Jak chcecie być traktowani?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Jak chcecie być traktowani?

Post autor: ulka1986 » 05 lut 2014, 20:12

obyty.z.cu, widzę że słowa pani doktor mocno w Ciebie uderzyły.ja od kilku dni naprawd źle się czuje i przyjmuję każdą pomoc i nie kryje że jest mi ona bardzo potrzebna. Nawet siostra wzięła wolne w pracy i zabiera mojego synka i mnie do siebie jak mój mąż do pracy wychodzi. Jestem jej bardzo za to wdzięczna.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Goga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: małopolskie

Post autor: Goga » 05 lut 2014, 20:18

Ja od małego miałam wpajane, żeby traktować innych tak jak sama bym chciała być traktowana. Staram się do tego stosowac.. jednak z biegiem lat zauważyłam, że niestety ludzka znieczulica nie zna granic.
Mój tata miał tak taką sytuację, że kilka metrów przed nim szedł jakiś facet dziwnie chwiejnym krokiem. W pewnym momencie się przewrócił. Nikt nie zareagował. Tylko komentarze, że pijany, lump itd. Jak tato podszedł do niego to słyszał komentarze- "zostaw go Pan bo pijany". Okazało się, że facet nie był pijany tylko miał padaczkę.

Obojętność ludzka... przykre

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: wisnia » 06 lut 2014, 22:17

Mnie za to rzadko kto pociesza, lituje nade mną itd. Zawsze traktowana byłam normalnie, chyba, że byłam w szpitalu w stanie ciężkim wtedy rodzina okropnie się martwiła, chłopak itd. U mnie z kolei była inna sytuacja. Mam orzeczenie o niepełnosprawności i w swojej byłej już pracy (na szczęście) pracowałam 7 godzin na dobę a nie 8 jak reszta ekipy. Powiem Wam tyle, przez pół roku codziennie kiedy wychodziłam godzinę wcześniej słyszałam docinki o tym czemu wgl wychodzę. Niby wszyscy to "zrozumieli" ale po czasie byli dla mnie po prostu wredni. Sypały się tekty " tym masz super, choroby po Tobie jakoś nie widać, wychodzisz wcześniej, 10 dni dłuższego urlopu, baajka" No cholera jasna!!! :mad: Co z tego że srałam kilka razy na dobę i często w pracy wysiedzieć nie mogłam. Jeszcze dziewczyny twierdziły że mam super bo jestem szczupła NATURALNIE, no :cenzura: .

Przypomniałam sobie właśnie złe czasy :smutny: Teraz całe szczęście dostałam pracę w zakładzie pracy chronionej dla niepełnosprawnych i nie będę się bała, że jestem "lepiej traktowała" bo pracuje godzinę krócej. Będziemy wszyscy równi.

Ufff emocje sięgnęły zenitu :razz:

edytowałam zgodnie z regulaminem
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 22:38 przez wisnia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 06 lut 2014, 22:40

Kod: Zaznacz cały

3. Pisanie na forum
a) Pisząc na forum pamiętaj o kulturze osobistej. W dyskusji używaj argumentów. Zabrania się stosowania wyzwisk, [b]wulgaryzmów[/b], itp. 
I proszę o tym pamiętać.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: wisnia » 06 lut 2014, 22:41

Przepraszam bardzo, zagalopowałam się :oops: