Strona 1 z 1

Może będzie lepij?

: 23 lip 2012, 12:11
autor: smutnajustin
Witam serdecznie.Czekając na operacje wycięcie jelita grubego i wywołanie stomii czuje się jak by mi dali wyrok a przecież to nie kara mówiąc ratowanie życia. Nie wiem czy to dobra decyzja, a bynajmniej w przypadku choroby Crohna , tak czy siak będzie dalej się rozprzestrzeniać.
Boje się ze będzie gorzej niż teraz co tam ból i chodzenie często do ubikacji , porównując co będzie po operacji dreny, stomia, worki. Mówiąc chodzenie od początku kroczek po kroczku ale już człowiek niema sił walczyć z chorobą mówiąc ja chorobę porównuje do raka bo tak naprawdę nie tylko niszczy ciało ale tez nasza psychikę. Co jest najgorsze ze dobrych ludzi spotykają złe rzeczy ehh. Nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić , chciało by się wieżyc ze lepiej będzie... .
Pozdrawiam

Re: Może będzie lepij?

: 23 lip 2012, 12:39
autor: Raysha
A po wyłonieniu stomii konieczny psycholog. Wiem co mówię. :)
smutnajustin pisze:Nie wiem czy to dobra decyzja, a bynajmniej w przypadku choroby Crohna
Może to moje zboczenie, ale "bynajmniej" nie oznacza "przynajmniej" tylko "ani troche" :mrgreen:

Re: Może będzie lepij?

: 23 lip 2012, 23:06
autor: izo.sim
smutnajustin pisze:operacje wycięcie jelita grubego i wywołanie stomii
Wiesz na 100% że całe grube wytną? Masz zmiany na całej długości? Może część zostawią?

Po operacji owszem - jest dren itp. itd. ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Ból z każdym dniem jest coraz mniejszy, a na początku można prosić o leki przeciwbólowe. Dasz radę :roll: Bądź tylko zdyscyplinowaną pacjentką - jak każą wstać i chodzić, przełam się i zrób to - im wcześniej, tym lepiej, bo jelita szybciej podejmą pracę, a to bardzo pomaga w powrocie do formy. Trzymam kciuki.

[ Dodano: 23-07-2012 ]
Mikra pisze:
Może to moje zboczenie, ale "bynajmniej" nie oznacza "przynajmniej" tylko "ani troche" :mrgreen:
Też miewam swoje zboczenia językowe :mrgreen: Tu wiele osób pisze "także" w znaczeniu "a więc", a dla mnie "także" znaczy "również", natomiast "a więc" ewentualnie zmieniłabym na "tak że", choć niechętnie :wink:

Taki mały OT :wink:

Re: Może będzie lepij?

: 24 lip 2012, 18:00
autor: smutnajustin
Jeśli chodzi o operacje będę miała usunięte całe jelito grube i coś wspominali o jelicie cienkim ze tez z 5 cm mi ciachną , a jeśli chodzi o moje jelitka to mam owrzodzenia na całym jelicie grubym plus dwa zawężenia, i doszły mi tez owrzodzenia na jelicie cienkim. A stomia będzie tym czasowo na oko mi mówiła ze gdzieś od 6-8 miesięcy ale jak widzę po postach zanim zespolą to więcej czasu mija" nasz kochany NFZ".

Re: Może będzie lepij?

: 24 lip 2012, 20:35
autor: Chudziakowa
Hej kochana ,będzie dobrze. Też miałam ciachnięte jelitko tylko mniej. Obeszło się bez stomii- na razie- bo choroby ciąg dalszy. Niestety mam wstrętną szczeline odbytu(ból, krew i żadnych widoków na po prawe). Czasem siedziąc na wc wyje i marze o stomii. A co do samej operacji- pierwsze 2 dni kiepsko a potem co dzień to lepiej. Choć ostatnio chciałam sobie przypomnieć jaki to był ból i nie pamiętam taka to nasza psychika kochana że zaciera ślady po kiepskich chwilach. Jestem z tobą smutnajustin, zawsze możesz napisać do mnie na PW albo na fejsie(mamy tam silną grupe wsparcia). Tysiąc Buziaków

Re: Może będzie lepij?

: 02 sie 2012, 15:28
autor: ddlove
Trzeba starać się myśleć pozytywnie i trzymać kciuki. My za Ciebie trzymamy :) BĘDZIE DOBRZE :)

Re: Może będzie lepij?

: 13 sie 2012, 16:01
autor: smutnajustin
Jestem już po operacji wycięcia jelita grubego i wyłonienie stomii, jakąś sobie radze ale jest ciężko może czas mi pozwoli pomału do normy dojść ale nadal jestem podłamana w najbliższym czasie zgłoszę się do psychologa albo do psychiatry zobaczę co u mnie w Olsztynie jest dostępne. Na razie mam latania po urzędach staram się o drugą grupę inwalidzka . Pozdrawiam i ściskam.

Re: Może będzie lepij?

: 13 sie 2012, 16:12
autor: maggie0278
smutnajustin,
nie bądż smutna i trzymaj się.
Wizyta u psychologa to dobry pomysł, może wiele pomóc. Może lepiej byłoby gdyby to był klinicysta (psycholog kliniczny), który obcuje z przewlekle chorymi ? O ile można na takiego u Ciebie trafić.
Z czasem bardziej ochłoniesz i oswoisz stomię, która jak pisałaś nie jest na zawsze.
Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam cieplutko :wink: