Jak być dobrze leczonym

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa1325
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
miasto: Koszalin

Jak być dobrze leczonym

Post autor: ewa1325 » 21 maja 2013, 11:13

Nie bądź potulny ani grzeczny - dobre rady
http://wyborcza.pl/1,75478,13948643,Nie ... a_Wyborcza
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 10:31 przez ewa1325, łącznie zmieniany 1 raz.
Be happy

marcin87
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Jak być dobrze leczonym

Post autor: marcin87 » 21 maja 2013, 11:30

Tak jest. Żeby być leczonym na NFZ trzeba walczyć o swoje.
Inaczej czekanie wiele miesięcy na wizytę (przy zaostrzeniu można by się wykrwawić) i brak skierowań na jakiekolwiek badania kontrolne.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 21 maja 2013, 15:26

_Ray_ pisze:Nie wiem czemu ludzie utożsamiają stanowczość z chamstwem... o.O
bo tak lepiej wyglądają w swoich oczach,czują się jak "zwycięzcy" w bitwie .

Tylko,że po drugiej stronie tez są ludzie...
Jak cię widzą,tak..reagują.
Więcej zawsze zdziałałem w życiu uśmiechem i dobrym słowem.
pewnie,że trzeba być czasem upierdliwym i stanowczym w działaniu,
ale to wcale nie znaczy że chamskim !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 21 maja 2013, 16:58

W tym "moim" Poznaniu wojowałam, mięsem nie rzucałam. Miałam swój cel, dążyłam do niego, ale bez chamstwa :neutral: Owszem emocje się pojawiły, ale wszystko w granicach rozsądku- brzydkie słowa z ust kobiety brzmią... brzydko :p

Przyznam, że poskutkowało. Na swój sposób ich "wychowałam"- wszyscy byli grzeczni, mili, uśmiechnięci, termin zawsze się znalazł, do rany przyłóż :neutral:

Jej, ja zawsze jestem grzeczna, miła, uśmiechnięta i czasem głupio mi wyjechać do kogoś z nieuprzejmym tekstem i staram się tego unikać (zostawiam sobie to do pani w kserze, która prowadzi introligatornię i ... jest uprzedzona do studentów, którzy są jej głównym źródłem utrzymania :neutral: - ale to tak nawiasem mówiąc)...

Niemniej jednak naszym celem jest raczej współpraca, a nie walka ze środowiskiem lekarskim, więc trzeba stanowczo, skutecznie ale nie chamsko, jak to już zostało gdzieś wyżej wymienione.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 maja 2013, 16:27

Zapraszam na stronę 1czerwca i przeczytanie oryginalnego tekstu. Ten w wyborczej jest niestety wypaczony. Piotr Piotrowski w imieniu Porozumienia napisał oświadczenie
OŚWIADCZENIE - INSTRUKCJA PRZETRWANIA W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA
wtorek, 21 maja 2013 11:59 | Poprawiony: wtorek, 21 maja 2013 12:06 | Wpisany przez Administrator | PDF | Drukuj | Email

W związku z opublikowaniem w dniu dzisiejszym w Gazecie Wyborczej naszej „INSTRUKCJI PRZETRWANIA W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA” pragniemy stanowczo podkreślić, że wspomniany tekst powstał już w marcu br. po śmierci małej Dominiki spod Skierniewic i w żadnym wypadku nie należy go traktować jako narzędzia do walki pacjentów z lekarzami, gdyż nie taka była intencja jego powstania!

Zwracamy uwagę, że pacjenci, lekarze i świadczeniodawcy są wspólnie ofiarami tego chorego systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Nie możemy zgodzić się z tendencyjnym odbieraniem „instrukcji przetrwania” jako sposobu na generowanie antagonizmów pośród uczestników zmuszonych do funkcjonowania w polskiej służbie zdrowia. Instrukcję należy odbierać jako przyczynek do wspólnego szukania rozwiązań systemowych i ogólnospołecznych po to, aby już nigdy taka instrukcja, w XXI wieku, w europejskim kraju i w środku Europy - nie musiała mieć racji bytu.
Piotr Piotrowski – Porozumienie 1 Czerwca.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 22 maja 2013, 16:30

Mamcia pisze:Ten w wyborczej jest niestety wypaczony.
Teksty w Wyborczej są niemal zawsze wypaczone. Taka gazeta...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 maja 2013, 16:41

A w jakiej nie są??? Nie schodźmy na politykę. Świetna była wczorajsza audycja w Tok FM. oddawał duch Porozumienia 1czerwca.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 22 maja 2013, 18:51

marcin87 pisze:
Mamcia pisze:Ten w wyborczej jest niestety wypaczony.
Teksty w Wyborczej są niemal zawsze wypaczone. Taka gazeta...
Dokładnie jaki właściciel taka gazeta i takie teksty. Ż#@%^&*I P#%^^%T. Może nie będę rozwijał bo nacjonalistą zostanę nazwany. :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”