Jak oceniacie moją sytuacje ??

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tony1906
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Jak oceniacie moją sytuacje ??

Post autor: Tony1906 » 27 lip 2012, 22:00

witam mam CU 3 lata i miałem 3 zaostrzenia zawsze w zime raz po rzuceniu palenia... ogólnie to ciągle remisja dużo alkoholu piłem i nic mi sie nie działo ale lekarz mnie nastraszył i nie pije już 20 dni tak to cały czas dieta od pół roku i regularnie biore asamax 3x2 czasem zakuje mnie w jelitach ale to rzadko.... i pytanie o diete.... bo jak jem jogurty, kefiry albo serki wiejskie i nic mi po tym nie jest to moge dalej ?? bo mój lekarz nie zna odpowiedzi na wiele pytań.... ogólnie wykonuje też prace fizyczną , jeżdze na rowerze, biegam w lesie i nic mi sie po tym nie dzieje. jak oceniacie moją sytuacje ?? bo nie wiem co mam myśleć

czekam na odpowiedzi ;)

Tony1906
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Re: Jak oceniacie moją sytuacje ??

Post autor: Tony1906 » 27 lip 2012, 22:18

dzięki Tola za odpowiedź szczególnie że jestem tu nowy :)

pocieszyła mnie Twoja opinia.

lekarz mi powiedział że jak będe trzymał sie diety i brał leki i nie pił alkoholu to może byc tak że zaostrzenie moge miec i nawet za 30 lat... czy to jest prawda ?? ostatnio dowiedziałem sie że mój pradziadek miał CU i dożył dostatniego wieku bez większych problemów z chorobą... może to jakieś dobre geny hehe
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 27 lip 2012, 22:22

Jeśli tak masz, ze czasem zakłuje Cie w jelitach o ja Ci zazdroszę :)
Od 1,5 roku męczę się z bólami, biegunki tez mi potrafia dokuczyc i juz mnie szlag trafia. Tez chce w koncu remisje.
A co do diety, to wszyscy mowia, ze jesz to co Ci nie szkodzi, skoro nabial Ci nie szkodzi, to jedz :)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 28 lip 2012, 15:05

Również zazdroszczę jeżeli tylko czasami Cię coś zakłuje. Ja męczę się z zaostrzeniem ósmy miesiąc i nie wygląda na to, żeby miała pojawić się remisja...
Jak coś mi nie szkodzi to jem. Jeśli Tobie nie szkodzą jogurty, sery itp to jedz :wink:
Według mnie też nie jesteś w najgorszej sytuacji. :)
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”