" doświadczeniach w szkole, poradzilam Klaudii, że w sytuacjach awaryjnych, gdzie na serio nie ma zmiłuj i potrzeba iść w trybie nagłym do WC ,
aby nie pytała o pozwolenie ( Czy mogę iść do toalety ?) , tylko informowała - " Przepraszam, muszę wyjść do toalety" i po prostu wychodziła.
Pytanie otwarte czesto uwalnia lawinę pytań : Musisz ? Od tego była przerwa; wytrzymaj do przerwy etc.
Oczywiście nieraz kończyło się to uwagą w dzienniczku ( "córka samowolnie opuszcza klasę, bez zgody nauczyciela wychodzi z klasy, itd. ) ale to już później moja rola iść do szkoły, po raz kolejny mówić o chorobie i się z nimi użerać. Nie wyobrażam sobie co by było gdyby doszło do sytuacji " samozanieczyszczenia" się mojej córki na oczach całej klasy :neutral:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

hrm
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Post autor: hrm » 02 mar 2012, 20:11

Najprostsza rada - idź pogadać z prowadzącym przedmiot przed egzaminem, uprzedź o zaistnieniu takowej możliwości. Być może padnie "podpuszczające" pytanie, czy nie przeszkadza wyjście z pilnującym, ale w sytuacji chorobowej to przecież nic niemożliwego. Zaświadczenie nie zaszkodzi. Uczelnia wyższa ma to do siebie, że da się wszystko załatwić, tylko trzeba umieć pogadać. To nie szkoła, tu prowadzący/dziekan może wszystko. Dosłownie wszystko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”